Політичні партії

Не ридать, а добувати хоч синам, як не собі, кращу долю в боротьбі…

3 січня під Сокальською райдержадміністрацією зібралося чимало сокальчан на одногодинний попереджувальний страйк. Голова Штабу національного спротиву Ігор Дацюк зазначив: "Ми нині зібралися тут, щоб висловити рішучий протест діям чинної влади. Ми – проти порушення конституційних прав громадян, проти застосування сили під час мирних акцій протесту. Нині також звертаємось до правоохоронних органів: якщо буде наказ зверху, в жодному разі не їхати до Києва, не піднімати руку на своїх людей. Якщо надійде вказівка їхати в Київ, – ми заблокуємо виїзд, не випустимо жодного міліціонера бити наших друзів, колег, побратимів. Сокальський штаб національного спротиву щодня відправляє до Києва людей. Уже поїхало більше трьох сотень сокальчан, і сьогодні їдуть ще більше п'ятдесяти чоловік".

Заступник голови районної ради Володимир Чуб зачитав заяву народного віча у Сокалі від 22 січня 2014 року і закликав присутніх вшанувати хвилиною мовчання загиблих під час сутичок на вулиці Грушевського у Києві.

Депутат районної ради Олег Кожушко повідомив, що 22 січня у Києві була створена Народна рада за участю 156 народних депутатів з опозиції та позафракційних. Президія Народної ради обрана у складі лідерів парламентських політичних партій – Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока, Віталія Кличка. На ній також розглянуто питання про створення обласних та районних народних рад, про підготовку до Всеукраїнського народного голосування та затвердження персонального складу народної виборчої комісії, про створення підрозділів муніципальної міліції та загонів народної самооборони, громадських об'єднань для участі в охороні громадського порядку. Народна рада закликала народних депутатів від Партії регіонів та міліцію переходити на бік народу.

До присутніх також звернулися Сокальський міський голова Богдан Зарічний, депутат обласної ради Ганна Костюк, депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський. Вони наголосили, що члени Партії регіонів мають 24 години, щоб вийти з лав цієї партії, а хто цього не зробить – буде проведено люстрацію і всі сокальчани дізнаються, хто є її членом.

Опісля усі присутні на народному вічі висунули такі вимоги до Сокальської райдержадміністрації: виконати рішення Сокальської районної ради №426 від 20.06.2013 року "Про передачу у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району адмінбудівлі в м. Сокаль по вулиці Шептицького, 26 та терміново передати вказану будівлю її справжньому власнику – територіальним громадам Сокальського району в особі районної ради"; керівництву Сокальської РДА (голові, заступникам, керівнику апарату) скласти повноваження і піти у відставку; керівники держави – Президент України, Прем'єр-міністр, Голова Верховної Ради – несуть персональну відповідальність за смерть людей, тому не місце їхнім портретам в державних установах.

Віче закінчилось виконанням Державного Гімну України.

Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.