Політичні партії

Про візит Юлії Тимошенко на Львівщину

Наприкінці минулого тижня, 2 травня, Юлія Тимошенко здійснила візит до Львівської області, в рамках якого взяла участь у мітингу у Золочеві, провела пресконференцію та зустрілася зі студентами на форумі «Схід і Захід разом».

Велелюдний мітинг зустрічав українського лідера в Золочеві. Лише за офіційними оцінками зустріти демократичного лідера на центральну площу міста прийшли 5000 людей.
Ю. Тимошенко розпочала зустріч з покладання квітів до пам’ятника М. Шашкевичу. Тричі перехрестившись і поклонившись перед пам’яткою українському просвітителю, Тимошенко, приймаючи вітання від людей під вигуки «Юля», розпочала свій виступ на сцені.

Як колишній політичний в’язень Тимошенко подякувала за визволення усім людям і за їхню боротьбу проти авторитарного режиму. «Я щаслива, що ми разом»,  сказала Тимошенко, якій за переконання довелося провести 2,5 року за гратами. Демократичний лідер пообіцяла, що першим її указом на президентській посаді стане нагородження Героїв Небесної сотні.

Головний акцент у своєму зверненні Юлія Тимошенко присвятила подіям на Сході України і в Криму. На думку українського лідера, теперішні події свідчать, що Україна втратила 23 роки, щоби побудувати справжню вільну європейську державу.

Чималу частину промови Ю. Тимошенко приділила діяльності Руху опору, до якого лише за півдня після її звернення записалися понад тисяча добровольців з досвідом бойових дій. Ці військовики уже беруть участь у звільненні захоплених територій у Маріуполі.

Звернулася Тимошенко і до кількох проплачених провокаторів, які тримали на площі плакати. Зроблена антиагітація була однотипно і нашвидкуруч, написана однаковими фарбами і шрифтом. За даними місцевих міліціонерів, провокатори були немісцеві, з Червонограда. Юля порадила цим людям не продаватися за копійки, працюючи на інтереси олігархічних кланів, які рвуться до влади в Україні.

«Слава Україні!»,  закінчила Тимошенко промову, після якої ще довго люди не хотіли відпускати українського лідера. Під час перебування у Львові Тимошенко звернулася до Путіна. «Ми всі живемо тільки одним питанням: наскільки далеко зайде тероризм, агресія, неоголошена війна, яку сьогодні запропонував нам Путін,  каже Тимошенко.  Наша країна, наш народ, наші силові структури не допустять того, щоби Путін вчинив таке безправ’я, таку агресію, такий «бєзпрєдєл», який відбувається на наших кордонах». Однією з причин цієї ситуації стало засилля громадян Російської федерації на керівних посадах Міністерства оборони України, СБУ, міліції. «Останні роки міліція готувалася для того, щоби атакувати свій власний народ, а не злочинців агресорів, окупантів, терористів». Як зазначила Тимошенко, Кремлю не вдався план А, яким передбачалася перемога Януковича і узурпація України Кремлем і Путіним. Варіант Б готувався на випадок, якщо Янукович програє вибори. Тепер робиться все для того, щоби захопити Україну силою спеціальних військових операцій, «які вони розпочали в Криму і продовжують на східних кордонах». «Наша Революція гідності зламала їм плани. Вони не змогли з нею змиритися і Кремль застосував усі підготовчі засоби, які готувалися для варіанта Б.  Військова агресія була несподівано жорстокою проти нашої країни, яка фактично не мала силових структур для того, щоби захиститися. Армія зруйнована, демобілізована, СБУ зачищена працівниками ФСБ, міліція деморалізована, після того як влаштували бійню проти Майдану»,  повідомила Тимошенко. Коаліції трьох демократичних сил вдалося сформувати всю владу в країні після падіння режиму. На нову владу покладені нелегкі завдання  втримати економіку та фінанси і протистояти війні фактично в безкровній країні. «Але сьогодні, мені здається, країна зібрала всі сили в єдиний кулак,  каже Ю.Тимошенко.  Я підтримую всі антитерористичні операції, які проводяться в країні».

«Я звертаюся до Путіна негайно припинити будьякі спроби дестабілізувати ситуацію в Україні, спробу зірвати вибори в Україні 25 травня. Зупинити будьякі спроби через п’яту колону в Україні проводити сепаратистські рухи і вимагати проведення будьяких незаконних референдумів. Не буде виконаний жоден ультиматум Кремля, жодні зміни у Конституцію не будуть проведені за їх пропозицією, ультиматумами і сценаріями. Я хочу твердо сказати, що Путін з його диверсантами, терористами, окупантами і п’ятою колоною буде прибраний з території України.

Швидко і досить жорстко. Ми зробимо усе, щоби в Україні був мир, спокій і єдність між Сходом і Заходом, між усіма частинами держави. Єдність і недоторканість нашої території».

Закінчила візит Юлія Тимошенко церемонією розгортання найбільшого у світі українського прапора перед пам’ятником Івану Франкові у Львові. Участь у розгортанні взяли студенти Донецька, Луганська, Маріуполя, Львова та ІваноФранківська. Після цього Тимошенко, у зв’язку із трагічними подіями, довелося перервати візит і терміново вилетіти до Одеси.

Євген МАТВІЇВ,
депутат районної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.