Політичні партії

Об’єднаний рух переобрав керівництво на Львівщині

Минулої неділі, 14 липня, у Львівському палаці мистецтв відбулась конференція Львівської крайової організації Народного Руху України. У ній взяли участь голова РУХу Василь Куйбіда, його заступник Володимир Шовкошитний, а також 158 делегатів об’єднаної партії від Львівщини. Серед присутніх були також представники інших партійних організацій національно-демократичного спрямування та журналісти.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись голова ЛОО УП «Собор» Степан Середа, почесний голова Львівської обласної організації КУНу Микола Пшевлоцький та заступник голови УРП Роман Семчишин.

У своєму виступі голова РУХу Василь Куйбіда наголосив, що українці завжди перемагали тоді, коли були згуртовані, коли вірили один одному, коли підтримували та заступалися один за одного.

Він пригадав 1991 рік, коли не маючи нічого, окрім волі та переконання у своїй силі й правоті, члени Народного Руху виходили на вулиці і змушували комуністичну владу робити те, що потрібно українцям, бо спиралися на народ та його волю. Будучи в меншості, депутати від РУХу домоглися оголошення Декларації про суверенітет України, в якій йшлося про будівництво національної держави. А далі, за словами Василя Куйбіди, почали створюватися різні партії, і сьогодні при владі банда олігархів, яких ми змушені обслуговувати.

Лідер РУХу зазначив, що ми й далі можемо нарікати, що ця влада нелегітимна, але від цього анічогісінько не зміниться. Не зміниться, допоки ми не визнаємо, що причина не в них, а в нас самих. Допоки ми будемо недовіряти один одному та діятимемо так, як діє ця бандитська влада: використовувати будь-які засоби для утвердження себе-коханого, а не української справи. Щоб перемогти, ми мусимо почати перетворення в українській державі з себе. Кожен наш помисел чи дія має базуватися на українській національній традиції та моралі. Це те, що нас вирізнятиме. Крім того, маємо розбудовувати українське громадянське суспільство та будувати українські інститути, на противагу тим державним інститутам, які не виражають волю української нації. Бо це основа демократії.

На завершення свого виступу Василь Куйбіда підкреслив, що сьогодні замало об’єднатися УНП з НРУ. Сьогодні треба відчинити двері для всіх, хто сповідує демократичні цінності в особі національної держави та запрошувати їх до об’єднання. Цю ідею багато хто підтримує, бо нас єднає не прізвище лідера, ми не об’єднувалися під лідера, ми не об’єднувалися під назву партії, ми об’єднувалися під велику мету – відновлення національної держави. І це дає нам право звертатися до всіх українців, з тим, щоб вони стали поруч з нами. Бо національна держава – це наш спільний набуток, це те, що нас єднає, це те що створить умови для розвитку нації і реалізації кожного українця.

Шляхом відкритого голосування новим головою Львівської крайової організації Народного Руху України обрано члена Політради НРУ Андрія Корната. «За» його кандидатуру проголосувало 154 делегати зі 158 зареєстрованих. Новообраний голова Львівської крайової організації НРУ Андрій Корнат підкреслив, що у Львівській області уже розпочались процеси, що мають на меті сформувати єдиний фронт національно-демократич-них сил.

Єдиним заступником голови став член Центрального проводу НРУ Михайло Баляс. В ході конференції делегати обрали Провід Львівської крайової організації в складі 25 осіб, затвердили склад Ради та КРК. Завершальним акордом конференції стала заява Львівської крайової організації РУХу до всіх державницьких політичних сил з закликом до згуртування під гаслом: «Одна ідея, один прапор, один політичний провід!» Її делегати конференції підтримали одноголосно. Після цього відбулось урочисте покладання квітів до підніжжя провідника української нації Тараса Шевченка.

Тетяна ПАРКАСЕВИЧ.

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.