Головна / Політичні партії / Звернення депутатів Сокальської районної ради щодо недопущення прийняття проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (№9073)

Звернення депутатів Сокальської районної ради щодо недопущення прийняття проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (№9073)

Голові Верховної Ради України В. Литвину

Звернення щодо недопущення прийняття проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (№9073)

Ми, депутати Сокальської районної ради Львівської області, вважаємо, що проект Закону України «Про засади державної мовної політики» №9073 від 26.08.2011 року, поданий народними депутатами Ківаловим С. В., Колесніченком В. В., є сепаратистським і закріплює штучний поділ України на російськомовну та україномовну частини.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин, який надсилав вищому керівництву держави свої оцінки стосовно мовної ситуації в Україні, наголошував, що політизація мовних питань та етнолінгвістичний поділ у суспільстві викликають занепокоєння. Домінуючим духом Європейської Хартії регіональних мов є охорона культурної спадщини, захист та розвиток регіональних мов та мов меншин, а також забезпечення можливості носіям регіональних мов та мов меншин використання своєї мови як у приватному, так і громадському житті.
Хартія приймалася для збереження мов народів, що не мають своєї держави. Російської мови, якій в Україні нічого не загрожує, вона не стосується.

В пункті 2 статті 5 та пункті 3 статті 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин, укладеної в Страсбурзі 1 лютого 1995 року, що набрала чинності для України з 1 травня 1998 р., ведеться мова про недопустимість захисту та просування регіональних мов та мов меншин за рахунок державної.

Висловлюємо своє глибоке занепокоєння з приводу можливості прийняття даного проекту як Закону, що негативно вплине на становище та використання державної мови та підірве важливу роль державної мови як інструмента соціальної інтеграції, а також посилить існуючі поділи у суспільстві за мовною ознакою.

Мільйони кращих синів і дочок України зазнавали страшних поневірянь, переслідувань та репресій іноді тільки за те, що відмовлялися зректися рідної мови, зберігши її для своїх нащадків. Намагання теперішньої антиукраїнської влади прийняти законопроект про фактичне знищення української мови – це не просто передвиборча ініціатива Партії регіонів, а злочин проти України та проти нації. Його ініціатори мають бути не лише засуджені українським суспільством, але й понести покарання за свої дії як державні зрадники. Адже автори Закону, використовуючи інформацію про дані перепису населення, заявляють, що російська мова набуде статусу регіональної в 13 з 27 адміністративнотериторіальних одиниць України, цим самим намагаються розколоти державу навпіл.

Зважаючи на те, що українська мова має непорушний статус єдиної державної у відповідності з Конституцією, і цей статус не підлягає будь-якому перегляду, звертаємось до Вас з проханням унеможливити будьякі утиски державної української мови та не допустити розгляду і прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» №9073.

Прийнято на XІІ сесії Сокальської районної ради VI скликання 29 травня 2012 року.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!