Політичні партії

Олег МУСІЙ : “Ідеали Майдану – у Верховну Раду”

Нині Україна на порозі дуже серйозного вибору. Не просто чергових виборів до парламенту, а вибору, який без перебільшення вплине на наше майбутнє. Революція національної гідності змінила суспільство і воно вже ніколи не терпітиме пригноблення, узурпації влади негідниками, волюнтаризму і вседозволеності чиновників, знущань місцевих царьків. Наша внутрішня свобода прокинулася і зміцнилася, ми відчули себе розкутими і незламними. Наша громада у час найтяжчих випробувань демонструє найвищі чесноти: чітку самоорганізацію, злагоджені ефективні дії, взаємодопомогу. Маючи багаторічний досвід громадської діяльності, зауважу, що самоорганізована спільнота завжди була дієздатнішою, мобільнішою у прийнятті рішень, напрацюванні конструктивних пропозицій і їх втіленні. І цей продуктивний досвід обов’язково має бути перенесений на всю державу.

Громадськість, яка організувала та була основною рушійною силою Євромайдану, пройшла всі протистояння і неймовірно дорогою ціною врятувала країну від сповзання до тоталітаризму, має отримати якнайширше представництво в органах влади, зокрема у Верховній Раді України. Нам потрібне справжнє, а не декларативне народовладдя. Суспільство вимагає нової якості політикуму, приходу до влади людей, свідомість яких не зіпсована бажанням нажитися, людей, які нічим не заплямовані і на ділі довели свою відданість народу. Ми справді маємо унікальний шанс змінити вектор розвитку країни і стати на один щабель з кращими країнами Європи. У нас талановитий народ, багаті природні ресурси, вигідне географічне розташування. Головне – зробити зміни, започатковані на Майдані, незворотними: провести повну люстрацію, сформувати дійсно оновлений народний парламент, ухвалити потрібні закони, здійснити назрілі реформи. Народжені Євромайданом лідери мають зробити владу чесною і підконтрольною громаді, законодавчо закріпити проведення ефективних змін.

На жаль, через обмежений час та через цинічне військове вторгнення і окупацію частини нашої землі затятим кремлівським ворогом, не вдалося сформувати єдиної політичної сили, яка б стала виразником всіх цінностей та ідеалів Майдану і відстоювала його завоювання в парламенті. Але народ може делегувати майданівців до Верховної Ради як голосуючи за мажоритарних кандидатів, так і за націоналістичні партії, за списками яких ідуть учасники національного спротиву.

При цьому виборці мають бути максимально прискіпливими, а їх вибір – надзвичайно виваженим. Маю велику надію, що серед українців вже не знайдеться людей, які погодяться на приниження і дозволять політикам купити себе за дешеву подачку чи піддурити порожніми обіцянками. Ми всі мислячі люди і розуміємо, що живемо у визначальний історичний час – на кону майбутнє наших нащадків. Наші сучасники ні на секунду не замислюючись про вагу свого життя, гинули і гинуть за незалежність Батьківщини, за краще життя для кожного з нас. І проміняти багатовікову мрію нації на тимчасові матеріальні преференції буде злочином перед минулими і майбутніми поколіннями.

Я прошу людей уважно придивлятись до кандидатів. Зараз багато хто використовує націоналістичну риторику, активно згадує Майдан, Героїв Небесної Сотні тільки тому, що для всіх патріотів це надзвичайно чутлива тема і завдяки вмілому її використанню можна здобути прихильність електорату. Я вважаю, що спекулювати нею, не вклавши свою лепту у перемогу Революції національної гідності, аморально. Звісно, жовтоблакитне у тренді. Багато гнилих іржавих парканів вже перефарбовано у кольори державного прапора. Багато політиків старої формації вчинили те ж саме, аби зберегти свої посади і привілеї. Саме тут на нас і чатує найбільша небезпека – під шкурою вівці до законодавчого органу можуть пробратися антиукраїнські сили. Якщо це станеться, надзвичайно важко буде провести кардинальні новітні реформи, які життєво необхідні країні для того, щоб стати європейською. Кожного варто оцінювати за його вчинками, детально проаналізувавши життєвий шлях. «Тушки», політичне зрадництво та перебіжництво по привладних псевдопартіях повинні відійти у небуття. Новий парламент має стати взірцевим, зробити непорушними і досконалими стовпи, на яких тримається держава. І про це ми маємо подбати всі разом, це наша спільна відповідальність перед майбутніми поколіннями.

Слава Україні!

Голос Сокальщини на GoogleNews