Політичні партії

Від іскри, яку запалив Роман Шухевич – запалюються наші серця

5 березня 2013 року, у 63ю річницю загибелі Героя України, Головного командира УПА Романа Шухевича, у селі Білогорща, поблизу будинку, де український генерал дав останній бій, відбулися заходи з вшанування його пам'яті. Віддати шану генералові та згадати славні подвиги Української повстанської армії зібралася велелюдна громада. В урочистостях взяли участь син командира, Герой України Юрій Шухевич, священик Михайло Нискогуз (м. Червоноград), депутати обласної ради свободівці Ярослав Качмарик, Андрій Холявка та депутати Сокальських районної та міської рад – Василь Малко, Тарас Личко, Юрій Товарянський, голова районної організації ВО «Свобода» Ігор Петренко.

Розпочалися заходи із вшанування Головного командира УПА панахидою, після того учасники поклали квіти до його пам'ятника.

Виступаючи на вічі, голова постійної комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради свободівець Ярослав Качмарик зазначив: «Сьогодні нашими державними символами є синьожовтий прапор і золотий тризуб, під якими боролася УПА, та ми ще не маємо тієї України, за яку поклав життя генерал Шухевич та тисячі його бійців. Від іскри, яку запалив Роман Шухевич – прославлений командир УПА – запалюються наші серця. І ми повинні бути гідними наступниками і спадкоємцями боротьби, яку розпочала УПА».

Під час віча звучала і критика нинішньої влади за спроби позбавити Романа Шухевича звання Героя України та переписування історії України на догоду сусідам.

Ігор ПЕТРЕНКО, голова РО ВО «Свобода».

Голос Сокальщини на GoogleNews