Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Петро Федашко : “Я – людина діла”

Останні дні виборчої кампанії, останній шанс для виборців зробити правильний вибір… З 16 кандидатів, зареєстрованих у 124ому одномандатному виборчому окрузі, що охоплює Червоноград, Сокальський район і частину Кам'янка-Бузького, лише троє фактично живуть і працюють на Сокальщині. "Заїжджих гастролерів цікавлять лише голоси виборців і участь у розподілі бюджетного "пирога" під гаслами політичних кланів. Проблеми регіону їх не цікавили і не будуть цікавити",  вважає депутат обласної ради, кандидат у депутати Верховної Ради Петро Федашко. Його передвиборче гасло "Людина слова. Людина дії" не придумане політтехнологами. Це життєве кредо політика, який є людиною справи і завжди дотримується обіцянок, бо усвідомлює особисту відповідальність перед своїми виборцями.

– Балотуючись в депутати Львівської обласної ради, Ви вже давали передвиборні обіцянки. Чи вдалося виконати все, що обіцяли своїм виборцям?

– Так, все, що обіцяв, я виконав. Окрім одного пункту – ремонту дороги на напрямку Червоноград-Радехів, оскільки вирішення цього питання було поза межами моїх можливостей як депутата обласної ради. Як і славнозвісна дорога з Червонограда до Львова, дорога Червоноград-Радехів на балансі "Укравтодору". Ще в 2011 році депутати облради затвердили програму фінансування з ремонту доріг. З держбюджету на це надійшло 22 мільйони гривень. Кожен район нашої області мав би отримати, в середньому, по 800 000 гривень для ремонтів. Але через якийсь час я дізнався, що під тиском депутатів облради від ВО "Свобода" кошти почали перерозподіляти на інші об'єкти.

У результаті кошти виділили тим населеним пунктам, де головами сільських, селищних та міських рад є представники цієї політичної сили. Я вважав і вважаю таке політичне вирішення соціальних проблем неприпустимим, і я ніколи не боявся називати речі своїми іменами.
На моє переконання, вирішити проблему доріг можна, передавши їх на баланс місцевих рад і гарантуючи ремонти цих доріг на засадах співфінансування в межах мікропроектів.

– Для цього потрібно провести законодавчі зміни, збільшивши повноваження місцевих громад?

– У разі обрання мене депутатом Верховної Ради я зобов'язуюсь підтримувати ініціативи народних депутатів, спрямовані на внесення змін до законодавства України щодо реформування місцевого самоврядування шляхом ліквідації місцевих державних адміністрацій і передачі їх повноважень виконкомам місцевих рад, а також розширення прав регіонів в управлінні та розподілі місцевих податків. На мою думку, на місцях повинно залишатись 60% всіх надходжень, решта  мають скеровуватись до державного бюджету, звідти частина коштів має повертатись дотаційним регіонам, які не можуть сповна забезпечити свій розвиток і фінансування наявних програм через відсутність великих бюджетонаповнюючих підприємств на їхній території. Практика вільного регулювання органами місцевого самоврядування, ставок місцевих податків і зборів поширена в більшості розвинених країн. І наш уряд вже зробив перші кроки на шляху до подібних змін. Всім зрозуміло, що вилучення коштів до державного бюджету позбавляє місцеві органи влади мотивації працювати ефективніше, а, отже, більше заробляти та розвиватись. Запровадивши зміни на рівні громади, ми змінимо державу.

– У своїй передвиборчій програмі Ви обіцяєте всебічно сприяти постійній державній підтримці підприємств ДП "Львіввугілля". Яким чином Ви плануєте досягнути змін?

– В обсязі промислової продукції району найбільша питома вага належить саме вуглевидобувним підприємствам  це 83 % валової продукції. Оскільки шахти Донбасу у більшості не функціонують, видобуток вугілля в Україні упродовж останніх кількох місяців скоротився майже у 4 рази, і ми стоїмо на порозі енергетичної кризи. Однак вугільна галузь є дотаційною, і держава шукає легких шляхів, закуповуючи африканське вугілля, замість того, щоб модернізувати власні шахти. Рецепт вирішення проблем вугільної галузі існує, і він простий: державна частка у шахтах і пов'язаних із ними підприємствах повинна становити більш ніж 50%. Тоді держава буде зацікавлена у збуті українського вугілля. А шахтарським підприємствам треба дати можливість продавати вугілля на відкритих аукціонах за спрощеною схемою. Будучи депутатом обласної ради, я вже ініціював відповідні законопроекти. Більше того, як голова депутатської комісії у Львівській обласній раді я активно працюю над вирішенням шахтарських проблем, зокрема відновленням роботи ПАТ "Львівська вугільна компанія", де до нашого втручання існувала патова ситуація з виплатою заробітної платні, і поверненням цього підприємства у державну власність.

– Розробку яких реформ у законодавчій сфері Ви вважаєте пріоритетною?

– Я звичайний громадянин України і щодня зіштовхуюсь із такими самими проблемами, як і всі мешканці нашої країни, нашого регіону. Якщо виборці довірять мені свій голос, я гарантую чесно і цілеспрямовано працювати над законопроектами в сферах реорганізації судової системи, скорочення кількості контролюючих органів, розвитку сільського господарства, впровадження обов'язкового медичного страхування, підтримки малого та середнього бізнесу та забезпечення виконання соціальних гарантій соціально вразливим групам населення. Я готовий брати на себе зобов'язання і виконувати їх. Більш за те, я закликаю громаду активно слідкувати за дотриманням пунктів виборчої програми і сприятиму цьому.

– У статусі "недоторканості", та ще й під прикриттям Закону "Про статус народного депутата", більшість народних обранців не несуть жодної відповідальності перед виборцями. Тож які гарантії Ви можете надати виборцям щодо виконання своєї виборчої програми?

– Так, це правда. На сьогодні на законодавчому рівні не встановлено відповідальності обраного народного депутата за невиконання своїх обіцянок, не існує механізму відкликання недобросовісного депутата. Внесення змін з цього приводу до Закону України "Про вибори народних депутатів України" та "Про статус народного депутата України" буде одним із моїх завдань. Я не боюсь відповідальності, більш за те, я її прагну, бо робота на благо громади  це мій пріоритет. Я цілком свідомий того, що, з великою ймовірністю, за 2 роки нас чекає ще одне обрання парламенту, тому що цьогорічні вибори  це лише перша сходинка на шляху очищення влади від "п'ятої колони", яка тягне країну назад. Тому зроблю все можливе, щоб довести, що мої обіцянки  це не лише слова, а гарантія моїх активних дій на благо країни.

– Передвиборча боротьба в українських реаліях нагадує гру без правил, в якій необов'язково перемагає достойна людина. Що робитимете, якщо не виграєте виборчих перегонів?

– Я вже вирішив для себе, що політика  це моє покликання. Я  діючий депутат обласної ради, і, навіть якщо не пройду до парламенту, маю чим зайнятись. Чимало питань можна ефективно вирішити на рівні області. Для мене важливо підтримувати зв'язок із громадою, власне, я ніколи не втрачав і не збираюсь втрачати цього зв'язку. Я не обіцяю зробити нереальне, яке так хоче почути виборець. Чудес не буває. Однак обіцяю вживати всіх дозволених методів задля виконання вказаної програми та досягнення основної мети максимального покращення життя кожного громадянина України. На кожному місці я використовуватиму всі свої сили і доступний мені ресурс задля впровадження системних змін на користь України. Зрештою, це має робити кожен із нас, адже всі ми прагнемо миру і добробуту в країні, в якій живемо ми і житимуть наші діти.

Розмовляв Василь СЕМЕНЮК.

Exit mobile version