Політичні партії

Петро Колодій: Росія не змусить Україну відмовитись від європейського майбутнього

На  українсько-польському кордоні в районі українського населеного пункту Нижанковичі та польського Мальховіце пройшли уже традиційні Європейські Дні Добросусідства.

Ці щорічні заходи, крім спільної програми, мають певну специфіку: події відбуваються безпосередньо на кордоні з Європейським Союзом, який в ці дні не розділяє, а об`єднує громадян України та Польщі. Учасники міжнародного заходу мали можливість перетнути державний кордон в місці планового пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце». Тимчасово розгорнутий пункт пропуску працював впродовж 8 годин.

Проте, у зв’язку з військовими діями на сході Української держави, цьогорічні Дні Добросусідства відбувалися без гучних святкувань та концертів. Натомість духовенство різних конфесій України і Польщі, а також мешканці українського та польського прикордоння спільно молились у Нижанковичах за мир та спокій в Україні.

Для участі в спільній молитві до смт Нижанковичі прибуло чимало гостей із Польщі, зокрема, маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил та Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд. Польську делегацію на кордоні зустрічав голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Звертаючись до громади під час віча, очільник обласної ради зазначив, що двосторонні взаємини між державами починаються безпосередньо на прикордонних територіях між простими людьми. Саме тому кордон не повинен бути місцем, яке розділяє народи, – кордон повинен їх зближувати.

«Усі ми переконані, що подальше процвітання Європи можливе тільки за умови її єдності, а перспективні добросусідські стосунки розвиватимуться лише тоді, коли ми приберемо бар’єри між собою.

Українська народ обрав курс на євроінтеграцію. Цей європейський вибір був нелегким і кривавим. Ця право жити у цивілізованій європейській державі, гинули люди. Сьогодні Росія намагається силою змусити нас звернути з обраного шляху, та попри все, ми торуватимемо шлях в Європу. А для цього і надалі розвиватимемо українсько-польські відносини», – наголосив Петро Колодій.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.