Політичні партії

Підсумки роботи уряду у соціальній сфері за минулий рік та плани на 2012-й

Урядом визначено чотири пріоритетні напрями соціальної політики у 2012 році. Це  підвищення соціальних стандартів та оплати праці в державному бюджеті; реформування трудового законодавства, підвищення захищеності працівників на ринку праці; реформування пенсійної системи та системи соціальної підтримки населення.

У 2012 році при прогнозному індексі інфляції 107,9% передбачене збільшення мінімальної зарплати  на 12,9% (з 1004 до 1134 грн.), мінімальної пенсії за віком  на 10,5% (з 800 до 884 грн).

У 2012 році Уряд очікує на подальше закріплення позитивних тенденцій на ринку праці. Зокрема, передбачається, що чисельність зайнятого населення буде зростати і рівень безробіття зменшуватиметься. Що ж до удосконалення соціальнотрудових відносин на законодавчому рівні, необхідність в якому вже давно назріла в суспільстві, то це завдання передбачається реалізувати шляхом прийняття Трудового кодексу України, легалізації "тіньової" заробітної плати та неформальної зайнятості населення.

Також у 2012 році планується введення податку на багатство. Податок на багатство  це не обмеження прав одних громадян і не перемога інших, це ще один крок до соціальної справедливості. І якщо Україна в цьому сенсі тільки робить перші кроки, то для багатьох розвинених демократичних держав оподаткування розкоші  звична річ. Поступово ми повинні вийти на те, щоб вирівняти оподаткування пасивних доходів та інвестицій (основне джерело заробітку багатих людей) та оподаткування заробітної плати, яка є джерелом доходів середнього класу і бідних. Сьогодні серед багатих українців не лише бізнесмени, а й величезна кількість чиновників різного рівня. За підрахунками, нині тільки 23% коштів, які виділяються з бюджету на соціальні пільги, отримують бідні люди. Найближчим часом Мінсоцполітики внесе законопроект, який передбачає, що пільги народним депутатам, депутатам місцевих рад, прокурорам, суддям, представникам силових структур та іншим категоріям пільговиків надаватимуться тільки в тому випадку, якщо дохід на члена родини цієї людини не перевищуватиме прожиткового мінімуму. І це теж великий резерв для економії.

Розвиток освітньої сфери є одним із пріоритетних напрямків у роботі Президента України В. Ф. Януковича, а також у роботі Уряду. Першим кроком стало відновлення дошкільного простору  у 2011 році робота була спрямована на повне повернення дитсадків  була запроваджена обов’язкова дошкільна освіта для дітей 5річного віку. Передусім вдалося повернути в цільове використання близько 450 дошкільних закладів. Уряд продовжує роботу щодо удосконалення нормативної бази. Ремонт, реконструкцію, спорудження об’єктів дошкільних закладів буде закладено в програми розвитку регіонів.

Відомо, що шкільна програма досить перевантажена. Вдалося всього за півтора року створити Державний стандарт початкової освіти, який передбачає якісну зміну державних програм: для початкової школи вперше буде розпочато обов’язкове вивчення іноземної мови по всій Україні з першого класу, коли дитина найбільш до цього відкрита; інформатику діти вивчатимуть з другого класу; поновому проходитиме урок фізичного виховання  без оцінок і різних нормативів.

Головна реформа  профільність старшої школи: 50% на 50%, тобто половина предметів буде обов’язковою (інваріативна частина), решту дисциплін може визначати педагогічний колектив згідно з державними навчальними програмами. Адже абсолютно не доцільно всіх школярів "нафарширувати" однаковим обсягом знань.

Уряд приділив багато уваги для підняття престижності педагогічної професії. Коли Уряд почав працювати  рівень середньої заробітної плати в школі становив 1700 грн., то сьогодні цей рівень в школі  2500 грн. Уряд прийняв дуже важливе рішення  надання 20% доплати за престижність педагогічної праці. Зараз розглядається пропозиція щодо підвищення кваліфікаційного розряду для молодих спеціалістівпедагогів, які завершують педагогічну вищу освіту з відзнакою.

Також поза увагою Президента України та Уряду не залишилась така важлива галузь як охорона здоров"я. У Держбюджеті2012 передбачені видатки на подальше поетапне підвищення розміру посадового окладу працівникам галузі.

У 2012 році буде запроваджено виплату одноразової грошової допомоги у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат випускникам медичних та фармацевтичних вищих навчальних закладів, які виявили бажання працювати в сільській місцевості та селищах міського типу і уклали договір на строк не менше 3х років, а також молодим спеціалістам, які працюватимуть на посадах лікарів загальної практики: сімейних лікарів, дільничних лікарівпедіатрів та лікарівтерапевтів. Встановлено з 1 січня 2012 року медичним та фармацевтичним працівникам виплату допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

Варто згадати і про аграрний сектор. Так, у 2011 році Україна досягла високих результатів у галузі. Темпи зростання виробництва торік склали майже 117% до 2010 р. В тому числі: у сільськогосподарських підприємствах  120%; господарствах населення  114%. Виробництво зернових  понад 55 млн. тонн. Це історичний рекорд. Україна твердо закріпила за собою звання провідної зернової держави світу. Україна увійшла в трійку найбільших експортерів зерна в світі.

У 2011 році від продажу земельних ділянок та прав оренди на них державний та місцеві бюджети поповнилися на 926,5 млн. грн.

На жаль, окремі політичні сили, займаючись брудним політиканством, у своїх агітаційних закликах лукавлять, спотворюючи реальність. Зовсім недавно до моїх рук потрапила зелено-чорна агітка однієї політичної партії. Так, у блоці "ціни на харчі ростуть, як повноваження Президента" подається інформація про ціни у порівнянні з лютим 2010го до жовтня 2011 року: молоко (1л) 6 грн.  до 10 грн., в дійсності  7 грн.; борошно (1кг) 3,50 грн.  до 6 грн., в дійсності 3,80 грн.; олія (1л) 10 грн.  до 19 грн., в дійсності 14 грн.; гречка (1кг) 8,50 грн.  до 15 грн., в дійсності 9 грн. і т. д. У блоці "більше влади у Президента  менше шкіл і лікарень" подається, знову таки, неправдива інформація, що за останні 2 роки в Україні закрито 640 шкіл, хоча у 2011 році вдалося повернути в цільове використання близько 450 закладів освіти. Шановні друзі, розумію, що ми на порозі виборів до Верховної Ради, але давайте не будемо керуватись у своїй агітації брудними політприйомами, а будемо на ділі, себто районною господаркою, агітувати виборця віддати свій голос за ту чи іншу політичну партію.

Наталія КАРТАШОВА,
заступник голови райдержадміністрації, голова Сокальської районної організації Партії регіонів, депутат районної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews