Політичні партії

Визнали Народну Раду депутати Сокальських районної та міської рад

Минулого понеділка, 27 січня, відбулася двадцять восьма сесія Сокальської районної ради шостого скликання та тридцята сесія Сокальської міської ради шостого скликання. Голова районної ради Ігор Дацюк зазначив, що 25 січня на позачерговій сесії Львівської обласної ради ухвалили рішення про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України. І було рекомендовано районним, міським радам Львівської області невідкладно скликати позачергові сесії відповідних рад для розгляду та вирішення питання щодо визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, та самостійного виконання делегованих повноважень місцевих органів державної влади.

Хвилиною мовчання народні обранці вшанували загиблих під час революції у Києві.

У порядку денному районної ради було одинадцять питань, міської – п’ять. Спочатку депутати проголосували за робочі органи – редакційну та лічильну комісії.

Щодо питання «Про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України» – виступив заступник голови районної ради Володимир Чуб. Він зачитав проект рішення з внесеною поправкою: «Керуючись статтею 5 розділу І та розділом ХІ Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», реалізуючи право народу України на самовизначення та безпосереднє здійснення влади, в зв’язку з узурпацією влади Президентом України та Верховною Радою України через прийняття 16 січня 2014 року в неконституційний спосіб ряду законів, які ведуть до встановлення диктатури в державі та звужують зміст і обсяг існуючих конституційних прав і свобод громадян, що суперечить частині третій статті 22 Конституції України, Сокальська районна рада Львівської області, вирішила:

Визнати Народну Раду України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, повноваження на створення якого надані рішенням Всенародних зборів громадян, які відбулися 19 січня 2014 року на Майдані Незалежності у місті Києві.

Створити міжфракційне об’єднання «Народна Рада» у Сокальській районній раді, до складу якого можуть входити фракції опозиційних сил та позафракційні депутати відповідно до поданих заяв.

Рекомендувати міським, селищній, сільським радам Сокальського району невідкладно скликати позачергові сесії відповідних рад для розгляду та вирішення питання щодо визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України та самостійного виконання делегованих повноважень місцевих органів державної влади.

Встановити, що на території Сокальського району не можуть проводитися заходи за участю особового складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, зброї та військової техніки, спрямовані на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань.

Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з питань законності».

Депутат Марія Поліщук нагадала гасло «Здобудеш Українську державу або згинеш в боротьбі за неї». З ним йшли боротися і віддавали життя мільйони українців у 30-50-х роках ХХ століття. Воно актуальне і нині. Адже у 2013 році влада перетворилася на окупанта. Про це ми пересвідчилися й на прийнятті «диктаторських» законів. Сьогодні найкритичніший момент. Тому потрібно визнати Народну Раду.

В цілому за проект рішення проголосували 58 депутатів.

Аналогічне рішення (проект доповів міський голова Богдан Зарічний) прийняли народні обранці Сокаля.

Голова райради Ігор Дацюк зачитав проект рішення «Про утворення виконавчого комітету Сокальської районної ради». У ньо-му зазначено, що районна рада вирішила: відкликати усі повноваження Сокальської районної ради, які делеговані Сокальській районній державній адміністрації згідно із статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та рішенням №390 від 11.04.2013 р. «Про делегування повноважень Сокальської районної ради Сокальській районній державній адміністрації»; для виконання вказаних повноважень утворити Виконавчий комітет Сокальської районної ради; обов'язки голови виконавчого комітету Сокальської районної ради тимчасово покласти на голову районної ради; обов'язки заступника голови виконавчого комітету покласти відповідно на заступника голови районної ради; встановити, що членами виконавчого комітету Сокальської районної ради є голови профільних депутатських комісій Сокальської районної ради з повноваженнями керівників відповідних підрозділів виконавчого комітету; контроль за виконанням цього рішення покласти на голову районної ради.

Виникла дискусія щодо внесення поправок депутатами Анатолієм Василишиним і Сергієм Костюком, які запропонували розділити цей проект на два рішення. Їх підтримав і Володимир Чуб. Але після виступів Тараса Стародуба і Василя Смолинця депутати проголосували за проект, зачитаний головою районної ради (61 – «за»), який узгодили до початку роботи пленарного засідання.

Про утворення муніципальних дружин доповів Василь Смолинець. Він, зокрема, зазначив, що з-поміж 29 сотень на Майдані у столиці, 10 сотня – сокальська. Хлопці, які входять до неї, надзвичайно активні і депутат подякував їм за це. В цілому за проект рішення проголосували 61 депутат. У ньому рекомендовано міським, селищній, сільським радам Сокальського району, в межах компетенції, створити муніципальні дружини, що утримуватимуться за кошти місцевого самоврядування, з метою охорони громадського порядку.

А Богдан Зарічний доповів про рішення створити загін народної самооборони, як орган муніципальної дружини Сокальської міської ради на основі громадського об’єднання «Безпека». Співголовами призначити депутатів Івана Шутовського та Юрія Товарянського. «За» проголосували 31 депутат.

Депутати районної ради прийняли Звернення до державних службовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців щодо виконання актів і розпорядчих документів Народної Ради України як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу України (доп. Володимир Чуб), яке друкується нижче.

Районна рада вирішила звернутися до Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України щодо розроблення проекту Закону України, яким визнати такими, що втратили чинність, Закони України, прийняті 16 січня 2014 року, з наступним внесенням його на розгляд Верховної Ради України членами Комітету за його рішенням. 61 депутат підтримали звернення (доп. Ігор Дацюк).

Питання «Про розміщення в адміністративному приміщенні за адресою: вул. Шептицького, 26 та в Народному домі м. Сокаль (вул. Шептицького, 36) пунктів обігріву населення» доповів депутат Василь Бойко. Вирішено розмістити за цими адресами стаціонарні пункти обігріву населення. А начальникові відділу управління комунальним майном районної ради забезпечити: підтримання порядку в зазначених адміністративних приміщеннях; проведення періодичних обстежень стану адміністративних приміщень; організацію охорони пунктів обігріву населення; дотримання санітарних норм та заходів протипожежної безпеки; інформування населення про відкриті пункти обігріву; вжити інших заходів, необхідних для нормального функціонування пунктів обігріву населення.

Депутат Микола Пасько зачитав проект рішення «Про Штаб національного спротиву в Сокальському районі»: керуючись статтею 5 розділу І та розділом ХІ Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сокальська районна рада вирішила: 1. Скасувати п. 3 рішення Сокальської районної ради №474 від 02.12. 2013 р. «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні». 2. Затвердити склад Штабу національного спротиву в Сокальському районі: Василь Бойко; Ігор Дацюк; Олег Кожушко; Юрій Лукашевський; Микола Пасько; Ігор Петренко; Тарас Стародуб; Володимир Чуб. За нього в цілому проголосували 61 депутат.

Наступне питання – «Про заборону на території Сокальського району діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України» – доповів депутат Тарас Стародуб. Відповідно 62 депутати проголосували за рішення, в якому, зокрема, зазначено: заборонити на території Сокальського району діяльність і використання символіки Партії регіонів та Комуністичної партії України як таких, що суперечать національним інтересам та порушують права і свободи громадян України; звернутися до Сокальського районного управління юстиції з пропозицією зняти з державної реєстрації районні організації Партії регіонів та Комуністичної партії України.

На завершення спільних сесій депутати підтримали запити Романа Запісоцького до керівників Червонограда та району – щодо відновлення маршруту Червоноград-Волсвин-Соснівка, а також до керівництва ДП «Львіввугілля» та «Райавтодору» – на чиєму балансі дорога Волсвин-Соснівка; Сергія Касяна – щодо стану доріг (немає грейдера, а пальне для БТРів у Києві є).

У «різному» Олег Кожушко зачитав декілька заяв осіб, котрі вийшли з Партії регіонів. А Володимир Чуб навів «свіжі» приклади саморозпуску фракції ПР в обласній раді, а також вихід керівництва Радехівської РДА з лав Партії регіонів. І констатував, що в нас подібного не відбувається, а тому звернувся до керівництва РДА не працювати підпільно, схаменутися й бути з народом…

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до державних службовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців

На двадцять третьому році незалежності України влада брутально порушила права і свободи громадян, гарантовані Конституцією України та чинним законодавством, позбавивши Український народ права на євроінтеграцію, і своїми злочинними наказами пролила кров невинних людей.

Ми, депутати Сокальської районної ради, усвідомлюючи, наскільки критичною сьогодні є ситуація в Україні, не можемо залишатися осторонь тих подій, що відбуваються. У той час, як посадові особи, які перебувають зараз при владі, нехтують основоположними правами та свободами громадян України, ми повинні всіляко підтримувати та допомагати співвітчизникам у законному їхньому прагненні жити у вільній та демократичній державі.

Відповідно до Конституції та чинного законодавства, ми уповноважені виражати волю єдиного носія влади в Україні – народу, який звертається до нас із проханням допомогти в цей непростий час.

Звертаємося до Вас не лише як депутати районної ради, але і як прості громадяни, чиї діти, батьки, друзі другий місяць поспіль перебувають у Києві, відстоюючи свої конституційні права та свободи. Просимо Вас не забувати, що там знаходяться і Ваші близькі, які також страждають від заходів, що вживаються владою.

Від імені територіальної громади Сокальщини звертаємось до Вас із проханням, не піддавайтесь неправомірному тиску влади, яка примушує діяти проти власного народу. Винятково із забаганки чинної влади – тих, хто мав би гарантувати мир та спокій в державі, вас втягнуто в безглузде протистояння з мирними громадянами.

Звертаємося до представників Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, військових та інших правоохоронних структур із закликом не брати участь у нелегітимних діях режиму, що обмежують права і свободи громадян. Відповідно до статті 60 Конституції України ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази, а наказ штурмувати мирних людей, які вийшли захищати себе і свій європейський вибір, – це завідомо злочинний наказ.

Ще раз звертаємося до тих службовців, кому небайдужа доля України та українського народу: «Схаменіться!» Все українське суспільство
очікує, що ви станете на бік народу України.

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми припинимо кровопролиття, не допустимо повторення минулого, про яке Тарас Шевченко писав: «Доборолась Україна до самого краю, гірше ката свої діти її розпинають». Станьмо разом на захист Українського народу, своїх родин, батьків і дітей, свого майбутнього у боротьбі проти диктатури – і ми переможемо!

Слава Україні!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.