Напередодні Дня Незалежності нашої держави зателефонував народний депутат України Степан КУРПІЛЬ, котрий привітав сокальчан з 23ою річницею незалежності України і відповів на кілька запитань.
– Степане Володимировичу, 23 річницю Незалежності України вперше за всі ці роки відзначатимемо у стані війни…
– Фактично війна з Росією ніколи і не припинялася. Просто мала різні форми. З часу створення Української держави ми завжди були під російською агресією. І тоді, коли ми демонстрували волю до незалежності, свободи, відокремлення від Москви, завжди Росія нас атакувала. Тому сьогоднішнє військове протистояння ми повинні виграти. Бо протягом століть Росія не давала нам можливості мати власну державу. І досі вона не може змиритися з Україною як незалежною державою. Ця війна особливо цинічна, бо з одного боку Путін постачає зброю, гроші, дає військових найманців, а з другого боку намагається продемонструвати, що він ні при чому, надсилаючи так званий гуманітарний конвой. Такою цинічною була політика Росії завжди.
Північний сусід робить зло, а прикривається добром. Нарешті цю дволикість побачив світ. І незважаючи на те, що Європі вигідно торгувати з Росією, всетаки наші європейські партнери прийняли рішення про санкції і готові тиснути на неї, аби відчепилася від України. Це буде непросто. І тільки тоді, коли демонструватимемо здатність боротися за свою незалежність, захищати Україну, тоді світ нам допомагатиме. На даний момент так є. Хоча дуже важко з таким монстром боротися, але ми переможемо.
– Які Ваші побажання у переддень Незалежності сокальчанам і всім українцям?
– Ми цінуємо свободу тільки тоді, коли над нею нависає загроза. Так само і з незалежністю: коли вона є, то нам здається, що так було завжди і буде.
Та коли загроза над нашою незалежністю нависає, лиш тоді розуміємо, що за неї треба боротися. А іноді навіть віддавати життя. Маємо героїв Небесної сотні, які за незалежність України віддали життя, а зараз маємо героїв, які під час антитерористичної операції самовіддано борються і віддають життя. Це дуже важко, боляче, і ми все це переживаємо. Однак за свободу доводиться платити найдорожчим життям. Хочу, щоб ми це розуміли і ніколи не здавалися. Хочу побажати, насамперед, мирного неба. Щоб ми зустрічали свій День Незалежності в умовах, коли лунатимуть пісні, а не як зараз під грім канонад і мінометів. Бажаю нам усім миру і свободи.
– Все йде до того, що у цьому році відбудуться вибори до Верховної Ради. Нещодавно наш парламент прийняв у першому читанні закон про люстрацію, але, на жаль, не проголосували за нові законодавчі ініціативи щодо виборів. Що Ви можете сказати з цього приводу?
– Люди вимагають перезавантаження влади, її очищення і оновлення. Це закономірний процес, і я не сумніваюся, що наприкінці жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради. На жаль, той склад Верховної Ради, який є нині, не здатний ухвалити Закон, якого вимагав Майдан: вибори на пропорційній основі з відкритими списками. Тому, очевидно, залишиться змішана система, пропорційномажоритарна. Але у будьякому разі це все одно буде оновлення Верховної Ради. Думаю, що новий склад парламенту буде набагато кращий, прогресивніший, ніж той, який є зараз. Як відомо, на минулих виборах тодішня об`єднана опозиція набрала 170 мандатів. А, щоб була більшість, потрібно як мінімум 226 голосів. Сподіваюся, що після цих виборів демократичні сили матимуть у цій Верховній Раді більшість. І обов`язково будуть ухвалені закони і про люстрацію та інші, які допоможуть очиститися владі, подолати корупцію. Якщо це вдалося Грузії, то цілком під силу Україні.