Політичні партії

Угода з ЄС – це угода можливостей для всієї України

Що принесе підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом звичайному українцю? Які переваги та можливі майбутні виклики для України можемо очікувати? Що дасть це підписання для мешканців прикордоння, зокрема, Сокальщини?

Думками з цього приводу ділиться голова Сокальської районної організації ПП «УДАР», член Ради Львівської обласної організації партії Кличка Юрій ЛУКАШЕВСЬКИЙ.

– Що дасть, на Вашу думку, пересічному мешканцю Сокальщини підписання Угоди про асоціацію з ЄС? Можливо, це просто «велика політика», яка не стосується звичайної маленької людини?

– Відразу заперечу – підписання Угоди про асоціацію з ЄС хоч, як Ви зазначили, й «велика політика», однак ця політика матиме прямий вплив на життя усіх українців, а, найперше, мешканців прикордоння та, зокрема, Сокальщини. Переконаний, що підписання Угоди створить для сокальчан нові можливості. Угода додасть вагомих аргументів на користь відкриття митних переходів на території району. Нині ми не маємо жодного митного переходу. Тому сокальчанам, щоб потрапити до Польщі, доводиться їхати у Жовківський район на Рава-Руську митницю, або навіть у Волинську область. Переконаний, що підписання Угоди пришвидшить відкриття довгоочікуваного митного переходу в Угринові. А також дасть змогу розглянути питання щодо відкриття пішохідних переходів у Белзі та Угнові. А це сприятиме не тільки комфортнішому перетину кордону мешканцями Сокальщини у сусідню європейську державу, але й покращить економіку прикордонних містечок та всієї Львівщини.

– Які можливі загрози та виклики для держави Україна, для «маленького українця» може нести підписання Угоди про асоціацію з ЄС?

– Загалом «Угода про асоціацію з Євросоюзом» – це досить громіздкий та об’ємний документ. Вона містить близько 900 сторінок тексту, понад 90 відсотків цієї Угоди – виключно питання економіки: правила торгових взаємовідносин між Україною та Євросоюзом. Звісно, це й відповідні виклики для наших місцевих товаровиробників, інші категорії стандартизації та сертифікації товарів, більш жорсткі вимоги до їх якості… Це, на мою думку, є відповідним викликом для вітчизняного товаровиробника: чи зможе він конкурувати на Європейському ринку? Чи буде якість товарів, що пропонуються нашими підприємствами та підприємцями, відповідати європейським стандартам? Звісно, нашим виробникам доведеться інвестувати певні кошти у власне виробництво, хтось може не витримати конкуренції… Але звичайний споживач, «маленький українець», лише виграє від цього – адже якість вітчизняного товару буде відповідати всім європейським нормам.

– Вже сьогодні на ринку ми можемо бачити засилля дешевої польської продукції, яка відповідає європейським стандартам якості і значно дешевша за вітчизняну. Після підписання Угоди про ЄС відкриють кордони – отож дешевого європейського товару буде ще більше…. Чи витримає вітчизняний виробник таку конкуренцію, адже тут йдеться не лише про європейську якість, але й про ціну?

– До вартості польського товару не включено таку суто «українську складову» – як «корупційний податок» (посміхається – авт.) – тому польські товари і є більш якісними та дешевшими. Тут запитання до пана Януковича, чи готовий він зменшити апетити своїх «орлів» із різноманітних контролюючих органів. Зрозуміло, що з таким розміром офіційних та неофіційних поборів в умовах відкритої конкуренції із європейськими товарами, наш виробник практично не матиме шансів.

Нагадаю, що питання зменшення корупції, зменшення фіскального тиску на виробників з боку різноманітних перевіряючих та контролюючих органів, приведення національного законодавства до вимог ЄС – це одні із ключових вимог Угоди.

– Яким чином на Сокальщині планують популяризувати європейську ідею серед мешканців району?

– Члени Сокальської організації партії «УДАР» на загальних зборах, які відбулись 27 вересня 2013 року, одноголосно прийняли заяву на підтримку підписання Україною Угоди про асоціацію із ЄС. Також плануємо активно долучитися до просвітницької акції «Україна – це Європа!», яку проводить партія «УДАР». Суть акції у поширенні інформації про переваги підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Переконаний, що популяризація Європи серед мешканців – це не лише справа однієї партії «УДАР». Тому ми закликаємо підтримати нашу акцію й інші політичні сили, громадські організації, всіх – кому небайдужа доля Європейської України. Зі свого боку готові підтримувати аналогічні акції наших колег. Має бути відчуття спільної справи. Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти того, щоб Україна стала європейською державою не лише за географічною ознакою, але й за своїм ставленням до таких цінностей як права людини, демократія та верховенство права. Вірю, що підписанню угоди про асоціацію бути, адже альтернативи європейському вибору для України немає!

Записав
Микола КУЗЬМИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews