Головна / Політичні партії / Сокаль підтримав страйкарів

Сокаль підтримав страйкарів

13 лютого біля райдержадміністрації на півторагодинний попереджувальний страйк вийшли сокальчани. Перед ними виступали представники місцевого Штабу національного спротиву, яким слово надавав ведучий – журналіст Олександр Новацький.

Голова Сокальської районної організації партії «Удар» Віталія Кличка Юрій Лукашевський зазначив, що «зараз в Україні йде боротьба з тими, хто дозволяє бити дітей і розганяти їх з майдану, стріляти бойовими патронами в людей, які прийшли на мітинг просто висловити свій протест. Ми зобов’язані, крім тих методів, які ми зараз використовуємо, використовувати й інші, які будуть тиснути на економіку олігархів».

Він ознайомив присутніх з вимогами учасників Всеукраїнського страйку, які одноголосно підтримали учасники.

Голова фракції ВО «Свобода» в Сокальській районній раді Тарас Стародуб зауважив, що фактично Майдан, як спротив у душі кожного українця, розпочався ще три місяці тому. Майдан – це не територія, не вулиця. Він став душею нашої нації. Це душа, яка протестує проти свавілля, узурпації влади, які чинить режим Януковича. Сьогодні кожен, хто прислуговує цьому режиму, має відчути різкий осуд в кожному місті та селі. Цих людей мають знати всі. Бо якщо вони служать цьому режиму, то вони причетні до побиття студентів, причетні до смертей тих хлопців, які полягли на вулиці Грушевського. Вони причетні до хаосу, який нині відбувається в Україні. У мене нема жодного застереження і здивування щодо того, як себе поводять місцеві члени Партії регіонів. В тому числі наша голова РДА, яка є прямим представником президента у нашому районі. Я глибоко обурений, і у мене в душі вирує спротив. Ці прислужники, які були у різних партіях демократичного спрямування, й зараз до останнього тримаються за злочинну ниточку цієї влади».

Голова фракції ВО «Батьківщина» в Сокальській районній раді, помічник народного депутата Степана Курпіля Олег Кожушко висловив свою підтримку Євромайдану й закликав присутніх вступати до Всеукраїнського об’єднання «Майдан» та записуватися у загони народної самооборони Сокальщини, щоб захистити себе та свої родини.

Ведучий віча Олександр Новацький просив голову РДА спростувати інформацію щодо захоплення приміщення райдержадміністрації і звернутися в Генеральну прокуратуру, бо цього ніхто не робив.

А далі до сокальчан звернувся сотник десятої сокальської сотні на Євромайдані Михайло Боднар, якого делегував на Сокальщину координатор Євромайдану Андрій Парубій: «громада має захищати свої права і саме для цього була створена Самооборона. І хто як не ми будемо відстоювати свої права. Ми будемо боротися з диктатурою та злочинною владою. Відповідно до цього комендант Євромайдану Андрій Парубій видав перший наказ про основні за-сади організації Самооборони Майдану».

– Напевно, нема такої людини серед нас, яка б могла уявити, щоб на 23 році незалежності, в мирний час, в нашій Українській державі привезли закатовану чи покалічену дитину додому, – такими словами розпочав свій виступ голова міської організації ВО «Свобода» Юрій Товарянський. – Сьогодні та банда, яка узурпувала владу в Україні, кийками катує дітей. А ми мовчимо. Дехто з людей вважає, що нічого не дадуть мітинги, бо до влади прийдуть ті ж самі. І, мабуть, мають рацію, бо можуть навести чимало прикладів прислужників, які були при владі за радянських часів, і за Кучми, і за Ющенка, і за Януковича…

Сокальський міський голова Богдан Зарічний пригадав, як три місяці тому свідомі українці вийшли до пам’ятника Шевченкові у м. Сокаль: «Дуже багато з нас сподівалися, що швидко побачать зміни, та зробити ці перші кроки буде дуже важко. По-перше, ті негативні явища про які ви всі знаєте, проникли в наше життя. Адже правова система не працює. По-друге, ми є країною бідних людей, але разом з тим у нас дуже широке коло людей, яким надзвичайно добре живеться в нашій державі, і їм не потрібні європейські цінності, які передбачають чіткі правила гри, відповідальність.

Проте я переконаний, якщо буде бажання наших політиків щось зробити для свого народу і України, і якщо вони думатимуть, як будувати сильну правову європейську країну, то це не довгий і не складний шлях».

Заступник голови районної ради Володимир Чуб повідомив, що 10 лютого близько 13.00 години у райраду надійшов лист від Сокальської районної держадміністрації про те, що вона не заперечує, щоб передати приміщення районної державної адміністрації територіальній громаді Сокальського району. І додав, що не було і нема ніяких захоплень. «Ми просто опечатали приміщення для того, щоб туди не зайшов хтось зi сторонніх, не знищив майна», – підкреслив промовець. Він подякував усім громадянам за пожертви, особливо пенсіонерам, які віддають свої останні заощадження, щоб підтримати учасників акції протесту на Євромайдані.

Також попросив слова сивочолий Артем Телегій з Хороброва, колишній політв’язень, згадуючи, як колись вояки УПА боролись і віддавали життя за Україну.

Півторагодинний попереджувальний страйк закінчився многоголосим «Ще не вмерла Україна».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!