Політичні партії

Сокальська районна рада просить включити дорогу Жовква-Угринів до переліку міжнародних автомобільних доріг

30 квітня під головуванням голови районної ради Ігоря Дацюка відбулася тридцять друга позачергова сесія шостого скликання Сокальської районної ради. Депутати затвердили порядок денний, включивши до нього питання про звернення до керівництва держави щодо автомобільних доріг. Аналогічне, за словами заступника голови районної ради Володимира Чуба, прийняте на сесії Червоноградської міської ради.

Питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2014 рік у зв’язку з внесенням Верховною Радою України 27 березня 2014 р. змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» доповіла начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Вона, зокрема, зазначила:

– Для Сокальського району зменшено прогнозний обсяг доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (перший кошик) на 7135,6 тис. грн., або 8,1 відсотка і визначено в сумі 80214,9 тис. грн. (до надходжень 2013 року зростання складає 102,1%). Основним фактором, що вплинув на перегляд прогнозу доходів, є затвердження реалістичного макропрогнозу, що зменшило доходи, а саме податок на доходи фізичних осіб.
Обсяг видатків, що враховуються під час визначення міжбюджетних трансфертів, становить 200702,5 тис. грн., що менше на 965,1 тис. грн. проти показника, затвердженого в бюджеті на 2014 рік.

Враховуючи жорсткий режим економії коштів, оптимізовано також перелік міжбюджетних трансфертів. Дотація вирівнювання, що надається з державного бюджету, визначена для району в сумі 120487,6 тис. грн., що на 2518,5 тис. грн. менше, ніж затверджено в бюджеті на 2014ий. Відповідно зменшено суму дотації вирівнювання з районного бюджету місцевим радам – на 236,57 тис. грн., зменшено надходження коштів до районного бюджету з сільських бюджетів на суму 1267,56 тис. грн.

У проекті рішення передбачено зменшення загального обсягу районного бюджету на 13166,8 тис. грн., у т. ч. зменшено видатки загального фонду бюджету на суму 13655,6 тис. грн. та збільшено видатки спеціального фонду бюджету на 488,8 тис. грн., з них зменшено бюджет розвитку на 239,0 тис. грн.

Галина Леонова розповіла також про зменшення планових призначень по окремих установах, відділах, управліннях. Вона також відповіла на запитання депутатів Сергія Касяна, Сергія Костюка, Володимира Чуба, Василя Панченка, Романа Монастирського. Голова комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк зазначив, що члени бюджетної комісії не проголосували за це питання і наполіг на проведенні консультацій.

Голова районної ради Ігор Дацюк оголосив з цього приводу перерву в роботі засідання сесії. Після неї він підкреслив, що треба приймати проект рішення, арифметично ще раз порахувати, і якщо виникнуть питання між відділом освіти та фінансовим управлінням – внести зміни і прийняти на наступній сесії, яка запланована на 15 травня. Таке рішення з пропозицією голови районної ради в цілому підтримав 41 народний обранець.

Депутати також підтримали проект рішення «Про делегування повноважень Сокальської районної ради Сокальській районній державній адміністрації» (доповідав Володимир Чуб), при цьому відмінивши п. 2.4 рішення №498 від 27 січня 2014 року про створення виконкому.

Районна рада вирішила звернутися до в. о. обов’язки Президента України, Голови Верховної Ради України О. Турчинова, прем’єр-міністра України А. Яценюка, народного депутата України С. Курпіля щодо включення до переліку міжнародних автомобільних доріг автомобільної дороги від міста Жовква Львівської області в напрямку міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Угринів-Долгобичув», що розташований в селі Угринів (звернення друкується).

У «різному» депутат Микола Пасько зачитав Заяву про порушення критеріїв люстрації (цього дня, перед представленням голови РДА і під час сесії учасники акції протесту тримали плакати «Вимога №1 Люстрація», «Вчора – «регіони», сьогодні – КДБ. Майдан переміг?», «Не дамо КДБ керувати Сокальщиною» – авт.), яку підписали Сокальська районна організації партії «Удар» Віталія Кличка, Сокальська самооборона «Майдану» (10 сотня) і депутатська група «За Сокальщину». В ній, зокрема, зазначено: «…Усвідомлюючи необхідність змін, у березні 2014 року на зборах громада Сокальщини прийняла 6 критеріїв люстрації. Один з них – приналежність до служби КДБ УРСР, КДБ СРСР, КДБ інших союзних республік СРСР в якості штатних працівників та негласних агентів КДБ, співпраця з СБУ у формі негласного агента або таємного штатного працівника.

27 березня 2014 року ці критерії були підтримані Сокальською районною радою. Також депутати звернулись з проханням до обласної та центральної влади врахувати позицію громади щодо відбору кандидатів на керівні посади в Сокальському районі.

На жаль, цю вимогу цинічно проігнорували і замість люстрації цих критеріїв застосували якісь інші…»

В. Чуб наголосив, що живемо в складний час і діяти треба за моральним, професійним і патріотичним принципами. Потрібно об’єднатися, можливо, завтра-післязавтра вже требa буде іти в бій, а в нас починаються сварки. Очищення буде, хочемо ми того чи не хочемо. А нині треба засукати рукави, працювати, шукати компромісні рішення. Не час «розкидати каміння», а час згуртовуватися».

Думки депутатів з приводу цієї заяви розділилися, одні були за, інші – проти. Свої думки висловили Ігор Хом’як, Василь Береза, Василь Панченко, Роман Шевчук, Євген Матвіїв, Роман Монастирський, Олег Кожушко, а також голова РО партії «Удар» Віталія Кличка Юрій Лукашевський. А ось Тарас Стародуб підкреслив, що потрібно закінчити спекулювання про люстрацію, а звернутися до лідерів опозиційних фракцій у Верховній Раді, щоб вони проголосувати за цей закон, і тоді все стане на місця. М. Пасько наполягав на голосуванні за прийняття заяви, але головуючий Ігор Дацюк наголосив, що це буде порушенням регламенту, адже за заяви в «різному» не голосують, а тільки за звернення.

У «різному» виступили Сергій Костюк (зосередив увагу на виконанні рішень районної ради), Євген Матвіїв (про перевезення пасажирів), Сергій Касян (з приводу стану доріг), Катерина Захаревич (про боротьбу з борщовиком), а також Ярослав Гаврилів, Роман Шевчук, Марія Поліщук та інші.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.