Політичні партії

Відбулася передсесійна прес-конференція керівництва Львівської обласної ради

18 лютого відбулася передсесійна прес-конференція керівництва Львівської обласної ради за участі голови обласної ради Петра Колодія, заступника голови облради Валерія П'ятака і голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослава Качмарика.

Як йшлося на прес-конференції, одне із найважливіших питань наступної сесії, яка відбудеться 19 лютого, – внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2013 рік з метою погашення кредиторської заборгованості та проведення розрахунків за виконані та неоплачені на кінець 2012 року роботи.

Як повідомив голова обласної ради Петро Колодій, загальна сума кредиторської заборгованості, яка склалась у зв’язку із непроведенням органами державної казначейської служби платіжних доручень, становить 90 млн 530 тис. грн, зокрема за загальним фондом – 46 млн 481 тис. грн, спеціальним – 44 млн 49 тис. гривень.

Планується, зокрема, збільшити видатки для установ освіти обласного підпорядкування на 19 млн 188 тис. грн; на погашення кредиторської заборгованості закладів охорони здоров’я – на 11 млн. 208 тис. грн; для утримання установ та проведення заходів у галузі соціального захисту та соціального забезпечення – на 1 млн 436 тис. грн.;  для погашення кредиторської заборгованості закладів культури та мистецтва  – на 4 млн. 47 тис. грн.

Для погашення кредиторської заборгованості з фінансування обласних цільових програм пропонується збільшити видатки, зокрема  на програми у галузі сільського господарства – на 1 млн 952 тис  грн; програму розвитку освітньої галузі Львівщини – на 5 млн 423 тис. грн; програму енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010-2015 роки – 1 млн 34 тис грн; програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2011-2015 роки – 2 млн. 148 тис. грн. та інші програми.

"Важливо, що завдяки нашому рішенню будуть профінансовані видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг комунальної власності, які у 2012 році проводили коштом субвенцій спеціальних фондів обласного бюджету (це 3 млн 202 тис. грн) та з державного бюджету (6 млн 595 тис. грн), що в загальному становитиме 9 млн 797 тис. грн. Що стосується природоохоронного обласного фонду, то на погашення заборгованості у проекті змін до бюджету пропонується сума – 6 млн 852 тис грн.", – зазначив Петро Колодій.

У рамках внесення змін до бюджету планується профінансувати проміжні вибори до Львівської обласної ради в семи округах, на які потрібно 7 млн гривень. "Позиція обласної ради така: довибори мають відбутися із дотриманням законодавства, вони мають бути чесними і прозорими, а тому не припустимо жодне «укрупнення» виборчих дільниць та інші заходи, які обмежують право виборців на волевиявлення і можуть сприяти фальсифікаціям", – наголосив голова обласної ради.  

На сесії заплановано затвердити Програму виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області, мета якої – сприяння вирішенню матеріально-побутових, медичних, соціальних проблем малозабезпечених громадян області. У 2012 році допомогу отримали 11 тис. 320 громадян.  Цього року планується надати допомогу близько 12 тисячам осіб. Таку адресну допомогу заявник може отримати раз на рік. Розмір допомоги та доцільність її призначення визначається депутатом обласної ради залежно від наявних коштів, матеріального стану заявника  та інших обставин. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми –      10 млн гривень. 

Як йшлося на прес-конференції, упродовж 2009-2012 років в області діяла Програма енергозбереження для населення, яка виявилася досить ефективною та успішною. У рамках реалізації цієї програми вперше в Україні розроблено ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, який планується продовжити на 2013-2016 роки. Суть цього механізму полягає в тому, що обласний бюджет відшкодовує позичальникам 15 відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження, та 20 відсотків за кредитами, отриманими на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії. Відшкодування відсотків за кредитами здійснюється на впровадження таких енергоощадних заходів: утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів; встановлення рекуператорів тепла; встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій; встановлення та реконструкцію електроопалення за енергозберігаючими технологіями; встановлення та реконструкцію індивідуальних систем опалення, у тому числі альтернативних до природного газу.

Упродовж терміну дії попередніх програм (2006-2012 роки) населення отримало майже 10,5 тис. кредитів на загальну суму понад 81 млн грн, компенсаційні виплати за якими становили 8,9 млн грн. Протягом 2011-2012 років спостерігалася тенденція до збільшення кількості кредитів та їх суми, що свідчить про те, що населення все частіше схиляється до комплексного вирішення проблем енергозбереження. Уже зараз подано на понад 200 тис. грн заявок на відшкодування відсотків. Планується на 2013 рік виділити на реалізацію програми 2млн 900 тис. грн.

У порядку денному сесії –  питання Про звітування депутатів Львівської обласної ради VI скликання перед виборцями про свою роботу. Проект передбачає запровадження щорічного звітування депутатів обласної ради перед виборцями, інформування ради про результати обговорення звітів, оприлюднення звітів на сайті Львівської обласної ради.

Також депутати планують проголосити 2013 рік на Львівщині – Роком відомих українських композиторів Остапа і Нестора Нижанківських. У 2013-му ми відзначатимемо 150-річчя від дня народження українського композитора, громадського діяча, греко-католицького священика Остапа Нижанківського та 120-річчя від дня народження його сина Нестора – композитора, педагога, музичного критика і виконавця.  

Голос Сокальщини на GoogleNews