Політичні партії

«Спротив триває!» – ключове гасло Кримських днів на Львівщині», – заступниця Постійного Представника Президента у Криму

Упродовж 22-24 лютого у Львові проходять «Кримські дні» з нагоди відзначення сьогодні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. День, який увійшов в історію України як «День Кримського опору». Заходи організовують з ініціативи Представництва Президента України в АР Крим спільно з партнерами, серед яких – Львівська ОДА.

Як розповіла заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, загалом є 125 політв’язнів – кримських татар, які перебувають у Криму або у Росії.

«В  Криму проживають тисячі людей, які досі чинять спротив, і тому ключове гасло Кримських днів на Львівщині: «Спротив триває!».

Серед цих людей Наріман Джелял – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який знаходиться в місцях позбавлення волі, це Сервер Мустафаєв – засновник Руху «Кримська солідарність», він також перебуває у місцях позбавлення волі з 2018 року, це Владика Климент, глава Православної церкви України в Криму, який об’єднує навколо себе українську громаду. А також це Ліля Гемеджи і Муміне Салієва – активістки, адвокатки, які продовжують чинити спротив. У ці дні особливо важливо згадувати таких людей, у дні, коли Російська Федерація продовжує нову хвилю ескалації», – зазначила Таміла Ташева.

Вона також розповіла, що завтра і післязавтра у Львові проведуть низку заходів у межах Кримських днів. Зокрема, фотовиставку дружини політв’язня Сейрана Салієва, правозахисниці Муміне Салієвої, присвячену дітям, народженим вже після арешту їх батьків. На відкритті виставки буде сама Муміне Салієва, а також пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сімонс, яка зараз перебуває у Львові.

Як розповів під час брифінгу сьогодні заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, з початку російсько-української війни 2014 року на Львівщині перебуває близько 11 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які змушені були залишити рідний дім і рятуватися від танків і бомбардувань. Він наголосив, що керівництво області сприяло і сприятиме створенню комфортних умов для навчання, ведення бізнесу та отримання соціальних послуг такими особами.

«Ми завжди підтримуємо культурні і просвітницькі заходи, заходи спрямовані на розвиток, обмін досвідом, реалізацію мистецьких, навчальних і наукових проєктів», – зазначив Іван Собко.

За інформацією голови правління Громадської організації “КримSOS” Дениса Савченка, 44 особи у Криму є жертвами насильницьких зникнень, про долю і місцезнаходження п’ятнадцяти з них досі нічого невідомо.

«У Криму продовжуються обшуки та інші незаконні слідчі дії з боку Російської Федерації. Вони використовують насильство, залякування, пресинг, як інструмент контролю окупованих територій. Це трагедія всієї нашої країни, оскільки зараз Кримський півострів перетворюється на сіру зону, у якій вимивають ідентичність усіх людей. Окупація Криму і війна на Сході України – це частина одного і того ж процесу», – додав Денис Савченко.

Він також розповів, що з листопада 2021 року за ініціативою ГО тривають зйомки нового фільму «Наріман Джелял.Голос Криму» про заступника голови Меджлісу, журналіста, політика, який попри беззаперечну загрозу своєму життю, здоров’ю та свободі з 2014 року публічно активно працював і допомагав людям в Криму – в тому числі організував збір допомоги українським морякам, які потрапили в полон Росії у 2018 році.

Тож спікери наголосили на важливості інформування громадськості про конфлікт, окупацію та спротив шляхом організації культурних і мистецьких заходів.

“24 лютого у Центрі Довженка відбудеться дискусія “Культурна деокупація”. Як казав Айзек Азімов, культура є м’якою мовою політики”. Без культури ми не зможемо деокупувати територію, яка зараз знаходиться в окупації”, – зазначив Халіл Халілов, голова кримськотатарського культурного центру “Кримський дім у Львові”, один із співорганізаторів Кримських днів. Додамо, що у дискусії візьме участь режисер та сценарист Наріман Алієв, режисер фільму «Додому» про намагання повернутися у Крим кримського татарина Мустафи.

Перелік заходів у межах Кримських днів можна знайти – за посиланням.

Нагадаємо, сьогодні біля Львівської ОДА урочисто підняли український та кримськотатарський прапори.

«Спротив триває!» - ключове гасло Кримських днів на Львівщині», - заступниця Постійного Представника Президента у Криму «Спротив триває!» - ключове гасло Кримських днів на Львівщині», - заступниця Постійного Представника Президента у Криму «Спротив триває!» - ключове гасло Кримських днів на Львівщині», - заступниця Постійного Представника Президента у Криму

Голос Сокальщини на GoogleNews