Головна / Політичні партії / Стурбовані долею малого та середнього бізнесу

Стурбовані долею малого та середнього бізнесу

Що гальмує розвиток середнього та малого бізнесу? Як започаткувати соціальне підприємництво? Надмірна зарегульованість, тиск контролюючих органів, часта зміна правил гри, неефективна робота Дозвільних офісів… Саме ці проблеми і стали предметом розмови під час "круглого столу" на тему "Механізми підтримки малого та середнього бізнесу та розвиток соціального підприємництва на Львівщині", що відбувся в рамках проекту "Підтримка соціального підприємництва у Львівській області". Організатором цього заходу стала Сокальська Агенція регіонального розвитку.

За "круглим столом" зібралися понад сімдесят представників бізнесу, громадських організацій, бізнес-асоціацій, управлінь економіки РДА, ЗМІ. Почесними гостями стали представники Українського Фонду підтримки підприємництва Любов Стасів та Ігор Бога-тирьов, перший заступник голови ЛОДА Богдан Матолич, заступник начальника Головного управління економіки та промислової політики ЛОДА Микола Польовий, директор Львівського МЦЗ Олег Рісний.

Перший заступник голови ЛОДА Богдан Матолич зазначив, що підтримка розвитку малого та середнього бізнесу є одним із пріоритетів у діяльності ЛОДА. На його думку, акцент необхідно робити саме на стимулюванні та підтримці соціально-орієнтованих підпри-ємств, які допомагають людям із обмеженими можливостями стати активними членами суспільства.

 У своїй доповіді Любов Стасів наголосила на доцільності існування регіонального фонду у Львівській області та посиленні державної підтримки малого та середнього бізнесу шляхом доступу до фінансових ресурсів. Поділився досвідом реалізації програм підтримки малого та середнього бізнесу фондами підтримки підприємництва перший заступник голови Українського фонду підтримки підприємництва Ігор Богатирьов, який висловив сподівання, що Львівський РФПП незабаром посяде гідне місце серед інших регіональних фондів.

Автор цих рядків висловила вдячність працівникам Фонду Східна Європа та Британ-ській Раді в Україні за підтримку проекту, допомогу в його реалізації та поширенні ідеї соціального підприємництва на Львівщині, а також Головному управлінню економіки •та промислової політики ОДА, обласному та міському Центрам зайнятості, які допомагали, як партнери, працювати в районах.

В другій частині "круглого столу" учасники зосередились на механізмах підтримки малого та середнього бізнесу на Львівщині. Останнім часом багато чуємо про підтримку та розвиток підприємництва. Про це говорять й представники усіх гілок влади. Чи змінюється ситуація на краще – навряд. Надмірна зарегульованість, тиск контролюючих органів, часта зміна правил гри, неефективна робота Дозвільних офісів, відверте протегування з боку держави великим корпораціям не робить сприятливим клімат для малих підприємців. Чи можемо ми на регіональному рівні якимось чином вплинути на ситуацію? Напевно, так. В першу чергу, необхідно максимально ефективно використовувати інструменти підтримки підприємництва регіонального рівня, програми розвитку малого підприємництва, ресурс Центрів зайнятості, роботу бізнес-асоціацій та громадських орга-нізацій. Аналізуючи регіональну та районні програми підтримки підприємництва, бачимо, що вони дублюються з року в рік без аналізу ефективності, та складаються із заходів, які не мають нічого спільного із підтримкою підприємництва. Тому учасники внесли про-позиції, щоб у програмах обов"язково передба-чити створення бази інвестиційних пропозицій, програми відшкодування відсотків за кредитами, підтримку соціально-орієнтованих підприємств.

Як зауважив член Ради комітету підпри-ємців Львівщини Ярослав Рущишин: "Перш за все необхідно синхронізувати напрямки районних та обласної програм.

І в першу чергу, потрібно знеособити контакт підприємця з чиновником, наприклад, через впровадження електронної форми спілкування підприємців Львівської області з чиновниками. По-друге, налагодити зворотній зв’язок із підприємцями".

Експерт проекту "Підтримка розвитку соціального підприємництва у Львівській області" Оксана Музичук представила учасникам зустрічі Концепцію розвитку соціального під-приємництва у Львівській області. Цей документ розроблено для поширення серед громадських організацій, районних адміністрацій, депутатів місцевих рад з метою включення у програми підтримки підприємництва. В Проекті Концепції передбачено, що підприємці, які працюють в пріоритетних галузях економіки Львівщини із соціальною чи екологічною скла-довою, на реалізацію інвестиційних проектів зможуть одержати часткову компенсацію за коротко – і середньостроковими кредитами за рахунок місцевих бюджетів.

 "Концепція Стратегії розвитку соціального підприємництва є важливим першим кроком, що може допомогти підтримати підприємницькі ініціативи, не лише на рівні громадських організацій та Центрів зайнятості, а й на державному рівні", – вважає директор Львів-ського міського центру зайнятості Олег Рісний.

На сьогодні в рамках проекту "Підтримка соціального підприємництва у Львівській області" Сокальській Агенції вдалось об’єднати у мережу понад 90 громадських організацій. Навчити їх самостійно заробляти кошти. Створити базу соціально-орієнтованих організацій Львівщини, форум для обміну досвідом та добрими прак-тиками у темі соціального підприємництва на сайті Агенції.

На Львівщині є велика кількість громадських організацій, які вже давно працюють у сфері соціального підприємництва і потенційно вже можуть започаткувати такий бізнес. Проте розгорнути свою діяльність вдалось лише кільком, і то титанічними зусиллями. Тому ви-зріла нагальна потреба запровадити механізми підтримки громадських організацій, які цільово працюють для розвитку соціального підприємництва, вважає голова Бродівського ра-йонного добровільного товариства захисту дітей-інвалідів "Надія" Леся Олієвська.
Наприкінці "круглого столу" учасники при-йняли резолюцію, яку вирішили обговорити в громадських організаціях та бізнес-асоціаціях, та згодом подати у Львівську облдержадмі-ністрацію. У ній вони висловили стурбованість щодо стану підтримки підприємництва на Львівщині та просили державні виконавчі органи: ОДА та РДА, звернути увагу на проблеми малого та середнього бізнесу та підтримувати підприємництво не на словах, а на ділі.

Ганна КОСТЮК,
депутат Львівської обласної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!