Політичні партії

Лише народ може побороти корупцію

Лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко презентувала законопроект, який дозволить ефективно боротися з корупцією в Україні. 29 березня на Софіївському майдані відбувся дванадцятий партійний з’їзд, на якому вона повідомила, що законопроект про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян у боротьбі з корупцією та зловживанням владою «є прямим продовженням нашої європейської революції на всіх майданах країни і світу».

Прийняття цього законопроекту надасть право громадянам, які «вийшли на революцію і зробили неможливе – прибрали диктатуру – можливості та інструменти далі змінювати країну, а не піти з майданів додому».

«Після революції країна не може залишатись такою, як була: мають відбутися глибинні відчутні зміни, які мусять торкнутися життя кожної людини», – підкреслила Юлія Тимошенко і додала, що найбільшою помилкою після Помаранчевої революції була втрата зв'язку між політиками та людьми. «Зараз цього допустити не можна», – наголосила вона.

Законопроектом, зокрема, пропонується надати право громадянам при спілкуванні з чиновниками фіксувати всю розмову на відео та аудіотехніку. При цьому люди зможуть напряму звертатися до суду у разі фіксації порушень, а суд зобов'язаний протягом короткого терміну відкривати провадження і у відкритому процесі, за участі ЗМІ, публічно розглядати такі звернення.

Законопроект значно розширює права та можливості приватного обвинувача.

Згідно з практикою європейських країн, яка надає громадянам відповідні права, дозволила за короткий термін побороти корупцію.

«Це революційний закон, який збільшує армію борців проти корупції настільки, що корупції просто не залишиться місця в Україні. – Сьогодні боротьба з корупцією може стати практично хрестовим походом, а цей закон дає можливість громадянам бути солдатами хрестового походу», – наголосила Тимошенко.

У свою чергу голова фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Сергій Соболєв повідомив, що фракція підтримала законопроект, який на засіданні презентувала Юлія Тимошенко.

29 березня 2014 року на Всеукраїнській нараді голів територіальних партійних організацій та депутатів всіх рівнів місцевих рад, Юлія Тимошенко дала доручення голові депутатської фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Сергію Соболєву терміново зареєструвати антикорупційний законопроект і забезпечити його прийняття у парламенті. 

«Ми підтримали це рішення і готові вже сьогодні зареєструвати його від народних депутатів – членів фракції», – сказав Соболєв.

Крім того, голова профільного комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін додав, що законопроект, представлений Юлією Тимошенко, є революційним для Кримінальнопроцесуального кодексу та для боротьби з корупцією.

Олег КОЖУШКО, депутат Сокальської районної ради,голова РПО ВО «Батьківщина», учасник з’їзду та наради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.