Політичні партії

В Києві відомі вихідці з Сокальщини будуть захищати інтереси нашого краю

У столиці України вперше відбулося засідання київського Клубу земляків Сокальщини. Зустріч з відомими в столиці та Україні вихідцями з нашого краю ініціював голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк. До делегації від району також увійшли підприємець Юрій Мандрик та редактор ТРК "Сокаль" Олександр Новацький. У першому засіданні цього клубу, що проходило в конференцзалі Центру Патріаршої курії УГКЦ  неподалік Майдану Незалежності, на вулиці Інститутській, взяли участь заступник голови ЦВК України Андрій Магера, президент Української торговопромислової конфедерації Володимир Демчак, підприємці Ігор Новосад та Василь Кравець, виконавчий директор Центру Патріаршої курії протоієрей о. Роман Небожук, народний депутат України (Сокальський виборчий округ) Степан Курпіль, відомий співак Віталій Сачок та сотник 10 Сокальської сотні Самооборони Майдану Михайло Бондар.

Присутні обговорили ситуацію в Сокальському районі, зокрема, про перспективи розвитку краю, можливості допомоги рідному регіону. Основні напрями, щодо яких варто попрацювати, це  ремонт доріг і приведення інфраструктури району до нормального експлуатаційного рівня, беручи до уваги майбутнє відкриття міжнародного пункту пропуску УгринівДолгобичув. За словами Степана Курпіля, ще наприкінці березня Міндоходів своїм наказом створило митний пост "Угринів", як відокремлений підрозділ Львівської митниці. Це дає старт для повноцінного функціонування переходу, відтак і розвитку прикордонної інфраструктури. А це і нові робочі місця, відповідно і доходи в районну, обласну і державну казну. Однією із основних проблем в роботі міжнародного пункту пропуску залишається дорога, адже через неякісні шляхи Сокальщина може втрачати і вже фактично втрачає певні можливості  в плані транзиту товарів, залучення інвесторів та інвестицій. Районна влада, спільно із народним депутатом, перед відкриттям митного пункту, аби розширити можливості, запропонувала змінити статус дороги до Угринова.

Народний депутат України Степан Курпіль зазначив:

– Виникла така ідея, щоб відтинок дороги Львів-Жовква-Червоноград-Сокаль-Угринів мав не просто державний, а міжнародний статус. Будемо звертатися до Кабінету Міністрів України і спробуємо «пробити» це питання.

Ініціативу присутні оцінили позитивно, проте додали, що й інші дороги також потребують ремонту і значних капіталовкладень. Важливим шляхом, що послужить в подальшому у напрямку з’єднання ще однієї важливої траси Львів-Луцьк з Сокалем і Угриновом, є дорога з райцентру через Тартаків, Переспу на Стоянів. На цьому зосередив увагу підприємець Ігор Новосад, котрий запропонував районній раді та райдержадміністрації структурувати проблемні питання, окреслити можливості Сокальщини: її ресурсний потенціал, наявність майданчиків для ведення бізнесу, пріоритети тощо.

Чимало уваги присутні присвятили можливості розвитку туристичної галузі та паломництва, з огляду на те, що в Белзі маємо унікальне поєднання духовного і культурного минулого українського, польського і єврейського народів. Створити паломницький центр в княжому місті запропонував протоієрей о. Роман Небожук, адже такого християнського центру на півночі Львівщини немає. Натомість є місце паломництва євреїв-хасидів. Сюди з’їжджаються тисячі паломників, облаштовано місця для їхнього перебування, готель та інше. Необхідно і нам пам’ятати історію та наші звичаї. Адже саме з Белза походить відома чудотворна ікона Божої Матері, яка зараз перебуває в польському Ченстохові. Поряд із Белзом, на прикордонній території, є чудодійне джерело і каплиця села Корчмин, що було колись українським. Цю територію потрібно облаштовувати, і Церква може допомогти. Натомість розвиток туристичної інфраструктури потрібно розвивати владі і бізнесу. Треба подбати про те, аби до цих відпустових місць, до наших святинь також пролягали туристичні маршрути.
Під час спілкування з учасниками Клубу земляків Сокальщини голова районної ради Ігор Дацюк заторкнув і майбутні реформи, зокрема, місцевого самоврядування, а також адміністративну, що також найближчим часом відбуватиметься в Україні. Звісно, вона міститиме певні зміни в устрої областей і районів держави. Хотілося б, аби Сокальський район, який і без реформи є доволі потужним і самодостатнім, пройшов її без якихось значних змін, зазначив керівник райради.

У підсумку учасники першого засідання Клубу погодились виступати своєрідним лобі, відстоюючи інтереси Сокальщини тут, у столиці України. Домовлено також, що схожі зустрічі, можливо, в ширшому колі земляків, проходитимуть щонайменше раз на півроку. Планувала сокальська делегація також зустрічі із в. о. міністра закордонних справ Андрієм Дещицею та міністром охорони здоров'я Олегом Мусієм – котрі, як відомо, є вихідцями з нашого краю. В часі засідання Клубу Андрій Дещиця представляв Україну на міжнародних заходах в Празі, а Олег Мусій, через поважні причини, не зміг зустрітись. Натомість голова Сокальської районної ради поспілкувався із представниками МЗС. Під час розмови з керівником секретаріату міністерства було поставлене питання з приводу призначення дати відкриття на теренах Сокальщини міжнародного пункту пропуску УгринівДолгобичув.

Голова районної ради Ігор Дацюк зазначив, що директор департаменту секретаріату міністра закордонних справ Андрій Заяць поки що не назвав конкретної дати відкриття міжнародного пункту пропуску. Зрозуміло, що з огляду на політичну ситуацію в Україні, політичні події на cході, відтягують відкриття міжнародного пункту пропуску, в якому ми надзвичайно зацікавлені.

Сподіваємося, що 18 травня, коли має відбутися зустріч міністрів закордонних справ України і Польщі – Андрія Дещиці і Радослава Сікорського, щось конкретніше ми вже будемо знати.

В цілому, виглядає так, що пункт пропуску буде відкритий уже найближчим часом. Нам же залишається не лише сподіватись на дієвість зустрічей новоствореного Клубу земляків Сокальщини, але й самим братись до справ. Їх, як знаємо, в нашому краї є багато.

Наталка НОВАЦЬКА.    

  

На знімку: композитор, співак Віталій САЧОК; генеральний директор австрійської фірми "Пайплайф" Ігор НОВОСАД; президент Української торговопромислової конфедерації Володимир ДЕМЧАК; директор ТзОВ "СВСервіс" Василь КРАВЕЦЬ; сотник 10 Сокальської сотні Самооборони Михайло БОНДАР; директор ПП "Провізор" Юрій МАНДРИК; народний депутат України (Сокальський виборчий округ) Степан КУРПІЛЬ; заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій МАГЕРА; голова Сокальської районної ради Ігор ДАЦЮК; протоієрей Роман НЕБОЖУК, директор керівного Центру Патріаршої курії УГКЦ.        

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.