Політичні партії

В Україні повинні порядкувати Тютюнники…

У неділю, 26 січня, вже традиційно, біля пам`ятника Тарасові Шевченку в Сокалі після Служби Божої відбулося віче. Його вів журналіст Олександр Новацький. І, як завжди, на сокальському майдані спочатку відбувся молебень, який відправив митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук. Присутні пом`янули тих, хто своєю кров`ю окропив українську землю, хто віддав своє життя за нашу Україну. Цієї неділі до сокальського майдану зміг приєднатися народний депутат України Степан Курпіль, який звернувся до присутніх:

– Влада Януковича тріщить по швах. Але передчасно думати, що ми перемогли. Так, у нас є дуже серйозна і вагома перемога – це те, що ми продемонстрували собі, Україні і всьому світу, що українці здатні боротися, здатні відстоювати свої честь і гідність, здатні боротися за свою незалежність, за спробу жити у справедливій, демократичній державі. Але влада, як поранений звір, зараз особливо небезпечна. І хоча прагне крові, але все ж боїться. Боїться народу. І зараз намагається маніпулювати. Влада хоче у черговий раз обдурити опозицію. І пропозиція двом лідерам опозиції урядових крісел – це ніщо інше як політика, яку вони давно проводять – "розводити кошенят". Їм це не вдасться. Ми розуміємо їхній задум: вони хочуть перегрупувати сили, хочуть зберегти своє правління. Саме тому не йдуть на те, щоб у вівторок скасувати "диктаторські" закони, які нібито були прийняті 16 січня, вони хочуть їх тільки поправити. Поправити – це означає заборонити людям фінансувати Майдан. Тому що хочуть прирівняти Майдан до екстремістського руху. У них це не вийде, ми не боїмося відповідальності. І лідери опозиції чітко заявили, що опозиція готова взяти відповідальність за долю України. Тільки на наших умовах, а не на умовах Януковича. Ми готові сформувати уряд національної довіри, але такий, який не буде підпорядковуватися Януковичу. Задля цього повинні повернутися до Конституції 2004 року, до зміни форми правління, аби позбавити Президента Януковича диктаторських повноважень. Достатньо у Верховній Раді прийняти звичайний акт про скасування нині діючої Конституції, оскільки вона була прийнята в незаконний спосіб через узурпацію влади Президентом Януковичем. Саме тому ця влада стає нелегітимною. Саме тому вона так звіріє. Ми маємо підтримку усього світу, всі захоплюються українцями. Весь світ нам співчуває і підтримує. Кадри про знущання над Михайлом Гаврилюком облетіли весь світ. І весь світ зрозумів, що народ, який має таких козаків – ніколи не здолати. Цей козак, роздягнутий на морозі, виглядав сильнішим, аніж увесь цей "Беркут". Патріарх Української православної церкви Київського патріархату, владика Філарет дуже вдало порівняв цього юнака з Україною, над якою знущається банда. Внук о. Михайла Нискогуза з Червонограда – Михайло Нискогуз теж зазнав тортур. Так знущатись можуть лише вороги України. Коли прийде народна влада, ми цих нелюдів покараємо. Бо поки що жоден із “беркутівців” не покараний. То чому ми маємо вірити Януковичу?! Йому нема віри! Ми мусимо набратися терпіння, мусимо зміцнювати свій дух.

Передаю вам величезну подяку від тих, що стоять на Майдані. Ми працюємо з тими депутатами, які готові перейти на бік народу. Бо усвідомлюємо, що лише через Верховну Раду, у легітимний спосіб, можемо зупинити кровопролиття. Можемо перезавантажити владу і розпочати зміни, ті зміни, які вимагає Майдан, народ. Особлива подяка священикам усіх конфесій, які разом з народом. Впевнений, що ми переживемо ці труднощі і переможемо.

До присутніх з пристрасними словами зверталися голови районних організацій ВО "Свобода" Ігор Петренко, партії "Удар" Віталія Кличка Юрій Лукашевський, партії "Батьківщина" – Олег Кожушко, котрий, зокрема, назвав прізвища сокальчан, які працювали у виборчих комісіях на минулих виборах від Партії регіонів та комуністів, сотник Сокальської сотні Володимир Гнідець, голова Сокальської районної ради, голова Штабу національного спротиву Ігор Дацюк.

Присутні на вічі збирали кошти для загонів самооборони і заповнювали заяви для вступу до громадської організації "Майдан".

Люди розходилися з промінцем надії, яка зажевріла у серці кожного. Ні тортури, ні смерті, ні сильний мороз не зможуть вже знищити її. І на Сокальський майдан 29 січня, у день поминання Героїв Крут, і в наступну неділю, у будь-яку погоду, йшли і йтимуть сокальчани, бо не хочуть, щоб в Україні, перефразовуючи П. Осадчука: “жили дачники, держави зневажаючи суть. І порядкували табачники, де тютюнники б мусили буть".

Оксана ПРОЦЬ.

Фото Василя Сорочука.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.