Головна / Політичні партії / Віра, пам’ять і патріотизм – запорука сильної держави

Віра, пам’ять і патріотизм – запорука сильної держави

З давніх-давен віра і патріотизм були основою розвитку, достатку, потужності і слави кожного племені, князівства і країни. Ті держави, де громада щиро вірила в Бога, пам’ятала, хто їхні діди, прадіди і готова була покласти на вівтар країни своє життя і достаток, сьогодні незалежні, сильні і процвітають. Дякувати Богу, що в нашій країні відроджується ідея і проводяться заходи щодо укріплення позицій нашої церкви, вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за волю України, патріотів, які і сьогодні  готові стати під гасло "Воля України або смерть".

Один з таких заходів нещодавно відбувся у селі Гута, коли святкували 20ту річницю закладення каменя, під спорудження церкви Введення в Храм Пресвятої Богородиці та вшановували 60ту річницю насильницького переселення сталінськокомуністичним режимом жителів с. Гвіздець Старосамбірського району в Гуту Сокальського району.

Згідно з християнськими традиціями, все розпочалось в церкві с. Гута. Святу Літургію відслужили отці Іван з Савчина, Роман з Хороброва, Петро з Жвирки, Юстин з Червоноградського монастиря в присутності  парафіян Гути і Савчина, жителів навколишніх сіл та гостей з с. Гвіздець. Після Служби Божої усі пішли в Шмітків, де в церкві Святої Покрови відбувся молебень до Матері Божої.

Після духовних заходів та короткого відпочинку розпочалась культурна програма, яку організували працівники культури сіл Савчин і Гута. Спочатку плели волошкові віночки, далі малюки  з дитячого садочка "Ромашка" продемонстрували талант співу. Глядачі довго аплодували чоловічому колективу "Дубочки" з Гути в складі Ярослава Козака, Василя Мандзірохи, Василя Гірняка, Романа Лопушанського, Зеновія Демідонта та жіночому колективу "Вишиванка" з Савчина, в якому співають Дарія Калиш, Оксана Яник, Мар’яна Палка, Віра Піхоцька, Марія Михальчук, Наталія Лопушанська. З нетерпінням усі чекали на виступ братів Назарія і Сергія Михальчуків, спів яких захоплює. Музичний супровід забезпечувало подружжя Василя та Валентини Жуків. А який же концерт чи культурний захід проходить без ведучих? З цим завданням добре впорались мама і донька  Віра і Богдана Шавалюк.

Пізніше перед присутніми виступили директор Савчинської школи Євген Матвіїв, депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський, Мурованський сільський голова Іван Василишин, Жвирківський селищний голова Іван Кошлай, голова районної ради V скликання Олег Солодяк, народний депутат України Володимир В’язівський,  жителі с. Гвіздець. Усі говорили про необхідність проведення подібних заходів у такий важливий для України час. Гості висловили надію, що цей важкий період швидко пройде, але за все треба боротись. А найпочесніша боротьба  за свою державу, за її волю, за честь, за славу, за народ.

Підсумував свято Савчинський сільський голова Василь Калька, котрий подякував учасникам за концерт, меценатам   Миколі Павлику, Любові Присташ, подружжю Ігорю та Марії Тот, родинам Ярослава Лопушанського, Петра Пиляка, Романа Столяра, Василя Кальки, жителям сіл  Степану Демідонту, Івану Назару, Григорію Богдану та іншим небайдужим людям, які долучились до проведення цього заходу. Він закликав усіх присутніх до єднання.

Далі відбулися конкурси, розіграли лотерею, запалили ватру. Жителі сіл танцювали до пізньої ночі на дискотеці.  Свято вдалося на славу. Дякуємо усім, хто долучився до його проведення. З нетерпінням чекаємо на нові виступи наших талановитих односельців.

Василь ПАНЧЕНКО,
депутат районної ради.

Фото Юрія Товарянського.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nine − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!