Політичні партії

ВО «Батьківщина» розробила стратегію виходу з політичної кризи

Для обміну досвідом і розробки стратегії виходу з соціально-економічної та політичної кризи в країні, плану розвитку місцевих громад, 12 березня у Львові зібрались депутати місцевих рад ВО «Батьківщина» Львівської, Тернопільської та Волинської областей. Опрацювати єдину стратегію дій до Львова приїхало близько 300 представників місцевих рад та їхні колеги народні депутати Сергій Соболєв та Вадим Івченко, експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський, ексміністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко, колишній заступник міністра фінансів Володимир Матвійчук, голова Тернопільської обласної партійної організації Василь Деревляний.

Робота проходила за напрямками: ЖКГ та тарифна політика, аграрна політика та земельні питання, децентралізація та місцеве самоврядування, бюджетна та соціальна політика, боротьба з корупцією.

«Доки є база для корупції, яку, на жаль, шляхом реформ не змінили, рух вперед неможливий», – наголосив Сергій Соболєв під час пресконференції «Бідність громадян убиває державу!»

Цю тезу підтримав і керівник «Батьківщини» Львівщини Михайло Цимбалюк. «Передусім, для боротьби з корупцією, необхідно створити систему, яка не дасть можливості будь-якому чиновнику, незалежно від прізвища, створювати або вчиняти корупційні дії», – зазначив керівник «Батьківщини» Львівщини.

Сергій Соболев ствердив, що для системних змін і виходу з кризи політичними методами, в країні залишились лічені дні. «Як би уряд не хотів довести, що коаліція існує, є Конституція і закон про регламент, і якщо ми їх відкриємо, то стане зрозуміло, що 17 березня – вирішальна дата, коли у Президента з’являється право або розпустити парламент, або піти на екстраординарні заходи. Бо парламент не зможе працювати без наявної коаліції», – ствердив народний депутат.

За його словами, ВО «Батьківщина» бачить три варіанти виходу з кризи:  обрання технократичного уряду, тотальне переформатування коаліції, яке можливе лише у межах п’яти фракцій, які входили в неї, та подальше формування політичного уряду (цей варіант, вважає Сергій Соболєв, з урядом Арсенія Яценюка себе не виправдав), повне перезавантаження  парламенту та уряду. Сергій Соболев додав, що ВО «Батьківщина» схиляється до варіанту перезавантаження коаліції і створення нового уряду.

Своєю чергою, його колега народний депутат та заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, Вадим Івченко  назвав зрадою заяву уряду про продаж землі особливо в час дії мораторію. «При такому стані економіки – це неприйнятно, це зрада», – наголосив парламентар. Він додав, що розвиток агропромислового комплексу – це локомотив національної економіки, а урядова політика спрямована на його знищення. 

Загалом в Україні пройде п’ять таких зустрічей депутатів місцевих рад від ВО «Батьківщина». Перші дві пройшли у Сумах та Львові.

Олег Кожушко, голова фракції ВО «Батьківщина» у Сокальській районній раді.

 

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.