Політичні партії

Заява фракції “Батьківщина” в Сокальській районній раді

Вже четвертий місяць триває ганебний судовий процес, під час якого представники прокуратури та суддя Печерського районного суду міста Києва спільними зусиллями намагаються знайти хоча б якісь докази надуманих обвинувачень, які висунула Генеральна прокуратура у справі проти Юлії Тимошенко.

З п’ятого серпня, вже майже два місяці, лідер нашої політичної сили та української опозиції Юлія Тимошенко незаконно, без будьяких правових підстав перебуває у в’язниці Лук’янівського СІЗО.

Однак жодних більшменш прийнятних аргументів, які б підтверджували протиправність дій Юлії Тимошенко на посаді Прем’єрміністра, сторона обвинувачення так і не змогла навести. Покази свідків, листи діючого міністра юстиції та навіть Генерального прокурора України довели  жодного складу злочину у діях Юлії Тимошенко не було. Відсутня і будьяка шкода нашій державі.
Юлія Тимошенко діяла в суворій відповідності до закону, а своїми вчинками лише підтвердила свою здатність до прийняття складних, але конче необхідних країні рішень!

Справа проти Юлії Тимошенко розвалилася. Суд зайшов у глухий кут. Саме тому суддя Кірєєв був вимушений оголосити двотижневу перерву у судових засіданнях, де раніше безпрецедентно ігнорувались будьякі прохання сторони захисту і щоденно допитувалась Юлія Тимошенко. Тим самим влада визнала, що для винесення обвинувального вироку Юлії Тимошенко у газовій справі немає жодних законних підстав.

Організований Банковою судовий процес над Юлією Тимошенко  це показова політична розправа над лідером опозиції і спроба виключити її з політичного життя країни.

Чітка і однозначна позиція лідерів світової спільноти  беззаперечне цьому підтвердження.

Так, Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з Віктором Януковичем чітко зазначила, що політики повинні змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи.

Відповідну заяву з різким засудженням політичного переслідування Юлії Тимошенко раніше зробив президент Російської Федерації Дмитро Медведєв.

Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс також висловив глибоку стурбованість з приводу судового процесу над Юлією Тимошенко, відзначивши, що суд над нею політично вмотивований, а завершення переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС залежить від ситуації навколо Тимошенко. Партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", як відомо, є повноправним членом Європейської народної партії.

Державний секретар США Гілларі Клінтон та міністр закордонних справ ЄС Кетрін Ештон у своєму листі до Президента України Віктора Януковича висловили стурбованість щодо стану демократії в Україні та політично вмотивованими судовими процесами над Юлією Тимошенко та її соратниками.

На нещодавній зустрічі з Януковичем у Ялті комісар Євросоюзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт та депутат Європарламенту Ельмар Брок висунули дві умови для укладення угоди між Україною та Євросоюзом. Перше  це звільнення Тимошенко, а друге  забезпечення умов для повноцінної участі Юлії Тимошенко та партії "ВО "Батьківщина" у наступних парламентських та президентських виборах.

Колишній верховний представник Євросоюзу Хав’єр Солана там же в Ялті висловив переконання, що Тимошенко має бути негайно відпущена з в’язниці. Бо політичні рішення не повинні тягнути за собою кримінальні наслідки.

Про свою стурбованість судовим процесом над Юлією Тимошенко заявив і Генеральний секретар Ради Європи Турбьорн Ягланд.
Однак, не дивлячись на глибоке занепокоєння, застереження і протести вітчизняної та світової громадськості, діюча влада продовжує порушувати елементарні права людини та правила здорового глузду.

Юрій Луценко та інші експосадовці Уряду Юлії Тимошенко утримуються у в’язниці, незважаючи на відсутність правових підстав для цього та серйозні проблеми з їхнім здоров’ям.

Депутатська фракція "Батьківщина" в Сокальській районній раді вимагає :

негайно звільнити з-під варти Юлію Тимошенко та інших політв’язнів, припинити політичні репресії та катування за гратами представників української опозиції, створити належні умови для проведення чесних та прозорих парламентських виборів у 2012 році.

Ми застерігаємо правлячий режим: виголосивши обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, ви тим самим виносите вирок собі, а виконає його український народ на наступних виборах !

Слава Україні! Героям Слава!

Олег КОЖУШКО, голова фракції "Батьківщина" в Сокальській районній раді. 

Голос Сокальщини на GoogleNews