Про великі підприємства

АТ “Львівгаз” оштрафований за вимагання погодження проєкту внутрішнього газопостачання оператором ГРМ

Західне відділення АМКУ оштрафувало АТ «Львівгаз» за зловживання монопольним становищем

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 24 жовтня 2023 року ухвалила рішення, яким визнала дії АТ «Львівгаз» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з приєднання об’єкта замовника до газорозподільної системи.

Під час розгляду справи Відділення встановило, що АТ «Львівгаз» у період з січня 2020 року до квітня 2023 року встановлювало замовникам послуги приєднання об’єкта до газорозподільної системи додаткову умову, а саме: погодити проєкт на внутрішні системи газопостачання з газорозподільним підприємством, в той час як, технічними умовами приєднання точка вимірювання (місце встановлення комерційного вузла обліку) визначена в газових мережах зовнішнього газопостачання, що не передбачено чинним законодавством України.

Абзацом другим пункту 8 глави 2 розділу V Кодексу газорозподільних систем, встановлено, що якщо технічними умовами приєднання точка вимірювання (місце встановлення комерційного вузла обліку) буде визначена в газових мережах внутрішнього газопостачання, проєкт внутрішнього газопостачання має передбачати заходи з організації вузла обліку та кошторисну частину щодо реалізації цих заходів, а сам проєкт внутрішнього газопостачання в частині організації вузла обліку та кошторису затрат на організацію вузла обліку має бути погоджений з Оператором ГРМ. Погодження здійснюється Оператором ГРМ у строк, що не перевищує 15 днів, або у цей самий строк надається (у разі наявності) вичерпний перелік зауважень.

Оскільки у технічних умовах передбачено встановлення вузла обліку газу в газових мережах зовнішнього газопостачання, тому погодження проєкту внутрішнього газопостачання Оператором ГРМ не потрібне.

Дії Товариства кваліфіковано за частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку. За вчинене порушення на АТ «Львівгаз» накладено штраф у розмірі 68 000 гривень.

Джерело: Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольний комітет України

Голос Сокальщини на GoogleNews