Про великі підприємства

Датський текстиль організував благодійну акцію для дітей-сиріт

23 лютого ДП «Данський текстиль» гостинно зустрічало дітейсиріт району, яких запросило сюди на веселе дитяче дійство. Таку благодійну акцію для них організувала Данська Бізнес Асоціація в Україні. Її президент Ларс Вестб'єрг, менеджер зі зв'язків з громадськістю Ірина Калимон та фінансовий директор ДП «Данський текстиль» Тарас Петровський з усмішкою зустрічали їх в їдальні підприємства. 15 дітей, які перебувають під опікою, сюди привела начальник служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш. Поки запрошені сходились, менеджер Ірина Калимон розповіла, що в цьому році вони проводять такий захід для дітей уже вдруге: перший відбувся у ТЦ «Кінг Крос Леополіс», у Львові, для діток з дитячого будинку №1. До Данської Бізнес Асоціації в Україні входять такі великі підприємства, як «Данський текстиль», «Сіка Футвеер А/С», Quimex, HRT і Raitex. Це одна з передових іноземних бізнесасоціацій, створених на Західній Україні, що виконує роль представника Данських інвесторів, а також консультанта для інвесторів з Данії, допомагає компаніям швидко інтегруватись в українську економіку. Данські підприємства є спонсорами багатьох благочинних акцій та свят.

Мою увагу привернула бочка, яка висіла посеред залу. Пані Ірина пояснила, що сьогоднішнє дійство для дітей, присвячене святу Fastelavn, яке в Данії є масовим і схожим на Масляницю, яку відзначають за 49 днів до Великодня. У цій країні також їдять багато млинців і проводять багато різних забав. Та найулюбленіша гра для данських дітей – гра з бочкою. Традиція сягає часів язичництва, коли вірили у різні речі, зокрема, у прикмети про чорних котів. Кота ховали у бочку, і хто його виб'є з неї – стане королем чи королевою котів. Нині у бочці є цукерки та іграшки. Також проводиться ще багато цікавих забав та ігор, організатори приготували чимало різних подарунків.

Президент Данської Бізнес Асоціації, радник Данського Інвестиційного Фонду в Україні, генеральний директор компанії «Сіка Футвеер А/С» в Україні Ларс Вестб'єрг, який працює в нашій державі з 2003 року, пояснив, що такі благочинні акції для дітей проводять для того, щоб розповісти українцям про Данію, її культуру та традиції. Адже на Західній Україні функціонує майже 50 данських підприємств, які сплачують податки та усі відрахування державі, на них працюють понад п'ять тисяч українців.

«Керівники данських підприємств залучені до українського суспільства і ми хочемо, щоб українці також знали про нашу країну та її звичаї. Ми хочемо поділитися гарною данською традицією з українськими дітьми. Вважаю, що це свято – найкраща нагода познайомитись ближче й стати друзями. Бізнес – це річ динамічна, і не завжди компанії мають час займатися благочинністю, хоча є бажання і можливості. І ми, співпрацюючи з ДП «Данський текстиль», вирішили провести у Сокалі благочинну акцію для дітейсиріт, створити для них веселе свято, щоб вони могли повеселитися, побавитись і відчути турботу про себе», – сказав він.

Невдовзі розпочалося свято. Фінансовий директор ДП «Данський текстиль» Тарас Петровський привітав гостей, які прийшли сюди на благочинну акцію і представив матір та дружину генерального директора підприємства «Данський текстиль» Йоргена Седерхолма – сімдесятитрирічну пані Ханне та пані Петру, представників Данської Бізнес Асоціації в Україні. Він розповів, що в цей день в Данії відзначають свято, під час якого організовують різні благочинні акції для дітей. Адже саме вони потребують найбільше уваги, радості та розваг. ДП «Данський текстиль» робить багато, щоб змінити якість життя неповносправних людей та дітейсиріт, котрі цього потребують найбільше. Пан Тарас зауважив, що свято – прекрасний привід робити добрі справи. Адже добро не має кордонів. І хоч ми маємо різні політичні погляди чи є різні за національністю, нас об'єднує спільна мета – робити добро іншим. Він подякував організаторам акції, а також голові Сокальської РДА Наталії Карташовій – за підтримку і розуміння.

Далі мав слово президент Данської Бізнес Асоціації в Україні Ларс Вестб'єр, який розказав, як відзначають це свято в Данії, які ігри грають діти, чим займається ДП «Данський текстиль», і про мету благочинної акції.

– Сьогодні визначний день в Данії і ми хочемо познайомити українців з культурними традиціями Скандинавії, – зазначив Ларс Вестб'єрг. – Свято люблять і чекають діти. В цей день вони натягують на обличчя маски, як на карнавал, і грають веселі ігри.

Найбільше їм подобається старовинна гра в короля котів. Нині діти обов'язково зіграють в неї.

Наша асоціація спільно з ДП «Данський текстиль», яке є одним з найбільших підприємств в Данській Бізнес Асоціації в Україні, вирішили провести таку благодійну акцію для дітейсиріт в Сокалі.

Ларс Вестб'єрг побажав дітям гарно та весело провести час і отримати максимальне задоволення.

Голова Сокальської РДА Наталія Карташова подякувала Йоргену Седерхолму, його матері та дружині, які були почесними гостями, за те, що вони не байдужі до чужого горя та проблем, співчувають ближньому і намагаються робити добро іншим, простягаючи руку допомоги. Адже ДП «Данський текстиль» – меценат багатьох культурних заходів, які відбуваються на Сокальщині та у місті, допомагає дітямсиротам, неповносправним людям. Підприємство працює на збільшення виробництва, а це: створення робочих місць та нові надходження до місцевого бюджету… Відтак, кошти на реалізацію соціальних програм.
Наприкінці минулого року Сокальська РДА відзначала людей доброї волі – меценатів, грамотами за активну громадянську позицію щодо благодійності та меценацтва, дій, спрямованих на добро, радість, віру в краще майбутнє. Серед них по праву почесне місце займає і Йорген Седерхолм. Проте тоді він не зміг прийти на зустріч. Тож користуючись нагодою, голова Сокальської РДА Наталія Карташова передала грамоту від Сокальської РДА панові Седерхолму і подякувала йому та його родині, представникам Данської Бізнес Асоціації в Україні за цей захід для сокальських дітейсиріт. Керівник району висловила сподівання, що благочинна акція сподобається дітям та запам'ятається надовго. Вона побажала процвітання та розширення ДП «Данський текстиль».

За небайдуже серце та бажання чинити добро для дітей, які потребують цього найбільше, від громади Сокальщини висловила вдячність генеральному директору ДП «Данський текстиль» та представникам Данської Бізнес Асоціації й депутат обласної ради, директор регіональної Агенції розвитку Ганна Костюк. Вона, зокрема, сказала:

– З великим задоволенням співпрацюю з ДП «Данський текстиль», яке розуміє проблеми нашого району, підтримує багато соціальних проектів, шукає можливості допомогти дітямінвалідам чи дітямсиротам. І допомагає. Завдяки їм ми реалізували декілька соціальних проектів на Сокальщині. Найбільш успішний з них є дитячий майданчик у Сокалі, де незалежно від пори року, завжди є дітки. І це, мабуть, найбільша винагорода для дорослих. Тож бажаю ДП «Данський текстиль» успіхів у бізнесі та процвітання, щоб і надалі Ви мали змогу допомагати дітям.

А далі присутнім та організаторам свята вихованці провідного методиста та методиста районного Народного дому Ольги Шевчук та Оксани Фарини подарували пісні й танці. Були тут і запальна українська пісня, і циганський танок. Свої кращі пісенні номери представили тріо народного дому – Ольга Шевчук, Лілія Павлик, Марія Зеленко, дует Романа та Тетяни Нечаїв, тріо старшокласників «Три мрії», солісти – Володя Кобаса й Наталія Ковальчук, дитяче тріо – Вікторія Ковальчук, Софія Черняк й Володя Кобаса. Діти та їх батьки теплими оплесками дякували виконавцям за гарні художні номери.

Після концерту дітей запросили за солодкий стіл, який дбайливо накрив для них завідувач їдальні ДП «Данський текстиль» Олег Лаврик, допомагали Надія Цьома, Світлана Ожга і Світлана Романюк.

Опісля відбулися веселі ігри, розваги та забави для дітей, які проводила Ірина Поліщук. Хлопчики та дівчатка надували кульки, перетягували каната, співали розважальні пісеньки, а, головне, веселились та сміялися. Вони почували себе щасливими. Раділи й батьки, що їхні маленькі «сонечка» так весело проводять час. Опікун Лариси, Віти, Вікторії та Анастасії Струсів Євгенія Плетінка розповіла, що їх запросили на такий захід вперше. І вона рада, що привела сюди дітей, котрі можуть поспілкуватися з ровесниками, набавитися досхочу, пограти цікаві ігри і отримати солодощі та подарунки. Побільше б таких заходів.

А бачили б Ви, як горіли оченятка у хлопчиків та дівчаток, коли вони вдаряли палкою по бочці. Після декількох десятків таких ударів вона враз розсипалася і з неї посипалися цукерки та іграшки. Діти почувалися щасливими… Їм також вручили подарунки – ковдри, піжами, постіль, подушки. Такі ж подарунки чекають i на дітей, які проживають у дитячому будинку сімейного типу у с. Цеблів.

Старовинна гра данських дітлахів припала до вподоби й українським хлопчикам та дівчаткам. Думаю, що вони охоче бавитимуться у неї не раз, а благодійна акція в Сокалі стане традиційною. І справді, добро не має кордонів. Кажуть, що коли посміхається дитина – радіє Бог, дорослі почувають себе щасливими, бо принесли радість іншим. А ще кажуть, що добро повертається добром. Хочеться, щоб якомога частіше усміхалися хлопчики та дівчатка й відчували увагу, людяність, тепло i турботу дорослих.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.