Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Дбайливі господарі лісів

Вже крилатим став вислів: «Ліс – наше багатство». Та ми не задумуємося над тим, скільки праці потрібно, аби його виростити. Оберігають та примножують щедрі дари зеленої скарбниці району місцеві лісівники, зокрема, працівники Сокальського ДЛГП «Галсільліс», які у третю неділю вересня відзначають професійне свято.

Дев’ять років очолює підприємство Микола Дем’янович. ДЛГП «Галсільліс» пережило різні часи, але зуміло вистояти і впевнено йде в ногу з часом. І нині його працівники з добрим настроєм зустрічають професійне свято. За шість місяців заготовили 5674 куб. м ліквідної деревини, зокрема від рубок головного користування – 3239 куб. м, в тому числі ділової – 1536 куб. м, дров – 2331 куб. м, та технічної деревини – 1807 куб. м. За січеньсерпень реалізували продукції більш, як на два мільйони гривень. До державного бюджету ДЛГП «Галсільліс» сплатило 69, 4 тисячі грн., а у місцевий – 241,2 тис. грн. Все впевненіше зі своєю продукцією воно почуває себе і на зовнішньому ринку, їхні деревину та дрова закуповують в Угорщині та Німеччині. Кошти, які отримує лісове господарство від реалізації продукції, витрачає, в першу чергу, на вирощування лісових культур, проведення рубок догляду в молодому лісі та придбання механізмів по догляду за лісонасадженнями.

ДЛГП «Галсільліс» за обсягами виробництва, рентабельністю господарювання та низкою інших важливих показників знаходиться у першій четвірці серед лісогосподарських підприємств Львівщини, основним завданням яких є збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу. Директор дочірнього підприємства «Галсільліс» Микола Дем’янович упевнений, що всі досягнення підприємства – минулі, сьогоднішні, майбутні – результат спільних зусиль усіх працівників: лісничих Сокальського та Реклинецького лісництв, робітників лісових культур, лісозаготівель, цеху переробки та адмінперсоналу.

А здесь – пожар в Костроме .

Дружний та злагоджений колектив, а це 59 працівників, з ентузіазмом та завзяттям щоденно дбає аби у прийдешньому на Сокальщині зеленіли ліси. За шість місяців посадили 37, 8 га лісу у лісовому фонді та 13 га на землях, непридатних для ведення сільського господарства, зокрема у селах, що належать до Перв’ятицької (10 га) та Острівської (3 га) сільських рад та доповнили лісові культури на двадцятигектарній площі. Головними породами в лісництві є сосна, дуб звичайний та модрина. Їх сіянці вирощують в лісовому розсаднику Реклинецького лісництва. Здорові саджанці – це постійна турбота не лише працівників лісового господарства, але й вихованців шкільних лісництв, які успішно функціонують у Реклинецькій та Ульвівській школах. Такі лісництва формують справжніх природолюбів, дбайливих господарів лісу. Цьогоріч Ульвівське шкільне лісництво вибороло перше місце у районному та п’яте – в обласному конкурсі. У цьому році в Ульвівському шкільному лісництві заклали теплицю для вирощування сіянців сосни та дуба. Школярі охоче приходять сюди і допомагають доглядати за ними. А натомість ДЛГП «Галсільліс» допомагає школам та дитячим дошкільним закладам району. Його майстри виготовляють качелі та пісочниці для дітей. Їхніми руками зроблений дитячий майданчик у с. Тартакові та пісочниця для вихованців Завишенського дитячого садочку.

– Лісу потрібний мудрий, дбайливий і виважений господар, – каже Микола Дем’янович, який за 17 років трудової діяльності пройшов шлях від майстра до директора. – Саме такими є лісники у Сокальському лісництві Тарас Семенюк, Василь Дубанич (с. Хоробрів), Ігор Рись (с. Сілець) та лісники Реклинецького лісництва – Іван Цибак, Йосип Мазур, Михайло Демків, Іван Лепик. Добре зарекомендував себе і молодий лісник у с. Діброва Олег Квасній, який нещодавно прийшов сюди, але швидко вник у роботу і успішно працює.

Трепетне ставлення до лісу притаманне й ветерану підприємства Петру Пелеху з с. Волсвина, який працює у дочірньому підприємстві з 1994 року. Керівництво ставить його у приклад молодим працівникам. І ось за що. Коли він вперше почав робити обхід, застав страшну картину – на його ділянці вогонь знищив все до пня. А нині тут шумить сосновий ліс, посаджений його руками.

Щоденно з року в рік своєю сумлінною працею працівники лісового господарства примножують наші ліси – неоціненне багатство країни, унікальний витвір природи і людської праці. Для лісників він є істинно святим, який вони знають, як ніхто інший, через що й з любов’ю турбуються, оберігають та розвивають легені планети. І за це їм величезне спасибі.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Exit mobile version