Про великі підприємства

ДП «Львіввугілля» потерпає від дефіциту коштів: покупець вугільної продукції не виходить на зв’язок

ДП «Львіввугілля» потерпає від дефіциту коштів, зумовленого неналежними розрахунками державних компаній-споживачів енергетичного вугілля.

Лідери Незалежної профспілки гірників м.Червонограда направили звернення до Верховної Ради України з проханням втрутитися в ситуацію та не допустити економічної та соціальної кризи на Львівщині. Про фінансову ситуацію ДП “Львіввугілля” повідомив народнйи депутат Михайло Волинець.

В грудні головний споживач вугільної продукції ДП «Львіввугілля» – ПАТ «Центренерго» не підтвердило пропозицію підприємства щодо постачання вугільної продукції.

Тоді єдиним споживачем енергетичного вугілля стало ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп». За результатами укладеного з ним договору, ДП «Львіввугілля» протягом січня – лютого 2021 р. реалізувало 118 799 тонн вугільного концентрату на суму 203,6 млн грн. Однак споживач не розрахувався за поставлену вугільну продукцію, залишивши велику суму боргу – 123,6 млн грн.

Неодноразові звернення, претензії не дали позитивного результату – шахтарів вчергове загнали до замкнутого кола. Встановлено, що причиною виникнення вищезазначеної заборгованості є непроведення вчасних розрахунків кінцевим споживачем – ПАТ «Центренерго».
Відповідальні особи – менеджери підприємств боржників перестали виходити на зв’язок, залишивши «Львіввугілля» сам на сам з проблемами, з боргом.

Станом на березень загальний борг перед шахтарями ДП за відвантажену продукцію з боку споживачів (здебільшого зі сфери управління Міненерго) сягнув 231, 4 млн грн.

Сума чимала. Без цих грошей підприємство не має коштів на виплату зарплати працівникам, не може необхідною мірою забезпечити роботу підприємства.

То ж актив Незалежної профспілки гірників Червонограда звернувся за допомогою до Верховної Ради України.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.