Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Головне – безпека людей та модернізація шахт, – міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик

У п'ятницю, 6 травня з робочим візитом на Сокальщині перебував міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. Він побував на шахті "Червоноградська" ДП "Львіввугілля", спустився на півкілометрову глибину, щоб побачити, у яких умовах працюють гірники, і які ж перспективи шахти. Потім провів нараду з керівниками вугільних підприємств Львівської та Волинської областей, представниками профспілок працівників вугільної промисловості, на якій, окрім міністра, були присутні т. в. о. генерального директора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко, народні депутати України Олег Мусій та Михайло Бондар, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники влади Сокальського району та м. Червоноград.

На нараді міністр Ігор Насалик запевнив присутніх, що першочергова увага буде приділена вугільній промисловості. Основним у вугільній    галузі є безпека людей. Міністерство робитиме все для того, щоб технологічний процес видобутку вугілля був безпечний. Ігор Насалик підкреслив, що бюджет, який прийняла Верховна Рада України для вугільної галузі, не відповідає потребам гірників. Нині, щоб покращити фінансовий стан шахт, необхідно забезпечити їх сучасними засобами виробництва. Також зупинився на проблемі реалізації вугілля, його експорту. "Ті завдання, які поставило керівництво держави щодо реформування енергетичного комплексу, ми обов`язково виконаємо. Я з оптимізмом дивлюся у майбутнє, але це можливо, коли ми спільно будемо працювати",  на закінчення сказав міністр І. Насалик. Також він відповів на запитання, які звучали у залі.

А на завершення робочого візиту Ігор Насалик, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та т. в. о.  генерального директора ДП “Львіввугілля” Андрій Дяченко провели пресконференцію для ЗМІ. На ній міністр більш детально зупинився на питанні експорту продукції енергетичної галузі, вів мову про забезпечення ТЕЦ вугіллям з Львівського та Волинського вугільних басейнів.

Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський наголосив, що "спілкуючись з шахтарями ми завжди говорили про те, що потрібно думати про перспективу, яка полягає у безпеці праці і її ефективності. Ми разом з ДП "Львіввугілля" розробили бізнесплан для кожного підрозділу стосовно їх модернізації. Вперше за останні декілька років ДП "Львіввугілля" вже отримало 8 млн. грн. саме на модернізацію, що дозволить змонтувати нові лави, підвищиться продуктивність праці, а собівартість вугілля зменшиться".

– Наша основна проблема полягає в тому, що працюємо на старому обладнанні,  підкреслив т. в. о. генерального директора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко.  Нині ми не можемо вимагати від держави коштів на заробітну плату. Сьогодні наші підприємства знаходяться у такому стані, що мають можливість збільшити вуглевидобуток. Нещодавно надійшло поки що вісім мільйонів гривень, хоча домовленість з міністром була про 18 млн. грн. Сподіваюся, що і ті десять  мільйонів надійдуть. Що це нам дає? Ми зможемо запустити лави в шахтах "Великомостівська", "Межирічанська" і "Степова", збільшимо об`єми видобутку вугілля на півтори тисячі тонн. Це буде вугілля, яке не потребує збагачення. Вже перший крок зроблений.

Запускаємо лаву на шахті "Межирічанська", збільшується кількість видобутку, відповідно збільшується кількість робочих місць, надходження додаткових коштів, які підуть на розвиток копальні. Якщо така політика стосовно вугільної галузі, яку озвучив міністр, буде дотримана, то державні підприємства у 2017 році зможуть перейти на беззбитковий режим роботи".

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Exit mobile version