Про великі підприємства

Компанія Львіввугілля не виконує своїх соціальних зобов’язань

12 березня відбулася конференція трудового колективу ДП «Львіввугілля». Питання, що розглядалися стосувалися виконання Колективного договору між адміністрацією держпідприємства та профспілками – Львівською територіальною організацією профспілки працівників вугільної промисловості України та Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда за минулий рік та затвердження нової редакції Колдоговору на 2014 рік.

На конференції були присутні Роман Дацько – голова Об’єднання профспілок Львівщини, Земомислав Новікевич – начальник управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації, міський голова Червонограда Ігор Чудійович та Юрій Білуха – радник голови профспілки працівників вугільної промисловості України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані Незалежності під час буремних подій у Києві.

Делегати конференції, а це представники двох профспілок, директори вугільних підприємств, представники адміністрації ДП «Львіввугілля» на чолі з генеральним директором Петром Солонинкою, заслухали акт виконання Колдоговору за 2013 рік. Зокрема із 217 пунктів торік виконано 189 (87,1%), частково не виконано 25 пунктів (11,5%), не виконується повністю 3 (1,4%).

Невиконання зобов’язань адміністрацією ДП «Львіввугілля» пов’язане з важким фінансовим станом. На цьому наголосив у своєму виступі генеральний директор ДП «Львіввугілля» Петро Солонинка.

– У 2012 році, – сказав Петро Іляринович, – планове завдання з вуглевидобутку виконали лише дві шахти – «Червоноградська» та «Лісова». Основною причиною невиконання стало несвоєчасне введення очисних забоїв. Замість 11 працювали 6 з очисною лінією 947 метрів.

Цього року було здано в експлуатацію 525 очисний забій на «Лісовій», на «Межирічанській» запустили в роботу 389 та 190 лави, готується до здачі в експлуатацію в березні нова лава на «Зарічній». В січнілютому шахти ДП «Львіввугілля» працюють з виконанням виробничого завдання з вуглевидобутку та проходження гірничих виробок. Однак ще залишається проблемним питання відвантаження вугільного концентрату.

Голова Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олег Турчин, виступаючи перед делегатами конференції, зазначив, що профспілки здійснюють захист спілчан саме через Колективний договір. Зокрема, Олег Петрович зупинився на таких питаннях: контроль за наданням пільг і соціальних гарантій, дотримання адміністрацією законодавства про працю; забезпечення ЗІЗ та ЗКЗ; культмасова та спортивна робота, оздоровлення шахтарів, достатнє бюджетне фінансування вугільної галузі, реалізація вугілля, збереження діючих шахт та будівництво нових вугільних підприємств. За звітний період вдалося забезпечити зростання середньої заробітної плати працівникам шахт тільки на 7,2% – в 2012 р. вона складала 4908,1 грн., в 2013 – 5261,5 грн.

Своєю чергою голова РО НПГУ м. Червонограда Михайло Шабля зосередився на питанні охорони праці.

– Основними питаннями профспілок, – зазначив Михайло Осипович, – є вчасна виплата заробітної плати шахтарям, збереження робочих місць та збереження здоров’я працюючих на вугільних підприємствах. Якщо хоча би одне з цих питань не виконується, то робота адміністрації ДП «Львіввугілля» з виконання колективного договору в 2013 році вважається незадовільною. Всі питання треба вирішувати в порядку послідовного обговорення.

У своїх виступах голови профспілок шахт емоційно обговорювали питання забезпечення ЗІЗ, оздоровлення шахтарів та культурно-масову роботу, охорону праці, придбання необхідних запчастин тощо. Турбували профспілкових лідерів й приватні проблеми своїх підприємств, зокрема: відвантаження вугільного концентрату, стан автомобільної дороги Р15 у напрямку Соснівського перехрестя, по якій неможливо доїхати до шахт «Лісова» і «Зарічна», подальша доля шахти «Візейська», відродження вугільної галузі Львівщини, оплата проїзду працюючим шахтарям до робочих місць, а також виплата відпускних працівникам шахт не пізніше як за 3 дні до відпустки.

На запитання делегатів конференції вичерпні відповіді надав генеральний директор ДП «Львіввугілля» Петро Солонинка.

Заступник голови Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Антін Прокопик ознайомив присутніх із новою редакцією Колдоговору зі змінами і доповненнями. Делегати конференції постановили вважати роботу адміністрації ДП «Львіввугілля» з виконання Колективного договору в 2013 році в цілому задовільною, а в частині забезпечення працівників ЗІЗ – незадовільною. Конференція поставила вимоги до ДП «Львіввугілля» – виправити ситуацію протягом 2014 року.

Того ж дня відбувся пленум Львівської терорганізації Укрвуглепрофспілки. На ньому розглядалися питання припинення членства в територіальному комітеті та підтвердження повноважень членів теркому, звіт про роботу теркому та виконання профспілкового бюджету в 2013 році, затвердження кошторису профспікового бюджету на 2014 рік.

Приємним був момент, коли радник голови Укрвуглепрофспілки Юрій Білуха вручив Почесні грамоти колективам шахт «Відродження та «Лісова» за здобуті, відповідно, перше та друге місця у першості розіграшу кубка з мініфутболу.

За вагомий внесок у розвиток фізичної культури також грамоти отримали генеральний директор ДП «Львіввугілля» Петро Солонинка, директор ОЛК «Ровесник» Василь Карвацький та голова Червоноградського міського ФСТ Володимир Гамальчук.

Фізкультурно-спортивне товариство «Україна» відзначило голову профкому шахти «Червоноградська» Павла Євтушка за значний особистий внесок у розвиток фізичної культури і підготовку спортсменів.

Лариса ГУМЕНЮК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.