Про великі підприємства

Львіввугілля залишилося без основного покупця своєї продукції

Куди збувати галицьке вугілля? На це питання з квітня не знаходиться відповіді.

Підняте на-гора важкою працею тисяч шахтарів тверде паливо державних шахт Львівщини вантажиться на аварійні склади та накопичується концентратом на збагачувальній фабриці. У ДП «Львіввугілля» склалася критична ситуація, пов’язана з повною відсутністю ринків збуту вугілля – про це Голосу Сокальщини повідомили у ДП Львіввугілля.

Адміністрація держпідприємства та шахтарські профспілки усіма можливими засобами шукають шляхи виходу з ситуації, стукають у всі двері, звертаються до очільників всіх гілок влади, але без результату. Немає реалізації – немає коштів ні на зарплату, ні на технологічні витрати для забезпечення роботи шахт.

Одним з кроків було звернення ДП «Львіввугілля» до Оператора Оптового ринку вугільної продукції України ДП «Держвуглепостач». На що отримано відповідь :

ДП «Держвуглепостач» розглянуло лист ДП «Львіввугілля» від 13 травня 2019 року № 183 щодо відсутності ринків збуту енергетичного вугілля та повідомляє про
наступне.

ДП «Дервуглепостач» як Оперетор Оптового ринку вугільної продукції формує баланс попиту та пропозиції. Традиційним покупцем вугілля ДП «Львівугілля» було АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» ТОВ «ДТЕК ТРЕЙДІНГ». Проте ТОВ «ДТЕК ТРЕЙДІНГ» тривалий час відмовляється здійснювати закупівлю запропонованої нами вугільної продукції, в тому (числі, й видобутку ДП Львівугілля). Таким чином, єдиним покупцем вугільної продукції залишається ПАТ «Ценренерго».

Протоколом наради від 30.11.2018 Міненерговугілля рекомендувало з 01.01.2019 підвищити ціну реалізації вугілля для потреб ТЕС ГК та ТЕЦ до 2 800 три/т (без ПДВ та витрат на транспортування) при базових показниках якості (зольність АФ – 23,095, волога Мп – 8,996). Починаючи з квітня поточного року, ПАТ «Ценренерго» не має можливості закупівлі вугілля за ціною, встановленою рішенням наради, тому що низький фактичний тариф на електричну енергію, який не покриває витрат на закупівлю вугілля, стає причиною збитків товариства.

ДІ «Держвуглепостач» зацікавлене в реалізації збуту вугільної продукції державних вуглевидобувних підприємств, у тому числі ДПІ «Львіввугілля». Будучи Оператором Оптового вугільної продукції, ДП «Держвуглепостач» здійснює всі можливі заходи щодо пошуку механізмів формування оптимальної ціни на вугілля, яка б задовольнила усіх учасників Оптового ринку. Про хід вирішення питання формування ціни та відповідні результати ДП Львівугілля буде постійно інформовано.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.