Про великі підприємства

Львівська область перша в Україні запровадила електронний квиток у всіх приміських та міжміських автобусних

Львівська область першою в Україні запровадила безготівковий розрахунок у всіх приміських та міжміських автобусних маршрутах.

Сьогодні, 30 листопада, відбувся повний запуск системи безконтактної оплати проїзду в обласному громадському транспорті.

«Трохи більше, ніж за рік ми реалізували справді важливий проєкт і для нас, і для перевізників, і для пасажирів. Ми перша область в Україні, де відтепер на кожному маршруті у приміських та міжміських автобусах встановлені валідатори, які дають змогу розрахуватись у безготівковій формі. В такий спосіб ми продовжуємо рух до прозорого ринку та сплати податків, можливості прогнозування маршрутів та розуміння пасажиропотоку, правильного ціноутворення, зручності розрахунку та зрозумілості тарифу, диспетчеризації, забезпечення необхідної кількості автобусів на маршруті тощо. Це – ще один крок до сучасних перевезень і якісного сервісу», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Очільник області підкреслив, що проєкт реалізували повністю за кошти інвестора, а це приблизно 40 млн грн. Питання контролю оплати проїзду також закриватиме інвестор. Він зобов’язався з часом реалізувати і програму пільгових перевезень.

«Можна роками розповідати про впровадження е-квитка у Львові, взяти майже 7 мільйонів євро кредитних коштів, які потім людям, які живуть у місті, доведеться ще й віддавати, і досі не зробити цього. А можна залучити приватного інвестора, який запровадить систему безготівкової оплати за проїзд у понад тисячі приміських та міжміських автобусів по всій області і зробить це за рік.

Жодних бюджетних коштів на запровадження е-квитка в автобусах, які курсують Львівською областю, не витратили. Інвестор також бере на себе функцію контролю на маршрутах, тобто бюджетні кошти не будуть йти на утримання додаткових працівників.

І без жодних пластикових карток по 60 гривень.

Це і є сучасна реалізація проєктів та інвестиції в державу, яка воює, якщо ти береш на себе відповідальність перед власним народом. Дякую «Смарт-Тикет Технолоджи» за втілення проєкту й партнерство», – додав Максим Козицький.

У приміських та міжміських автобусних маршрутах Львівщини діє різна тарифна сітка, тому система е-квитка побудована за моделлю безготівкової безконтактної оплати «Check-In/Cheсk-Out». Ця система дозволяє автоматично, відповідно до обраного маршруту, розрахуватися за відстань.

При вході в автобус пасажиру достатньо прикласти банківську картку або будь-який пристрій з функцією NFC (смартфон, розумний годинник та ін.) до валідатора (пристрій для безготівкової форми оплати). Таким чином система реєструє початкову точку маршруту «Сheck-In». При виході пасажир знову прикладає картку до валідатора та фіксує завершення поїздки «Сheсk-Out». Система автоматично обраховує відстань та кількість зупинок, які він проїхав, після чого знімає кошти за проїзд.

В разі відсутності реєстрації (повторного прикладання картки) під час виходу з транспорту («Сheсk-Out»), система зніме з особистого банківського рахунку суму вартості проїзду, еквівалентну вартості кінцевої зупинки.

«Львівщина є найбільшою областю за протяжністю і по транспортному парку на території України, і для нас як для компанії це була дуже гідна мета –реалізувати такий проєкт. Бо ми розуміли, що якщо зможемо це реалізувати на території такої великої області, зможемо і масштабувати в інші регіони України. Ми продовжуємо свою роботу, адже програма реалізації квитка передбачає декілька етапів», – зазначив GR-партнер ТзОВ «Смарт-Тикет Технолоджи» Олексій Шуліка.

Він додав: «Ми також розвиваємо партнерство і вдосконалюємо нашу роботу, покращуючи наші послуги для пасажирів. Так, з нашим партнером – міжнародною компанією платіжних технологій Visa – уклали партнерський договір, в межах якого планується розробка спільних ініціатив щодо стимулювання та впровадження програм, направлених на розширення безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті».

«Ми у Visa завжди прагнемо розширювати доступ до інноваційних технологій та зручних сервісів для користувачів – саме такою є система Check-In/Check-Out, де вартість розраховується залежно від тривалості поїздки. Відтепер Львівщина приєднується до інших регіонів України, де пасажири можуть швидко, зручно та прозоро сплатити за проїзд, не хвилюючись про наявність готівки у кишені. Ми вдячні партнерам, що навіть у нелегкі часи разом продовжуємо розбудову цифрової економіки для громадян», – зазначила віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні та Молдові Світлана Чирва.

«Для більшої зручності кожен пасажир може завантажити мобільний застосунок (Android або iOS), а також зареєструватися та увійти в особистий кабінет на сайті. Пасажири мають змогу переглянути всю історію поїздок, час та місце посадки/висадки, інформацію про перевізника та маршрут, фіскальний чек», – повідомив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький.

У кожному транспортному засобі є листівки, які інформують пасажирів про те, як поетапно можна скористатися послугою безконтактної оплати. Якщо ж у пасажирів є запитання чи зауваження щодо роботи системи, вони можуть зателефонувати на нашу Гарячу лінію «Smart Ticket Technology»: 0 800 300 844.

Голос Сокальщини на GoogleNews