Головна / Про великі підприємства / Львівські шахтарі вимагають припинити купляти вугілля за кордоном

Львівські шахтарі вимагають припинити купляти вугілля за кордоном

Голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин заявив, що в Україні склалася абсурдна ситуація, коли йдуть закупівлі вугілля за кордоном, а свої власні шахти ніхто не розвиває та галузь бідує. Про це повідомляє прес-служба профспілки вугільників, посилаючись на його виступ під час Пленуму Укрвуглепрофспілки.

“Виявилося, що нашій країні наше вугілля не потрібне. Наше вугілля ми за 600 км від Львівської області до Трипілля возили, постачали на “ДТЕК Західенерго”, але держава вирішила закуповувати вугілля за кордоном. У мене пропозиція така: прийняти рішення – зобов’язати ТЕС перевести блоки з антрациту на газове вугілля. Це створить передумови для розвитку української вугільної промисловості”, – сказав Турчин.

У той же час, представники профспілкових осередків вугільної галузі впевнені, що однією з ключових проблем є недостатнє фінансування вугільної галузі та відсутність коштів на розвиток шахт, їх модернізацію.

Нагадаємо, що в понеділок, 19 лютого в Києві пройшов Пленум ЦК Профспілки. В його ході обговорювались питання: «Про наявну ситуацію у вугільній промисловості та заходи щодо забезпечення сталої роботи вугільних підприємств».

Основні тези засідання: Залежність української енергетики від іноземного вугілля вбиває українську вугледобувну галузь та створює критичні загрози для енергетичної безпеки країни. Країна витрачає мільйони доларів на закупку іноземного вугілля, при цьому заборгованість перед українськими шахтарями на державних підприємствах досягла критичної відмітки – майже 900 млн гривень за 2015-2018 рр.

Шахтарі вимагають: Своєчасно виконувати зобов’язання перед державними вугледобувними підприємствами. Максимально зменшити поставки іноземного вугілля та розробити кроки для збільшення власного видобутку. Зобов’язати всі ТЕЦ невідкладно перевести свої антрацитові блоки на українське вугілля газової групи, яке добувається в Волинській, Дніпропетровській, Львівській та контрольованих районах Донецької та Луганської областей. Це ліквідує потребу в антрациті та створить підстави для розвитку української вугільної промисловості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × three =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!