Про великі підприємства

Мер Великих Мостів просить “Клінгспор” фінансової допомоги в розбудові міста

Вже третій рік у Великих Мостах працює ТзОВ "Клінгспор",  на якому виготовляють абразивні матеріали. Нещодавно тут побували голова райдержадміністрації Наталія Карташова, начальник  відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі Наталія Лагода, начальник відділу містобудування та архітектури РДА  Мирослава Баралус.

З підприємством їх ознайомили керівник виробництва Олег Джура та юрист Леся Кобрин. Вони, зокрема, відзначили, що тепер на заводі працює більше жителів району, на роботу і додому  їх довозить автобус. Основна робоча сила  жінки. Підприємству потрібні механік, електрик, керівник зміни. Перевагу, звичайно, надають молоді. Як підкреслив Олег Джура, робітників технічних спеціальностей знайти нелегко, навіть у гірничому ліцеї, де вони побували, радше готують комп'ютерників, кухарів, барменів, ніж механіків чи електрослюсарів.  Батьки хочуть, щоб їхні діти вивчилися на юристів, лікарів, а ринок праці потребує висококваліфікованих робітників. До речі, нині токар чи фрезувальник вищого розряду  у Львові отримує 12 тисяч гривень. Такою зарплатою, мабуть, не можуть похвалитися той же комп'ютерник чи юрист.

Зрештою, були б навики і бажання працювати: на підприємстві будують їдальню та тренін-гцентр, в якому навчатимуть спеціалістів усім тонкощам справи. Вирішальну роль при виборі відіграє не диплом, а вміння і бажання працювати, удосконалюватись. Тим більше, що в перспективі на заводі планують випускати алмазні диски, справа це нова і вчитися потрібно буде всім. А тих, хто проявить себе найкраще, чекає кар'єрне зростання.

Як уже згадувалося, на підприємстві будують їдальню, буде тут і медпункт. А поки що працівники користуються послугами міської лікарні.  Нещодавно трапилася біда: в ДТП був тяжко травмований працівник підприємства. На місці, на жаль, йому не змогли надати медичну допомогу, добре, що "швидка" вчасно відвезла травмованого до Червоноградської міської лікарні, де чоловікові  врятували життя. Цей випадок нагадав керівництву заводу, що необхідно брати активнішу участь у розбудові інфраструктури. Великим Мостам вкрай необхідна нова поліклініка. Як зазначила Наталія Карташова, вже знайшли проектувальну організацію, яка зможе виготовити проект на будівництво поліклініки. Потрібні лише гроші на його оплату. Їх би міг інвестувати "Клінгспор". Великомостівський міський голова Ярослав Ройко нагадав, що як і кожен забудовник,  підприємство повинне брати пайову участь в будівництві інфраструктури міста. Тож тепер слово за керівниками заводу.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.