Про великі підприємства

У Миколаєві на Львівщині виконком хотів видавати технічні умови на приєднання до мереж централізованого водопостачання та водовідведення

Західне МТВ встановило порушення в діях виконавчого комітету міськради на Львівщині

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 26 жовтня 2023 року ухвалила рішення про визнання окремих дій виконавчого комітету Миколаївської міської ради (Львівська область) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Порушення було виявлено за результатами здійснення Відділенням контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, які діють на регіональних ринках у сфері водопостачання та водовідведення у м. Миколаїв Стрийського району Львівської області. Зокрема, Відділення встановило, що виконавчий комітет Миколаївської міської ради прийняв рішення від 11.02.2020 № 11 «Про видачу техумов на приєднання до мереж централізованого водопостачання та водовідведення», яким встановив: «…зобов’язання МКП «Миколаївводоканал» видачу технічних умов фізичним та юридичним особам на приєднання до мереж централізованого водопостачання та водовідведення здійснювати на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради…».

Такі дії виконавчого комітету Миколаївської міської ради призвели до подовження строку видачі міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал» технічних умов на приєднання до мереж централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення на понад десять робочих днів після отримання погодження виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Це не непередбачено чинним законодавством України.

Адміністративна колегія Західного МТВ визнала вищезазначені дії відповідача порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, а саме створення органами місцевого самоврядування умов суб’єктам господарювання для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Варто зазначити, що ВК Миколаївської міськради вніс зміни у рішення від 11.02.2020 № 11, якими припинив виявлене порушення.

Голос Сокальщини на GoogleNews