Про великі підприємства

На Львівщині понад 30 тисяч боржників по оплаті за газ отримали досудові попередження

З початку опалювального сезону борг мешканців Львівщини за газ стрімко зростає та становить вже 2,56 мільярда гривень. Найбільше боргів накопичили споживачі Львова, а також мешканці Пустомитівського та Стрийського районів

«44% наших клієнтів мають борг за газ більше 500 гривень. 28 тисяч сімей не сплачують рахунки понад три місяці, – розповів директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк.

– Затримки з оплатою впливають на налагоджений процес постачання газу. Адже згідно з контрактами наша компанія зобов’язана вчасно розраховуватись за ресурс, який споживають побутові клієнти. У зимові місяці для потреб населення ми закуповуємо в середньому 90-100 мільйонів кубометрів газу».

З кінця березня 2020 року «Львівгаз збут» не нараховував пеню боржникам, і не  буде цього робити до закінчення карантину. Утім, це не означає, що за послугу можна не платити взагалі.

Минулого року працівники компанії надіслали боржникам 21 тисячу досудових повідомлень. А за півтора місяця цього року розіслали ще 10 тисяч таких попереджень. Понад 1000 справ боржників зараз розглядають в судах.

Юристи компанії радять оперативно реагувати на досудове повідомлення та сплачувати борг, бо розгляд справи в суді призведе до додаткових фінансових витрат. Крім основної суми боргу споживачеві доведеться сплатити судові витрати (від 210 до 2102 грн), пеню, інфляційні витрати, 3% річних. У разі невиконання судового рішення справа передається до виконавчої служби, тоді можете додати до свого боргу ще 10% виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця. А також – додатково доведеться компенсувати витрати виконавчого провадження – їх вартість нараховує конкретний виконавець, залежно від комплексу проведених заходів.

Наприклад, львів’янці, яка з 2018 року накопичила 57 тисяч боргу, після суду довелось не лише погасити борг, але й сплатити понад 9 тисяч гривень судових витрат та витрат виконавчого провадження.

«У компанії з розумінням ставляться до погіршення фінансової ситуації деяких клієнтів в період карантину. Фахівці ТОВ «Львівгаз збут» готові консультувати боржників та розглядати варіанти реструктуризації боргу», –  зауважив Павло Майк.

Нагадуємо, що рахунки за газ треба сплачувати до 25 числа. У період пандемії досить зручно здійснювати оплату за спожитий газ за допомогою онлайн-сервісів, котрі дають змогу безпечно проводити розрахунки, переглядати історію платежів, контролювати зарахування оплати на рахунок (Особистий кабінет на сайті 104.ua, Viber-бот 7104ua, Telegram-бот 7104ua, мобільні додатки 104Mobile та 104Mobile Light).

прес-служба Львівгаз

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.