Про великі підприємства

На Львівщині споживання газу промисловістю зменшилося на 40 відсотків

ВИКОНАНІ В МІЖОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД РОБОТИ ДАЮТЬ ВПЕВНЕНІСТЬ У ТОМУ, ЩО МЕРЕЖІ ГОТОВІ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ – ЗАЯВИЛИ У ЛЬВІВГАЗІ

Вчора АТ «Львівгаз», що працює під брендом «Регіональної газової компанії» провів пресконференцію напередодні початку опалювального сезону. Говорили про технічну підготовку, важливість правильного обліку газу та розрахунків за його розподіл, а також правильне трактування нормативно-правової частини роботи оператора газорозподільних мереж АТ «Львівгаз».

Олександр Ганжа, директор технічний АТ «Львівгаз» розповів про готовність обладнання напередодні опалювального сезону:

«На Львівщині працює близько 4500 газорозподільчих пунктів, які підтримують тиск газу в системі в межах норми. Відповідно до інвестиційної програми, яка фінансується з тарифу на розподіл та затверджена НКРЕ КП, цього року ми замінили 96 кілометрів газорозподільних мереж, замінено 50 газорозподільчих пунктів, відремонтовано 40 станцій катодного захисту. Все це дає впевненість у тому, що ми підходимо до опалювального сезону готовими».

Директор комерційний АТ «Львівгаз» Олег Вінцюк розповів про зміну обсягів споживання газу в порівнянні з минулим роком. Використання природного газу залежить передусім від кількості споживачів та температурного режиму. В цілому обсяги природного газу скоротилися на 14%, або ж на понад 120 мільйонів метрів кубічних. Найбільше впало споживання промисловості – на 40% (46 млн м.куб). Серед населення скорочення споживання, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, всього на 2%.
Через падіння обсягів споживання газу промисловістю та підприємствами ТКЕ (теплокомуненерго), найбільшим споживачем є населення – близько 55%. Оскільки забезпечення споживачів безаварійним та безперебійним газопостачанням можливе завдяки вчасній сплаті, Олег Вінцюк розповів й про борги перед компанією:

«На цей час маємо значні борги. Майже 370 мільйонів гривень. Найбільші боржники – тепловики, їхній рівень розрахунків – всього 55 відсотків. Найбільше боргують львівські тепловики, які мають частку боргу всього ТКЕ понад 90 відсотків. Оплата населення теж зменшилась, бачимо що є частина споживачів, які платили у попередні роки, однак у 2022 році припинили. Варто розуміти, що ваша оплата допомагає нам працювати, оперативно ліквідовувати несправності на мережах».

Говорили й про газовий рік. Так передача показників за вересень, що триває з 1 по 5 жовтня є останньою в газовому році. Саме від кількості спожитого газу у період з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року залежатиме обсяг замовленої потужності від якого й формуватиметься сума у платіжках вже з січня (принцип формування суми в платіжках – на малюнку).

Представники АТ «Львівгаз» заявили про необхідність підготовки до опалювального сезону не лише підприємствами критичної інфраструктури, а й споживачами: для того, аби бути певними у цілісності внутрішньобудинкових мереж рекомендовано раз на рік проводити технічне обслуговування мереж та приладів у будинку.

Підсумовували пресконференцією нормативно-правовою частиною. Так, зосередили увагу на зоні відповідальності АТ «Львівгаз» як оператора газорозподільних мереж, яка залишається незмінною. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) оприлюднила на сайті постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу». Внесення змін до порядку розрахунків, не несе жодних змін у наданні послуг з розподілу газу для споживачів природного газу – пояснив радник з договірних відносин АТ «Львівгаз» Микола Шиян.

Голос Сокальщини на GoogleNews