Про великі підприємства

На Львівщині та Волині побував перший заступник голови профспілки ПВПУ Валерій Марченко

На зустрічі з профспілковим активом Львівської профспілки вугільників він дав вичерпні відповіді на актуальні питання сьогодення: про роботу профспілкового активу в нових умовах, що не вдалося і що заважає досягнути кращих результатів, розповів про досягнення Укрвуглепрофспілки за двадцять років існування.

– Цього року шахтарям буде важко як ніколи,  сказав Валерій Марченко,  вугільна галузь, згідно з прийнятим держбюджетом, незбалансована щонайменше на п"ять млрд. грн., і це без коштів на розвиток. Після багатьох зустрічей  з міністром вдалося збільшити ставки та посадові оклади шахтарям та вийти з 1 березня на рівень 888 грн. Нині профспілка працює над виконанням програми  виділення додатково в держбюджет для вугільної галузі один млрд.100 тис. грн., підняття ціни на вугілля, пропорційне зростання зарплати гірників згідно з законодавством. Одним з найважливіших завдань профспілки є перегляд програми реформування галузі, недопустити передачі під закриття шахт, які мають промислові запаси вугілля. Залучення інвестицій, кредитів, нових проектів, оренда підприємств  в усіх процесах профспілки беруть активну участь.

В. Марченко наголосив на необхідності більш широкого  використання інформаційного ресурсу профспілки (Інтернету, телебачення, преси), що дало б змогу більш дієво використовувати ЗМІ у боротьбі за права та інтереси  спілчан. Приємно відзначити, що нарешті затверджені нові списки та перелік професій шахтарів, які мають право на пільги для отримання побутового палива з доповненнями та поправками.

Виступаючи, голови первинних профспілкових організацій Олена Пилипчук (ШБУ1), Сергій Ткач (шахта  "Межирічанська"), Богдан Мороз ("Зарічна"), Степан Ярема ("Степова"), Володимир Пащук ("Відродження"), Павло Євтушок ("Червоноградська") та інші інші з болем в серці просили звернути увагу профспілки на безгрошів’я у вугільній галузі  для виплати зарплат, охорони праці, придбання ЗІЗ та ЗКЗ, оздоровчих путівок, збалансування оплат податків, пені і штрафів.

Підсумовуючи двадцятирічну роботу Укрвуглепрофспілки,  Валерій Марченко пригадав основні віхи пройденого шляху.  Головне, за цей період вдалося зберегти більшість підприємств вугільної промисловості, робочих місць, відродити державну підтримку вугільної галузі, досягнути щорічного росту середньої заробітної плати на 2025 відсотків.

На завершення зустрічі учасники виголосили думку про те, що сила профспілки – у єдності, мотивації профспілкового членства та інформованості кожного її спілчанина.

Любов МЕЛЬНИЧУК
(пресслужба Львівської Укрвуглепрофспілки).

 

На фото: профспілковий актив Львівської територіальної організації ППВПУ.          

Голос Сокальщини на GoogleNews