Редакція газети "Голос з-над Бугу" попросила прокоментувати думку громадських активістів директора міського комунального підприємства "Сокальводоканал" Тараса РИБІЦЬКОГО. Ось що він повідомив.
Каналізаційно-насосні станції (КНС) у Сокалі експлуатуються з кінця 60-х років минулого століття і сьогодні, на жаль, дедалі частіше виникають проблеми, пов"язані з поломками насосних агрегатів, запірної арматури та напірних каналізаційних колекторів, загальна протяжність яких складає понад п"ять кілометрів.
В 2009 році розроблено проект реконструкції КНС №1 і №2 в м. Со-каль, вартість реалізації якого скла-дає 2,589 млн. грн. Замовником і розпорядником коштів мало бути обласне житлово-комунальне управління Львівської обласної державної адміністрації.
У 2011-ому передбачалося державне фінансування на прове-дення робіт з реконструкції насосних станцій і Сокальська районна рада виділила 300 тисяч гривень – коштів дольової участі реалізації проекту.
Однак не склалось, і кошти з державного бюджету не надійшли, а 300 тисяч гривень знову було повернуто в районний бюджет.
З огляду на можливість виникнення аварійних ситуацій, і як наслі-док значного негативного впливу на навколишнє середовище, в 2013 р. Сокальською міською радою було прийнято рішення про виділення 56 тис. грн. для придбання нового насоса на КНС №1. За ці кошти придбано насос польської фірми "Гідро-Вакуум", технічна характерис-тика якого відповідає європейському рівню і сьогодні спеціалісти КП "Сокальводоканал" здійснюють його монтаж.
До речі, минулого року ми вже придбали два глибинні насоси цієї фірми, і саме вони сьогодні забезпечують подачу питної води всім нашим абонентам, споживаючи при цьому до 20 відсотків електроенергії менше, ніж попередники.
Не менш серйозною є ситуація зі станом насосного обладнання і на каналізаційній станції №2, що на вулиці Замковій.
Нам вдалося домовитись з керівництвом фірми "Гідро-Вакуум" і на умовах лізингу, фірма поставила ще один каналізаційний насос вартістю 170 тис. грн., який буде встановлюватися на насосній станції №2.
В цілому, це дозволить підвищити надійність роботи каналізаційно-насосних станцій, хоча, звичайно, не замінить необхідності їх глибокої реконструкції надалі.