Головна / Про великі підприємства / За допомогою інвестпроєкту на ДП”Львіввугілля” хочуть виробляти чисте дизельне паливо та високоякісний бензин без вмісту сірки

За допомогою інвестпроєкту на ДП”Львіввугілля” хочуть виробляти чисте дизельне паливо та високоякісний бензин без вмісту сірки

У ДП «Львіввугілля» у рамках реалізації Міжнародного інвестиційного проєкту «Створення високотехнологічного комплексу виробництва синтетичних альтернативних моторних та побутових палив» відбулася робоча нарада з адміністрацією держпідприємства, директорським корпусом та очільниками профспілок за участі представників Львівської облдержадміністрації та Сокальської райради.

Перший керівник ДП «Львіввугілля» Олег Акімов привітав учасників наради та розповів про перспективи співпраці в рамках інвестпроєкту, що передбачають збереження ДП «Львіввугілля» в єдиному майновому комплексі та створення нових робочих місць.

Керівник Західного представництва ПП «Енергія природи – водень» Анатолій Акімов розповів, що фінансування проєкту, а це 4,7 млрд доларів США, – здійснюватиметься за рахунок інвестиційних ресурсів без використання державних коштів та надання державних гарантій від Уряду України.

Нагадаємо: Шахтарі ДП “Львіввугілля” з березня не можуть пройти медичного обстеження на професійні захворювання

Передбачається розвиток чотирьох основних модулів – вуглевидобувного, газифікаційного, синтезу кінцевої продукції та логістичного. Планується, що сировинна база базуватиметься на Тяглівському, Любельському родовищах та на діючих шахтах ДП «Львіввугілля» з розвитком на північ вздовж червоноградських пластів. При використанні придбаного за кошти інвестпроєкту сучасного ГШО передбачається вести видобуток з дуже складних для типової розробки пластів.

Планується річний видобуток на рівні 6 млн тонн вугілля.

Кінцева продукція – диметиловий ефір, який є сучасним рідким екологічно чистим дизельним паливом та високоякісний бензин без вмісту сірки. Також використовуються технологічні відходи, серед яких діоксид вуглецю, азот тощо.

ПОТЕНЦІЙНОМУ ІНВЕСТОРУ – ПОВНА ПІДТРИМКА

«Меморандум щодо реалізації проєкту «Створення в Україні високотехнологічного комплексу виробництва синтетичного моторного палива» Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, ПП «Енергія природи – водень» та компанія «Гальф Петролиум Лимитед Ко» (Катар) підписали 9 серпня 2018 року. Реалізація цього проєкту – важлива для області. ЛОДА зацікавлена в інвестиціях в місцеву економіку і створення робочих місць», – зазначив директор департаменту ПЕК та енергозбереження ЛОДА Богдан Кейван. Проєкт, що передбачає будівництво шахти «Тяглівська» та комбінату з газифікації вугілля, вже отримав ТЕО, безпосередню реалізацію призупинив карантин.

Нагадаємо: Червоноградські шахти в майбутньому можуть приймати туристів

Заступник голови Сокальської райради Василь Бойко наголосив на цілковитій підтримці депутатів, а також Белзької громади, на території якої будуватиметься комбінат, й закликав пришвидшити реалізацію проекту шляхом звернення до Президента України з тим, щоб призначити «інвестиційну няню».

Щодо ДП «Львіввугілля», то на думку інвесторів, доцільно створити окрему юридичну особу, до складу якої повним комплексом перейде держпідприємство. Потенційний інвестор-генеральний підрядник – німецька компанія Halbach Mascinen fabric GmbH, яка є співвласником китайської компанії, що виготовляє ГШО, Yangquan Coal (Group) Co Ltd.

Директорський корпус та профспілки висловили цілковиту підтримку цьому проєкту, який у подальшому буде винесено за погодженням Міненерго на розгляд Уряду України.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!