Про великі підприємства

Копальні ДП “Львіввугілля” працюють під постійною загрозою знеструмлення

Під час опалювального сезону, коли вугілля як ніколи потрібне державі, державним шахтам Львівщини щодня доводиться вирішувати – як запобігти відключенню електроенергії.

Про це повідомили у прес-службі ДП “Львіввугілля”

8 листопада ДП «Львіввугілля» отримало попередження від ТОВ «Львівенергозбут», що у разі непроплати буде припинено постачання е/е на шахти і підприємства з 23 листопада. Отримавши проплату, ТОВ «Львівенергозбут» повідомлення анулювало.

Станом на 19 листопада :

  • ДП «Регіональні електричні мережі» погрожує припинити розподіл електроенергії ДП «Львіввугілля» з 25 листопада.
  • ТОВ «Львівенергозбут» – припинити ДП «Львіввугілля» енергопостачання  3 грудня за невчасну оплату
  • А з 1 січня 2022 року ТОВ «Львівенергозбут» хоче взагалі розірвати договори на постачання.

ДП «Регіональні електричні мережі» 15 листопада попередило про припинення розподілу е/е на шахти і підприємства ДП «Львіввугілля» з 25 листопада, якщо належної оплати.

Цього ж дня ТОВ «ЛЕЗ» надіслало чергове попередження: якщо не буде проплати, шахти буде знеструмлено 3 грудня. Щоб запобігти цьому, необхідно сплатити 30 млн грн.

18 листопада знову отримано листи від ТОВ «Львівенергозбут». Енергопостачальна компанія інформує, з серпня 2021 року відбувається постійне стрімке зростання закупівельної ціни на ринку електроенергії. Зокрема, з 1 серпня по 15 листопада зростання на ринку по торговій зоні «ОЕС України» склало 132%, по торговій зоні «Бурштинський острів» – 29%. І є тенденція до подальшого росту. Постачання електроенергії ДП «Львіввугілля» у 2022 році за цінами укладених договорів не є економічно вигідним для ТОВ «ЛЕЗ».

Тому ТОВ «ЛЕЗ» повідомило держпідприємство про припинення дії договорів і припинення з 00:00 год. 1 січня 2022 року постачання електроенергії шахтам і підприємствам ДП «Львіввугілля».

Адміністрація держпідприємства постійно веде перемовини з ТОВ «ЛЕЗ» і ДП «РЕМ» і скеровує кошти від реалізації вугілля на сплату за постачання і розподіл е/е.

У жодному разі не можна допустити припинення енергоживлення шахт, адже це може загрожувати довготривалою, кількамісячною зупинкою. Знеструмлення вугільних шахт – неприпустимий крок, наслідками якого можуть стати повне знищення підприємств  та екологічна катастрофа у регіоні.

Про оперативну ситуацію щодня поінформовані директори шахт та голови шахтарських профспілок.

Таким чином, гірники ДП «Львіввугілля» вкотре змушені щодня відстоювати право вести вуглевидобуток, адже жодних законодавчих заборон щодо знеструмлення державних вугільних шахт немає.

ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ШАХТИ ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” ПРАЦЮЮТЬ ПІД ПОСТІЙНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЗНЕСТРУМЛЕННЯ

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.