Про великі підприємства

SoftServe стане вуглецево-нейтральним бізнесом. Компанія анонсувала екологічні цілі на наступні 10 років

Одна з найбільших українських ІТ-компаній SoftServe ухвалила екологічну політику на наступні десять років. Щоб виконати поставлені цілі, компанія, зокрема, планує продовжувати скорочувати споживання енергії та перейти на відновлювальні джерела енергії, де це можливо

Та надалі розвивати формат дистанційної роботи, дотримуватися принципів сталого розвитку ООН у розробці продуктів та сервісів і зменшити використання матеріалів, які не піддаються повторній переробці.

Згідно з цим планом, компанія зобов’язується до 2032 року досягнути таких цілей:

  • стати вуглецево-нейтральним бізнесом;
  • досягнути нульового рівня відходів (net zero waste);
  • проектувати екостійкі офіси;
  • розробляти ІТ-рішення, що допомагають боротися з екологічними викликами.

«Турбота про екологію завжди була серед пріоритетів для SoftServe, а у 2021 році ми перейшли на новий рівень у цьому питанні та запровадили новий підхід до екоменеджменту. Торік компанія створила спеціальну екологічну раду та запустила детальний облік всіх відходів, аби оцінити власний екологічний слід, що допоможе нам досягнути наших екологічних цілей в майбутньому», – зазначила менеджерка з питань екологічної стійкості SoftServe Юлія Кувітанова.

Так, у 2021 році SoftServe вже вдалося зменшити кількість прямих викидів на 55.4% у порівнянні з попереднім роком, про що йдеться у звіті з корпоративної соціальної відповідальності Sustainability Report 2021.

Аби мінімізувати відходи, SoftServe віддає комп’ютерну та офісну техніку на благодійність та займається її продажем на внутрішньому маркетплейсі. Те, що не можна перевикористати, компанія здає на утилізацію. У 2021 утилізували близько 50 кг таких відходів, серед яких монітори, елементи системних блоків, люмінесцентні лампи та інше. Цього року в компанії також утилізували 373,5 кг батарейок. Загалом, ще з 2018 року у більшості офісів SoftServe сортують та здають на переробку пластик, скло, метал та папір.

Також в компанії багато уваги приділяють розвитку культури екосвідомості серед працівників, організовуючи внутрішні програми та ініціативи — від висадки дерев та пізнавальних low-waste подій до розробки технологічних рішень для екологічних організацій. За 2021 рік працівники компанії висадили понад 6 тисяч дерев, а ІТ-спеціалісти на волонтерських засадах розробили застосунок про сортування відходів для ГО “Україна без сміття”.

У SoftServe сподіваються, що, попри війну, питанню сталого розвитку приділятимуть все більше уваги, і компанія готова активно долучатися до змін як на рівні свого бізнесу, так і держави.

SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг.

Голос Сокальщини на GoogleNews