Головна / Про великі підприємства / Сокальчани боряться за найбільшого промислового інвестора у Львівській області – компанію ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH»

Сокальчани боряться за найбільшого промислового інвестора у Львівській області – компанію ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH»

Протягом останніх двох тижнів йде активна боротьба за найбільшого промислового інвестора у Львівській області компанію ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH» – повідомляє Голова Сокальської міської ради Вадим Кондратюк.

А саме за розміщення заводу з виробництво джгутів, дротів та інших комплектуючих для автомобільних корпорацій Volkswagen (Volkswagen, Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Seat, MAN, Scania, Škoda, Porsche), General Motors (Opel, Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, Holden, Vauxhall). Зараз керівництвом компанії ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH» розглядається ряд земельних ділянок за кордоном (Сербія, Хорватія та інші країни), а також в Україні – Івано-Франківська область (Бурштин, Коломия, Тисмениця) та Львівська область (Кам’янка-Буська, Сокаль, Радехів).

Основними пріоритетами вибору є достатня кількість трудових ресурсів (переважно жінки) та можливість їх безперешкодного довозу, стан дорожнього покриття у регіоні, низький рівень середньої зарплати.

Фірма "Леоні" була створена в німецькому місті Нюрнбергу 1559 року. Нині до складу концерну входить 80 заводів із 52 тис. працівників у різних країнах світу — від США до Малайзії. Завод у Нежухові був відкритий 2002 року. Він вважається одним із найпотужніших підприємств концерну. Тут виготовляють кабельні мережі для автомобілів "Порше", БМВ, "рено", "Сітроен" та інших.

Короткі характеристики заводу ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH», який планується будувати на обраній земельній ділянці:

https://www.leoni.com/en/
https://uk.wikipedia.org/wiki/Leoni_AG

– новобудова, площа забудови близько 60 000 м2;

– загальна площа земельної ділянки 150 000 м2 (min 120 000 m2), промислового призначення;
водопостачання – 100 мᴲ/ добу (в т.ч. на виробничі потреби – 0 мᴲ/ добу, на побутові потреби – 100 мᴲ/ добу;

– водовідведення всього – 100 мᴲ/ добу (в т. ч. побутові стоки – 100 мᴲ/ добу);

– газопостачання – 0,5 тис. ТУП на рік;

– опалення – водяне на базі газових котлів;

– електропостачання – по І категорії особливої групи надійності;

– встановлена потужність – до 2800 кВт;

– шкідливі викиди – відсутні;

– тривалість будівництва 2 роки

– кількість працівників на підприємстві – 5000.

Сокальська міська рада запропонувала ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH» земельну ділянку площею 13,4 га, яка є переважно рівнинною та вільною від забудови з інженерними забезпеченнями на території ділянки – колектор дощової каналізації d400мм, колектор фекальної каналізації d500мм, на сусідній ділянці Електропідстанція 110/6 кВ ПАТ «Львівобленерго», на відстані 100 м знаходиться напірний каналізаційний колектор d500мм та очисні споруди за 150м, газопостачання – по межі проходить незадіяний газопровід високого та середнього тиску d150мм, водопостачання – водопровід d50мм проходить по сусідній земельній ділянці, а за необхідності Сокальська міська рада прокладе водогін 2 км від магістрального водопроводу d200мм. Відстань до кордону з ЄС (кордон Польща-Україна) пункт пропуску Угринів-Долгобичув – 22 км.

Щодо забезпечення трудовими ресурсами – Сокаль є районним центром найбільшого за площею району Львівської області і одним з найбільших по кількості населення.

У випадку розміщення заводу на території нашого міста, підприємство може розраховувати на трудові ресурси:

– Сокальський район з населенням 92 960 чол., з них кількість мешканців м.Сокаль – 21 277 чол.;

– м.Червоноград з населенням 67 863 чол. на відстані 9,3 км;

– м.Соснівка з населенням 11 588 чол. на відстані 28 км;

– Іваничівський район Волинської обл. з населенням 32 237 чол. на відстані 23 км.;

– м.Нововолинськ з населенням 57 936 чол. на відстані 42 км;

– Радехівський район з населенням 47 999 чол. на відстані за 44 км.

Рівень безробіття у Сокальському районі є досить високим і по індексу МОП (Міжнародна Організація Праці) та складає 10%. А насправді є значно більшим.

На території нашого регіону перебувають підприємства вугільної промисловості, а саме:

– Шахта «Надія» – 1005 осіб.

– Шахта «Великомостiвська» – 1050

– Шахта «Межиpiчанська» – 1399

– Шахта «Вiдpодження» – 1375

– Шахта «Лiсова» – 1209

– Шахта «Степова» – 1550

– Шахта «Чеpвоногpадська» – 1281

– Шахта «Заpiчна» – 593

– Шахта «Візейська» – 250 осіб

Усі підприємства є дотаційними та у перспективі будуть закриті. Зокрема, шахти «Зарчіна» та «Візейська» мали більше 1000 працівників кожна, зараз перебувають у стадії закриття і чисельність їх працівників складає відповідно 593 та 250 осіб.

Тож, значна кількість населення району, сусідство з м.Червоноград, Нововолинськ та сільськогосподарськими районами, закриття шахт та постійне скорочення персоналу і надалі буде підвищувати рівень безробіття у Сокальському районі, що забезпечить вищезгаданий завод достатньою кількістю робочого персоналу.

Що стосується шляхів підвозу трудових ресурсів, Сокальська міська рада гарантує першочерговий ремонт доріг у місті, якими будуть користуватись транспортні засоби заводу.

Ремонт дороги О141607 Сокаль-Червоноград (протяжністю 9,3 км) розпочато влітку поточного року та першочергово буде продовжено наступного року за кошти державного, обласного та районного бюджету, що дасть змогу довозу трудових ресурсів до м.Сокаль без обмежень з м.Червоноград (населення 67 863 чол.) – 9,3 км, м.Соснівка (населення 11 588 чол.) – 28 км та цілого ряду великих сіл району. Для того щоб безперешкодно довозити працівників з м.Нововолинськ (населення 57 936 чол.) – 42 км достатньо відремонтувати 2,5 км дороги між селами Опільско та Бояничі. В майбутньому першочергово будуть проводитись ремонтні роботи доріг в радіусі 30-40 км від підприємства, оскільки підтримка та допомога такого інвестора це першочергове завдання міської, районної та обласної влади.

Середня заробітна плата в районі завдяки підприємствам вугледобувної галузі є досить високою і складає 3687,17 грн. Якщо проаналізувати цей показник без врахування зарплат шахтарів, то рівень зарплат є значно нижчим.

Станом на 18.11.2015 року Сокальскою міською радою проведена повторна з’йомка території і розпочато процедуру підготовки детального плану території. Проведені робочі зустрічі з керівниками держгеокадастру району, відділу архітектури і містобудування району, газової служби, районних електромереж та комунальними підприємствами Сокальської міської ради.

Зі сторони Сокальської міської ради ми гарантуємо абсолютне сприяння відкриттю та функціонуванню заводу ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH»!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!