Про великі підприємства

В ДП «Львіввугілля» обговорили проблемні питання вугільної галузі Львівщини

В ДП «Львіввугілля» обговорили проблемні питання вугільної галузі Львівщини

31 серпня в ДП «Львіввугілля» відбулася нарада за участю заступника Міністра Міненерговугілля Анатолій Корзуна, директора Департаменту вугільної промисловості Міненерговугілля Олександра Владиченка, народного депутата Михайла Бондара, т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова, Заступника генерального директора з правових питань Вікторії Стреченюк, директора ВП «Вуглезбут» ДП «Львіввугілля» Олександра Мітрухіна, голови Сокальської райдержадміністрації Романа Токая, голів шахтарських профспілок Олега Турчина та Віталія Оніжука.

Присутні обговорили проблемні питання вугільної галузі Львівщини.

Олександр Владиченко наголосив, що у вересні цього року на рівні Міністерства планується провести спільну нараду генеральних директорів вугільних підприємств та директорів ремонтно механічних заводів, де будуть розглянуті можливості виготовлення частин шахтного обладнання: риштаків, роликів тощо. На думку директора Департаменту це забезпечить більшу завантаженість заводу, створить нові робочі місця та знизить ціну. В свою чергу народний депутат Михайло Бондар наголосив на питаннях контролю якості відремонтованого шахтного обладнання на Нововолинському РМЗ.

Т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов підняв перед присутніми вкрай важливе питання: необхідність введення лав на шахтах «Відродження», «Межирічанська» та «Червоноградська» до першого жовтня поточного року, тому що шахти відпрацьовують лави і залишаться без очисного фронту. Це одразу негативно вплине на виробничо-економічні показники ДП «Львіввугілля». Лави вводяться за кошти від реалізації вугільної продукції, тому визначальним чинником є вчасний розрахунок за реалізоване вугілля та відвантаження вугілля на Добротвірську ТЕС.

Також і для профспілкових лідерів актуальним залишається питання відвантаження вугілля на ближні до Львівського басейну ТЕС та вчасна виплати заробітної плати. В разі невиконання умов профспілки мають намір розпочати безстрокову акцію протесту.

Заступник Міністра Анатолій Корзун поінформував, що у понеділок, 3 вересня запланована нарада на рівні Кабінету Міністрів України, за участю Міненерговугілля, ДТЕК, ПАТ «Центренерго» та народних депутатів України щодо врегулювання питання відвантаження вугілля та вчасних взаєморозрахунків.

Народний депутат Михайло Бондар додав, що 3 вересня на погоджувальній раді Верховної Ради України також будуть вирішуватись ці питання, крім того, розглядатиметься фінансування інвестиційних проектів ДП «Львіввугілля» державними банками України на суму 350 млн. грн..

В ході наради також обговорили можливість будівництва модульної міні-збагачувальної фабрики.

Голова Сокальської РДА Роман Токай висловив всебічну підтримку з боку районної державної адміністрації у вирішенні шахтарських питань.

Голос Сокальщини на GoogleNews