Головна / Про великі підприємства / У парламенті погодили виділення понад 400 мільйонів гривень на модернізацію шахт

У парламенті погодили виділення понад 400 мільйонів гривень на модернізацію шахт

У 2016 році ДП “Львіввугілля” може отримати 436 млн. грн. на модернізацію шахт та 480 млн. грн. на покриття собівартості вугілля. Такі пропозиції до Державного бюджету України на 2016 рік підтримав комітет Верховної Ради України з питань бюджету, засідання якого вже вдруге відбулось у Львові. Державне підприємство «Львіввугілля» на засіданні представляв т.в.о. генерального директора Андрій Дяченко.

Він коротко нагадав присутні із якими проблемами вугільники розпочали 2015 рік, коли без державної підтримки шахтарі 3 місяці були без зарплати. На сьогодні, завдяки виділеному фінансуванню, ситуація практично стабілізувалась, але майбутнє ДП «Львівугілля» залежить від того, чи буде у наступному році держпідтримка. Відтак Андрій Дяченко наголосив, що виділення цих коштів дозволить підприємству збільшити об’єми вуглевидобутку та знизити собівартість однієї тонни вугілля.

Також керівник “Львіввугілля” зазначив, що основним споживачем вугілля, добутого на шахтах підприємства, є теплоелектростанції (ТЕС) у Бурштині, Добротворі та Калуші. Збільшення об’ємів вуглевидобутку дозволить створити додаткові робочі місця та сприятиме надходженню коштів від реалізації  вугілля, адже ДП “Львіввугілля” є бюджетоутворюючим для кількох міст Львівської області, зокрема Червонограда, Соснівки, Сокаля селища Гірник та Сокальського району.

У свою чергу голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Петро Колодій закликали народних обранців підтримати вирішення питань вугільників Прибужжя.

За ініціативи народних депутатів України, у тому числі голови підкомітету з питань вугільної галузі у Верховній Раді України Михайла Бондаря, який  зареєстрував Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”, щодо погашення заборгованості та виплати поточної заробітної плати працівникам державних підприємств  вугільної галузі» (№3482 від 13.11.2015року), найближчим часом відбудеться проведення спільного засідання комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо державної підтримки вугільної галузі.Голова бюджетного комітету Верховної Ради України Андрій Павелко особисто запросив керівника ДП «Львіввугілля» Андрія Дяченка на засідання цих комітетів.

Участь у роботі виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань бюджету взяли новообраний міський голова м. Червонограда Андрій Залівський та голови шахтарських профспілок – Львівської територіальної організації  Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда Михайло Шабля.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!