Про великі підприємства

ВУГІЛЛЯ – ЦЕ ХЛІБ ПРОМИСЛОВОСТІ

Усе, чим сьогодні багатий Прибузький край стало можливим саме завдяки шахтарській багаторічній праці ветеранів-вугільників. Наші славні ветерани для кожного із нас є зразком чесного і сумлінного виконання своїх професійних обов’язків. Це – Анатолій Андрійович Акімов, Володимир Мефодійович Грибун, Микола Сергійович Школяренко, Віктор Іванович Лакін, Василь Васильович Кудренко, Євген Іванович Уланов, Андрій Степанович Завадка, Ана-толій Сергійович Побігайло та сотні їхніх побратимів.

Вугілля є тим постаментом, на якому зростає технічний рівень виробництва, добробут шахтарських сімей і всіх тих, хто живе в Червонограді, Соснівці, Гірнику, в Сокальському районі. Розвиток вугільної галузі в нашому регіоні сприяє успішному вирішенню як економічних, так і соціальних проблем. Адже вугілля – це хліб промисловості. Цьогорічне свято ми зустрічаємо в непростих умовах: фінансово-економічне становище вуглевидобувної індустрії, як і всієї країни, залишається складним.

Не виняток тут і наше державне підприємство. Ускладнилися гірничо-геологічні умови, не вистачає надійної вуглевидобувної і прохідницької техніки, обмежені фінансові можливості розвитку очисної лінії. Та, незважаючи на всі ці виклики і проблеми, гірники ДП "Львіввугілля" за сім місяців видали на-гора 1  мільйон  375  тисяч 396  тонн  вугілля. Впевнено працюють шахти-ветерани, що вже понад піввіку добувають вугілля.
Результативну роботу демонструє тру-довий колектив шахти "Великомостівська" (директор Юрій Кунта, начальник дільниці заслужений шахтар України Анатолій Потопа), який готується цьогоріч видати на-гора понад 350 000 тонн вугілля. Востаннє це підприємство працювало, орієнтуючись на такі солідні показники, двадцять років тому.

Успішно вирішують виробничі завдання колективи шахт "Червоноградська", "Відродження", "Зарічна", "Лісова" і "Степова", які працюють стабільно й ефективно. Протягом багатьох років має приріст вуглевидобутку шахта "Відродження". За перше півріччя цього року 209 566 тонн чорного золота піднято на-гора. Великий внесок у роботу шахти вклав начальник дільниці Герой України Сергій Руденко. Найбільше додала у роботі у порівнянні з першим півріччям минулого року (135,7%) шахта "Лісова" (директор Ігор Дзік, начальники дільниць – Степан Грицак та Валентин Попов).

Працюючи на малопотужних пластах, гірники шахти "Зарічна" (директор Воло-димир Локшин, начальники дільниць – Богдан Лопушанський та Андрій Шабля) успішно виконують і перевиконують планові завдання.

Шахта "Червоноградська", очолювана Анатолієм Митрофановим, (начальник видобувної дільниці, заслужений шахтар України Іван Плешинець), маючи у роботі одну лаву, виконала план на 108,1%.

Щодо проходження гірничих розкриваючих та підготовчих виробок, то тільки три шахти працюють понадпланово. Прохідники шахти "Зарічна" (начальник дільниці Володимир Приходько) ще торік зайняли третє місце на всеукраїнських змаганнях з високопродуктивної праці до Дня шахтаря, з показником у 754 м проходження розкрив-них і підготовчих виробок, виконують план на 125,7%. У найкращих традиціях швидкіс-ної проходки працюють підземні “скороходи” шахти "Відродження" (начальник дільниці Андрій Куц), 1001 м гірничих виробок прокладено ними за півроку. Успішно попрацювали прохідники шахти "Велико-мостівська" (начальник дільниці Анатолій Лисов), вони за шість місяців виконали план на 123,6%.

У 2010 р. введено в експлуатацію сім лав за рахунок власних коштів підприємства.

Цьогорічний День шахтаря присвячений 75-ій річниці стаханівського рекорду. За 75 днів до цієї дати трудові колективи включилися у трудові змагання. Переможцями трудового змагання на честь нашого про-фесійного свята та 75-річчя стаханів-ського руху вийшли вуглевидобувна бригада, яку очолює Ярослав Бурлаченко, з шахти "Великомостівська", друге місце посіла бригада Івана Троцька з шахти "Лісова", а володарем "бронзи" став колектив бригади Василя Хвальботи з шахти "Зарічна". Серед прохідників першою стала бригада Андрія Ахтянкіна з шахти "Відродження"; друге місце виборов колектив бригади з шахти "Великомостівська" під керівництвом Володимира Швайківського; третє місце присуджено бригаді Ігоря Саваринського з шахти "Зарічна".

Сьогодні професійно змужніла ціла плеяда молодих гірників, бригадирів, началь-ників дільниць. До високих державних і галузевих нагород представлено 122 чоло-віка. Серед них багато нових імен, які своєю сумлінною працею продовжують славні шахтарські традиції. Це – Мирослав Ващук, гірничомонтажник шахти "Великомостівська", гірники очисного забою Роман Боднар (шахта "Відродження"), Михайло Пукач (шах-та "Сте-по-ва"), Йосиф Мудрик (шахта "Великомостівська"), Ігор Сироїд (шахта "Відро-дження).

День шахтаря – це день, коли ми вшано-вуємо кращих із кращих, аналізуємо здобутки і прорахунки, визначаємо нові горизонти.
Попереду у нас багато справ і труднощів, які ми здатні спільними зусиллями подолати, досягти, щоб вугільна галузь Львівщини посіла гідне місце в економіці нашої держави.

Наше майбутнє – це підвищення вуглевидобутку на основі модернізації виробництва, інвестиційних вкладень в реконструкцію діючих шахт, а також будівництво нових вугільних підприємств. Зокрема, шахти №3 "Червоноградська", попередня вартість будівництва якої складає 5,8 млрд. гривень. Для цього у нас є всі можливості. Адже запаси розвіданих родовищ складають понад 1 мільярд тонн.

Додає оптимізму візит Міністра вугільної промисловості України Юрія Ященка. Згідно з інвестиційною програмою міністерство планує залучити на шахти Львівщини 2,2 млрд. грн. Пілотний проект цієї програми буде впроваджено на шахті "Степова" як на найперспективнішій в басейні. У найближчі 5 років планується подвоїти видобуток цієї копальні.

Задіяна ринкова модель господарювання, що дозволить у подальшому працю-вати стабільно і результативно, успішно завершити 2010 рік.
Результати нашої праці забезпечуються ініціативою досвідчених та грамотних голов-них інженерів шахт. Велика подяка за багаторічну сумлінну працю Синевичу Василю Володимировичу – колишньому головному інженеру шахти "Відродження", який передав естафету у надійні руки Солом’яному Олегу Васильовичу. Доброю працею заслужили повагу Дебелий Юрій Олексійович – головний інженер шахти "Великомостівська" та Прокопик Павло Антонович – головний інженер шахти "Лісова". Вирішальна роль належить директорам шахт і службам державного підприємства.

Сподіваємось на плідну співпрацю з обласною державною адміністрацією, місцевими органами самоврядування, профспілками, на розуміння і підтримку Міністерства вугільної промисловості та Уряду України.

Але скільки б ми не видобували вугілля, варто пам’ятати, що найціннішими є життя і здоров’я кожного шахтаря, тому питання промислової безпеки залишається пріоритетним у нашій роботі.

Павло ОВЧІННІКОВ, в. о. генерального директора ДП “Лівіввугілля”.

Голос Сокальщини на GoogleNews