Про великі підприємства

Заборгованість за реалізоване вугілля перед ДП “Держвуглепостач” складає понад 160 мільйонів гривень

8 травня відбулося спільне засідання голів первинних профспілкових організацій Профспілки вугільників та НПГУ шахт та підприємств за участі т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова, директорів шахт.

Керівник держпідприємства інформував про результати наради у Міненерговугілля, що відбулася вчора. Є запевнення Міністра Ігоря Насалика, що для погашення заборгованості із зарплати шахтарям ДП «Львіввугілля» виділять бюджетні кошти. За словами Міністра орієнтовно кошти повинні надійти до середини травня. Також щодня ведеться робота щодо повернення заборгованості за реалізоване вугілля від ДП «Держвуглепостач», яка складає на сьогоднішній день більше 160 млн. грн.

Щодо ключового на сьогодні питання – куди відвантажувати товарну вугільну продукцію, щоб заробити на зарплату та технологічні потреби – ситуація не прояснилась. ДП «Львіввугілля» скерувало численні листи у ДТЕК з пропозиціями реалізовувати вугілля на Добротвірську ТЕС, проте жодної відповіді наразі немає. А тим часом видобуте вугілля накопичується на аварійних складах, а концентрат – на збагачувальній фабриці.

Лідери шахтарських профспілок Олег Турчин та Віталій Оніжук наголосили на соціальному напруженні у колективах на межі несанкціонованих страйків. Ухвалено рішення про масштабну акцію протесту у Києві з пікетуванням Міністерства та Кабміну на 15 травня.

10 травня о 16.00 відбудеться позачергове засідання сесії Червоноградської міської ради, де депутати разом із адміністрацією держпідприємства, керівниками шахт та шахтарськими профспілками розглянуть кризову ситуацію у місцевій вугільній галузі. Вже підготовлений проект звернення до високопосадовців на підтримку шахтарів, адже коли криза у вугільників – у шахтарському краї спокою немає.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.