Головна / Про великі підприємства / Закриття шахт на Львівщині – загибель для регіону!

Закриття шахт на Львівщині – загибель для регіону!

Приводом стало те, що влада вирішила ліквідувати шість шахт у Львівсько-Волинському басейні, незважаючи на те, що більшість з них ще не відпрацювала свій ресурс.

Але, як кажуть, справа не лише у ліквідації збиткових шахт. Уже найближчим часом без роботи можуть опинитись абсолютно всі гірники Прибузького краю та працівники ПАТ "Львівська вугільна компанія" (а це майже шість тисяч осіб), бо їхнє вугілля ніхто не купує. Місцевим "чорним золотом" завалені склади збагачувальної фабрики і шахт. У копалень немає коштів на виплату заробітної плати, а також на оплату за енергоносії.

29 січня, на великому зібранні Львівсько-Волинського вугільного басейну, були також представники центральної збагачувальної фабрики, шахти "Надія". Довго обговорювали що далі робити.

Сталася велика біда. Наші шановні приватники, яким держава продала "Західенерго" (Добротвір, Бурштин, Ладожин), відмовились приймати наше вугілля. ЦЗФ заблокована. Після розмов, урештірешт вони дозволили прийняти всьогонавсього тисячу тонн. Не братиме ДТЕК вугілля  зупиняться шахти. Зараз на складах його майже 200 тисяч тонн, яке повинне ще бути переробленим на ПАТ "Львівська вугільня компанія". Профспілки захищатимуть шахтарів будьякими методами, акціями. Адже тут іншої роботи, крім шахт, немає. Куди піти молоді, нашим дітям і внукам? Ми маємо всі подумати: що нам далі робити, як нам далі жити? Тому захищатимемо наші інтереси,  сказав голова Львівської територіальної ради профспілки працівників вугільної промисловості Олег Турчин.  Поки що усі наші спроби привернути увагу до проблеми марні. Якщо влада і надалі не вживатиме заходів, то після мітингів у Червонограді та Нововолинську (цього ж дня відбувся мітинг і там  авт.) будуть протести у Львові та Луцьку. Якщо буде потрібно  шахтарі поїдуть до Києва. Люди доведені до відчаю.

Деякі "козачки" говорили, що мітингу в суботу не буде, бо шахтарі отримали заробітну плату. Ми не збиралися по виплаті зарплат. Але ситуація така: в державі є сім ДП, в яких ДТЕК відмовився брати вугілля. Тепер ще й вимикають електроенергію на шахтах. А це не жарти. Чому власник має керувати державою? Якщо таке буде  залишимося без заробітної плати. Ще одна проблема  блокування рахунків. А зарядка лав? По декілька місяців підприємства стоять, не маючи обладнання. Закриття копалень без погодження – це просто варварство. Біля шахт є допоміжні підрозділи, котрі також тоді будуть не потрібні,  підкреслив голова регіонального об"єднання незалежної профспілки гірників України міста Червоноград Михайло Шабля.  Наступний мітинг уже проводитимемо на вищому рівні, тому що на місцях цього питання не вирішимо.

Гірники та працівники вугільних копалень тримали плакати "Уряд! Підтримай шахтарів Галичини не словом, а ділом", "Закриття шахт  загибель регіону", "Податкова! Не блокуй рахунки ДП "Львіввугілля", "Закриттю шахт  НІ!", "Шахтарі Галичини єднаймося! В єдності  наша сила!", "Геть бандитів від вугілля", "ДТЕК Ахметова ставить шахтарів на коліна" та інші.

На підтримку шахтарів проти закриття копалень, про переповнену чашу терпіння гірників, збереження шахтарських робочих місць, гідну заробітну плату, реалізацію вугілля, без якої зупиняться підприємства, говорили голова ППО ДВАТ "Шахта Надія" Яніна Галась, секретар Червоноградської міської ради Павло Пилипчук, народний депутат України Олег Панькевич, священик Михайло Нискогуз та інші.

– Шановні шахтарі! Сокальська районна рада разом з вами. Ми однозначно підтримуємо ваші вимоги, ми категорично проти закриття шахт нашого регіону, адже це призведе до руйнації нашої господарки, нашої держави. Будуть значні проблеми у розвитку краю. На черговій сесії ми однозначно будемо підтримувати ваші вимоги, адже політика Кабінету міністрів є антиукраїнською, антидержавною, яка нищить наші сім"ї, нищить наших людей. Коли будемо разом  тоді переможемо,  наголосив голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк.

5 січня у Львові та Червонограді перебуватиме вся еліта нашого міністерства. 6 січня вони прийматимуть програми ЛьвівськоВолинського басейну і шахти "Надія". Наступного дня виїжджаємо в Київ на нараду щодо закриття шахт. Великий привіт вам від шахтарів Луганської, Донецької областей, котрі також разом з нами,  на завершення мітингу сказав О. Турчин.

Прийнято вимоги шахтарів Галичини до владних структур щодо недопущення зупинки та ліквідації копалень (аналогічне було зачитане 22 січня і надруковане в "Голосі знад Бугу" 24 січня).

Василь СОРОЧУК.

Фото Василя ДЕРКАЧА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!