Кримінальні події

Червоноградською місцевою прокуратурою впродовж 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності

Червоноградською місцевою прокуратурою у межах повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», впродовж 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування завданої шкоди. Розповів керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук підбиваючи підсумки роботи минулого року. За його словами, за результати проведених місцевою прокуратурою впродовж 2017 року 2 координаційних нарад за участі керівників правоохоронних органів та реалізованих за наслідками таких заходів, кількість зареєстрованих злочинів в районі зменшилась майже на третину в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Загалом, в 2017 році прокурорами Сокальського відділу місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у понад тисячі кримінальних провадженнях, розпочатих у поточному році, частина з яких надійшли за підслідністю з інших органів внутрішніх справ, а загалом у понад 2 тисячах. За цей період закінчено 1260 кримінальних проваджень або близько 63% від числа розслідуваних, до суду скеровано 160 кримінальних проваджень.

За ефективного підтримання публічного обвинувачення прокурорами місцевої прокуратури, з числа скерованих до суду проваджень, 86 судом заслухано з постановленням обвинувального вироку. Завдяки принциповій позиції прокурорів, 31 особу засуджено до реальної міри покарання (14 осіб засуджено до покарання у виді позбавлення волі, 3 до обмеження волі,  1 – до арешту, 13 – до покарання у виді громадських робіт).

Крім того, забезпечено відшкодування шкоди, завданої вчиненими злочинами на суму понад 200 тис. грн. В ході здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять досудове розслідування, прокурорами надано близько 400 письмових вказівок слідчим, скасовано понад 50 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, особисто проведено прокурорами більше 30 слідчих дій в найбільш актуальних кримінальних провадженнях, на оперативних нарадах заслухано стан досудового розслідування у більш ніж 100 кримінальних провадженнях.

Окрім цього, скеровано понад 30 листів в адресу керівництва Сокальського відділення поліції про усунення порушень вимог чинного законодавства, а також близько 20 листів керівництву Головного управління Нацполіції у Львівській області про усунення порушень закону.

Також активізовано роботу щодо виявлення та розкриття злочинів у бюджетній сфері. Зокрема, Сокальським відділом місцевої прокуратури  в 2017 році скеровано до суду 4 кримінальних провадження вказаної категорії, які вже судом заслухано. Крім цього, в 2017 році мали місце недоліки у діяльності відділення поліції з дотримання обліково-реєстраційної дисципліни. Прокуратурою виявлено та забезпечено поставлення на облік 14 раніше незареєстрованих злочинів.

Також, як наголосив керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук  ними постійно приділяється особлива увага щодо виявлення та запобігання адміністративним корупційним правопорушенням та корупційним злочинам. Так, за період 2017 року, завдяки ефективній роботі процесуальних прокурорів, слідчих та працівників Сокальського відділення поліції задокументовано факт дачі працівнику правоохоронного органу неправомірної вигоди. За результатами досудового розслідування кримінальне провадження за ч.1 ст. 369 КК України скеровано до суду з обвинувальним актом, за результатами розгляду якого постановлено обвинувальний вирок, який набрав законної сили.

Крім того, Сокальським відділом місцевої прокуратури в порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 7 подань, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3 осіб, а також скасовано 1 незаконне рішення сільської ради. Забезпечено участь в розгляді судами 15 протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.

Також прокуратурою внесено 9 вказівок за фактами порушень прав засуджених, в т.ч. на належне медичне забезпечення, в ДУ «Сокальська ВК №47», за результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 5 службових осіб установи. Реалізуючи представницькі повноваження впродовж 12 місяців 2017 року місцевою прокуратурою підготовлено 16 позовних заяв на захист інтересів держави на суму понад 20 млн. грн., з яких судами задоволено 9 позовних заяв на суму 4 млн. грн. та реально виконано судових рішень на суму близько 3 млн. грн.

Зокрема, господарським судом Львівської області задоволено позов прокуратури в інтересах Сокальської районної ради про стягнення заборгованості по сплаті концесійних платежів в сумі більше 1 млн. грн., розірвано концесійний договір та повернено громаді Сокальщини цілісний майновий комплекс кінотеатру та гаражів в центральній частині міста, площею понад тисячу кв.м., вартістю більше 2 млн. грн.

Місцевою прокуратурою продовжуються вживатись вичерпні заходи щодо боротьби із злочинністю та проявами корупції на піднаглядній території, захисту інтересів держави та громади Сокальщини – розповів керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук підбиваючи підсумки роботи за 2017 рік.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.