Чоловіки шукали «клієнтів», котрі мали намір уникнути мобілізації до лав Збройних сил України та вносили відомості про них до електронної системи «Шлях».
Правоохоронці встановили, що члени однієї з благодійних організацій налагодили схему незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Відомості стосовно ухилянтів незаконно вносили до електронної системи «Шлях», як водіїв для перевезення гуманітарної допомоги. Клієнтами ділків були українці призовного віку і ті, хто підпадав під загальну мобілізацію. За таку «послугу» аферисти отримували винагороду в розмірі від 5000 до 8000 доларів США за одну особу.
За результатами проведених оперативних заходів зібрано доказову базу, яка підтверджує причетність фігурантів до здійснення незаконної діяльності.
Слідчі повідомили 12 зловмисникам про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Заходи із припинення протиправної діяльності проводили оперативні співробітники Львівського прикордонного загону спільно зі слідчими СВ ВП №2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ Нацполіції у Львівській області, за процесуального керівництва Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури.
Матеріали досудового розслідування скеровано до суду.