Головна / Кримінальні події / Напередодні свята Дня міліції інтерв’ю дав начальник Сокальського РВ ГУ МНСУ Ярослав Ващишин

Напередодні свята Дня міліції інтерв’ю дав начальник Сокальського РВ ГУ МНСУ Ярослав Ващишин

Напередодні професійного свята – Дня міліції – наш кореспондент зустрілася з начальником Сокальського РВ ГУ МНСУ у Львівській області Ярославом ВАЩИШИНИМ. Ось що він розповів:

– В Сокалі я людина ще нова. Бачу, що колектив працював, забезпечував охорону громадського порядку, розкривав злочини тощо. Звичайно, є і позитивне, і негативне, скажімо, щодо розкриття грабунків, шахрайств, крадіжок всіх форм власності. Частково це можна списати на молодий колектив. Постійно змінювалось пенсійне законодавство, фахівці йшли на пенсію, на їх місце приходила молодь. Скажу, які бачу проблеми.
Найперше потрібно відремонтувати райвідділ. Частково це вже зробили: поміняли вікна на першому поверсі, там тепер будуть кабінети облікової групи, штабу і канцелярія. Тепер будемо ремонтувати чергову частину. Зробимо кімнату відпочинку, душ, туалет. В цьому році за виділені з районного бюджету кошти придбали телефонну станцію, тож  зв’язок тепер маємо добрий. Ремонту потребує й слідчий ізолятор, але для цього поки що немає грошей. Але він функціонує надійно.

Ще одна проблема: розважальні заклади на Сокальщині працюють ночами, в них продають спиртні напої. А люди в нетверезому стані – потенційні жертви грабіжників. І з цим потрібно навести лад, так само, як із незаконними кар’єрами, звідки возять пісок. Вже є  зібрані матеріали і  в новому році порушуватимемо кримінальні справи. В Сокалі є відомі особи, які займаються вимаганням, рекетом, вони в нас під контролем, і з ними також наведемо лад. Майже не працював відділ боротьби з економічними злочинами. Начальник звільнений з посади, вже підібрали нових людей, думаю, вони працюватимуть, як належиться, розкриваючи корупцію, хабарництво, злочини в бюджетній сфері, у земельних відносинах, лісовій галузі. Першого заступника призначили начальником Радехівського райвідділу міліції. При мені звільнили також начальника карного розшуку за негативні мотиви, без пенсії. Підбираємо на ці посади нових людей. Колектив працює стабільно, думаю, що й надалі робота буде злагодженою.

– Знаю, що в цьому році, як ніколи, було багато шахрайств. Розкажіть про це детальніше.

– Порушено 23 кримінальні справи, половина з них – економічні шахрайства, які ще в процесі роботи. Є серед них і загальнокримінального характеру. Таких кримінальних справ порушено сім. Наприклад, підкидають на дорозі гаманець. Людина піднімає його, до неї підходить чоловік і каже: я бачив, що ти підняв, давай перерахуємо гроші і поділимось. Тут же з’являється “власник” гаманця, вимагає показати гроші, стверджуючи, що саме такі купюри були в нього. Як правило, шахраї діють біля банкоматів та банків, заздалегідь обираючи жертву. “Працюють” парами: чоловік і жінка, приміром, чоловік, віком 45-60 років, жінка – 55; є молодші – 30-40 років.

Інший випадок. Ходить Сокалем жінка, вибирає підлітків, як правило, дівчат і починає лякати, мовляв, в родині комусь пороблено, а вона може допомогти. Але для цього потрібно принести з дому всі гроші. Під дією гіпнозу діти виносять гроші, коштовності… Об’єктом шахрайок також стають самотні пенсіонери. До них приходять додому, вигадують різні історії, що, мовляв, потрібно терміново заплатити гроші в податкову інспекцію чи інші установи, дають під заставу “золоті” вироби, беруть чималі суми і зникають. Дві кримінальні справи порушені по шахрайствах, пов’язаних з купівлею мопедів. До продавця телефонують, призначають зустріч, приходять, “покупець” нібито випробовує мопед і – шукай вітра в полі. Хочу підкреслити, що більшість злочинів трапляються саме через безпечність людей, які вірять на слово, не вимагають жодних документів. Тож просимо людей не бути такими безпечними і довірливими.

– Що побажаєте особовому складу напередодні свята?

– Хотілось би, щоб держава повернулась до нас обличчям, щоб рідше змінювали законодавство, щоб були гідні зарплати, щоб правоохоронці були забезпечені транспортом, одягом. А ще бажаю, щоб в їхніх родинах завжди було тепло і затишно, а вони приносили користь людям і самі отримували задоволення від своєї роботи.

Валентина БЛУДОВА.

Під час прийому в начальника міліції Ярослава ВАЩИШИНА

 

Черговий, старший лейтенант Юрій БІЛОУС та його помічник, ст. сержант Андрій РАК.

 

Оперативна група готова до виїзду – дільничний інспектор міліції, ст. лейтенант Володимир ЧЕСАК, дізнавач, капітан Галина АНДРІЄЦЬКА, слідчий, ст. лейтенант Андрій ПАВУК та водій, мол. сержант Назар НЕЙЗЖАЛИЙ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!